Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Stejně jako RS, tam ty výplně tak byly upozaděny oproti standardním výbavám. Není se co divit, ty co jdou nejvíc musí upřednostnit, jinak by to neměli kam dávat. Ale koukal jsem na fotky Scoutů, a přijde mi, že Scout má ve výplních stejnou koženku, jako Style, Ambition, Active. Tak nevím, co by na nich mohlo být jinak. Pouze u RS je jasně vidět, že tam je jiný materiál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na mysli, že byl upozaděn náběh výroby těch dveřních výplní pro specifické výbavy (Scout, RS), ne výroba samotných aut :) No a teď už je to samozřejmě o náhodě, každopádně interní informace ze Škodovky je taková, že tento týden (KT 22/2022) začíná ve větším měřítku kompletace těchto aut, které budou postupně dodávány do dealerství. A do konce září by měli být odstavné plochy čisté úplně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že prioritou je dostat výplně dveří do výroby a zajistit nepřetržitý chod a takt linky. A teprve, když bude kapacita výplní navíc, bude se dodělávat parkoviště.

Jinak odborář 19. týden: Zpracováno bylo 754 nedokončených vozů. Z vozů Enyaq se podařilo zpracovat většinu a zbývá na zpracování 31 vozů.

Na dodělání tedy zbývají hlavně Octavie.

Editováno: , autor: MatessH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslední odborář nám píše:

Nás nedokončené zajímá: Zpracováno bylo i 602 nedokončených vozů. Z vozu Enyaq se podařilo zpracovat všechny vozy, na zpracování zbývají pouze výplně dveří na vůz Octavia, a to v počtu okolo 18 750 vozů. Kdyby jeli tempem 600ks denně víkendy, svátky, tak je to na 31 dní. Ale podle plátku je to cca 600ks týdně, takže je to na 31 týdnu, takže matematicky poslední dodělají 2 týden v lednu 2023. 

Nevyrobené bude zajímat následující: 

Výrobu bohužel i v dalším týdnu bude brzdit nedostatek dílů do výroby. Firma se dál potýká nejen s nedostatkem polovodičů, ale také airbagů z Maďarska, kabelových svazků z Ukrajiny, spínačů, USB rozdělovačů, řídících jednotek a dalších součástí vozů. Také v příštím týdnu je proto potřeba počítat se zrušenými směnami či s omezeným provozem.

 

Editováno: , autor: MatessH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo se zákulisními informacemi potvrdit, že se už se v nadcházejících týdnech (2-3) očekávají větší dodávky Octávií (vč. RS)? Všiml jsem si totiž, že předváděcí vozy, které si prodejce drží na salonech a neprodávali je, protože za ně neměli náhradu, tak jejich počet, který byl za poslední 2 měsíce stabilní (na webu skladových vozů), tak jen za tento týden klesnul o 1/3, což je dost. Tak mě napadlo, že prodejci dost možná dostali zelenou k jejich prodeji a jsou na cestě nová auta ve větším množství. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po 15 měsících info od prodejce, že suto je vyrobeno a bude do 10 dnů na předání / Style s interiérem Sport.

Jsem zvědav i když už mi to bylo celkem jedno. Moje současné má 210 000 km a jezdí líp a líp.

vedoucí servisu říká, že SW problémy ještě jsou ale podstatně menší než před rokem.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsi

Tak gratuluji, že si se dočkal, 15 měsíců je teda mazec. Šlo rovnou z fabriky? SW problémy přetrvávají, ale oproti začátku už je to evidentně nebe a dudy. Navíc si myslím, že dnes už jsou ty infotainmenty tak složité, jako telefony či počítače, a k tomu SW problémy už prostě patří. Člověk to bude muset přijmout jako fakt. Založíš vlákno?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 5. 2022 na 11:39, Soda7 napsal:

Objednával jsem 8.3.2021 Octavii Scout TSI. Měla být vyrobena na přelomu října a listopadu, pak se výroba posouvala na prosinec, pak leden, nakonec byla vyrobena v únoru a od té doby stojí na odstavném parkovišti, protože nejsou výplně dveří, jejichž výrobu sice obnovili částečně v březnu, ale ty do Scoutu se začnou dělat možná v červenci. Takže čekám již 15 měsíců a jestli budu mít auto za 18 měsíců, budu ještě rád. A bude to po pěkném půlročním stání někde venku. Když jsem se ptal, jestli mi třeba nedají alespoň nějaký servis zdarma, tak ani náhodou, kompenzace žádné.

Aktuální informace, kterou jsem právě dostal "Dle nejnovějších informací, které jsem obdržela, je vozidlo na prioritním listu a dokompletace je předpokládána v horizontu cca 2 měsíců.". Očekával jsem spíš slovo kompletace, ale to je asi jedno. Odhadem tedy 73-74 týdnů od objednání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prioritní a dva měsíce? Takže neprioritním to venku stojí tři měsíce a víc? Vlhkost, déšť, prach, kuny. Asi se začnu o své auto víc zajímat a pokud by mělo být odstaveno, tak se zkusím dohodnout a za pár tisícovek si ho odvézt k sobě do garáže a následně ho zase nechat odvézt ke kompletaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, boban1108 napsal:

Prioritní a dva měsíce? Takže neprioritním to venku stojí tři měsíce a víc? Vlhkost, déšť, prach, kuny. Asi se začnu o své auto víc zajímat a pokud by mělo být odstaveno, tak se zkusím dohodnout a za pár tisícovek si ho odvézt k sobě do garáže a následně ho zase nechat odvézt ke kompletaci. 

Tohle auto tam stojí už od začátku února, takže už 4 měsíce a další 2 tam stát bude, celkem tedy u "prioritního" půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Clerfayt napsal:

Mě to naopak přijde rozumné. Lepší než aby stálo někde v bodlákách. 

Z tvého pohledu, kdy jsi schopen se o to auto postarat, ano. Ale lajzl by sis to jako výrobce? A že by ti lidi s tím potom jezdili na reklamace? Já vůbec. Nikdy bych z továrny nevypustil nekompletní auto, aby stálo někde u zákazníků, kdy ani nemáš žádnou kontrolu nad tím, v jakých podmínkách tam stojí. Pokud už vypustit něco nekompletního, tak jedině stylem, jako to udělal snad VW někde v Jižní Americe, že auto nemělo plnohodnotný infotainment, ale třeba jen hloupé rádio a že jim to v budoucnu přemontují, až ty infotainmenty budou mít. Ale ne, že autu chybí kabely v elektronice, dveřní výplně, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2022. 05. 19. na 13:26, Hamman napsal:

 

Szia,

 

tegnap / ma még csak most kezdték el gyártani az elkészült RS darabok darabjait. Addig hiányosak voltak, és a parkolóban vannak.

nedávná informace od dovozce, že dříve uvedená výroba na konci června již neplatí. kdy se auta dostanou do výroby, netuší. nový termín dodání konec září. úžasný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...