Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

No, FL už je dávno ve vývoji, takovou otočku jako jiný displej, tlačítka a tím i středový panel rok před vydáním těžko můžeš čekat. 

 

Navíc se bavíme o VW, tam je situace tragičtější, obzvláště co se týče tlačítek na volantu např.

 

Jinak to samozřejmě vítám, i když mě osobně ovládání klimatizace HW tlačítkem až tak nechybí, byť by to bylo asi lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš by už měli spustit pořadník na objednávky s faceliftem, aby se ho zájemci dočkali ještě před dalším faceliftem :D Nicméně - dlouho jsem nezahlédl žádný článek, kde by mluvčí zmiňoval dodací lhůty. Vypadá to, že už se stydí lhát :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s těmi klasickými tlačítky padlo od VW už před nějakou dobou, takže to bych věřil, že v dalších generacích VW bude (Škody se to asi úplně netýká, protože ta dotyková tlačítka téměř nikde nepoužívala). A infotainment doladit po stránce UI, to asi jde za běhu a současného vývoje FL, bych řekl. HW úpravy ne, ale pokud se to týká jen UI, tak věřím tomu, že jsou schopni to vypustit s další generací taktéž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, trochu problém je v tom, že aktuální infotainment Octavie beží na stejném systému, jako běží třeba Superb nebo O3. Jenom samozřejmě jinak vypadá a má jiné funkce, ale na pozadí komunikuje se stejnými servery a má stejný základ. Proto byl na začátku tak špatný, snažili se starý systém naroubovat na moderní UI.

 

To, co je budoucnost a to co Škoda rozvíjí je systém v Enyaqu, který půjde do nových aut. Je to od nuly naprogramováno znova včetně serverových částí, pěkně moderně a tam se upíná vývoj. Starší auta už jenom opravují a udržujou.

 

Co se týče FL, tak čekám, že dostane stejný infotainment jako aktuální generace, byť třeba mírně poupravený a upravený, ale tam si jistý nejsem.

 

Mám ty informace přímo z první ruky od člověka, co na tom dělá.

Editováno: , autor: kober
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nechci tady směřovat téma do "offtopicu", ale já bych to nečekal. Face lift je úprava vzhledu a drobností, ne infotainmentu a přístrojového štítu, to by se musely změnit i součástky, na kterém běží, a to už mi přijde spíše na novou generaci. Ale nechci vařit z vody, zeptám se u zdroje, až budu mít příště příležitost.

 

Za mě nemá smysl čekat na FL, ten je ještě daleko a nikdo zatím neví, jestli to bude jenom změna plechů a plastů, ale tipl bych si, že ano.

Editováno: , autor: kober
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět klíčím naději - právě telefonát od dealera "vůz byl vyroben 8.12., čekáme na distribuci".

 

Jen doplním, objednáno 8/21, párkrát oddáleno datum výroby, nakonec zahájení výroby 27/09/2022 a vůz odstaven jako nekompletní. 08/12/2022 dokompletace auta.

 

RS TSI DSG, 120 let motorsport, černá barva, webasto + vyhřívaný volant + snad nějaký paket s bezdrátovým dobíjením atd., už ani nepamatuju po té době :D

Editováno: , autor: roman.semora
  • Líbí se mi 3
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@roman.semora tak to jsou super zprávy, snad to už během pár dnů/týdnů budeš mít. Jak píše Rapid, na Vánoce už snad bude doma. :) Jen dotaz - posledně jsi psal, že Ti to šlo do výroby 27.9. a teď 27.10. Jak to tedy je? Pokud 27.10., tak jsem 14 dní za Tebou, což ve mě budí mírný optimismus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes zpráva od dealera. Dnes - 9.12.2022 auto dorazilo k dealerovi, k dispozici bude 16.12.2022 k převzetí.

Termín objednávky 9/21. Následně asi 6x posunutí termínu. Zaplánováno výrobou 19.9.2022, zahájení výroby 11.10.2022, finální datum výroby nevím.

RS TDI Magic Black - vše kromě nez. topení a DCC.

Dobrá zpráva pro ostatní - zvěsti o tom, že se do konce roku nebudou dokončovat nedodělané vozy zřejmě nejsou pravdivé

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka zní zda jsou odstavené vozy nedodělané??? Dle dobře informovaného zdroje jsou odstavená auta kompletní (ŠA tvrdí že nejsou čipy), viděl někdo že tam stojí Enyaq? který potřebuje čipů nejvíc. Vzhledem k tomu že automobilka platí pokuty za spalovací motory a musí prodat elektromobil aby mohly prodat spalovák, jinak dostane 2000eu flastr za prodaný spalovák. Proto vyrábí na sklad a distribuje spalováky až když prodá elektromobil. Fabrika přeci nebude platit nesmyslné pokuty a tak vyrábí a plní plochy.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ten článek už tu jednou byl. Autoforum je pro mě osobní blogísek pár lidí, kteří sedí a spekulují a fabulují, aby nalákali nas..štvané čtenáře. viz https://manipulatori.cz/nepresnosti-v-clanku-autoforum-cz-smutne-konce-nizozemske-elektricke-pohadky-lide-uz-ted-nemaji-kde-tankovat/

 

Samotný článek:
...Sami oslovení dealeři spekulují...

...Jeden z prodejců, obchodní ředitel opravdu velkého české zastoupení Škody, dokonce spekuluje...

...Co je pravdy na tomto, nedokážeme posoudit...
...Hned několik našich čtenářů se nám ozvalo...

...Nevěříme už automobilkám ani slovo...

 

To je teda novinařina, zdroje nikde, citace nikde. Koho oslovili? Proč tam nenapíšou doslova, co jim čtenáři poslali. Proč přímo necitují onoho ředitele. Takovéhle žvásty a spekulace si může napsat kdokoliv kdekoliv. Možná si tady čtou toto téma a myslí si, že těch pár desítek lidí, co tu čeká na auto za podivných okolností, tvoří většinu.

 

Fakt je ten, že kdo čeká na auto tak ví, že když ho dostane a nebude ho chtít/potřebovat, okamžitě jej prodá se ziskem. Takže proč by rušil objednávku. A to, že to udělá těch pár lidí? Opravdu by to stálo za to reputační riziko? Automobilka není stánek se svařákem, kde oškubeš pár lidí a příští rok se posuneš na jiné náměstí nebo do jiného města. Tady se reputace buduje dlouhé roky a stálý zákazník (především fleety) je dlouhodobá výhra.

 

Navíc, kolik by tím ušetřili, transport těch aut, uskladnění a následný eventuální servis není zadarmo.

 

Prostě 100x opakovaná lež se skoro stává pravdou, akorát že vůbec. Dokud neuvidím nějaký důkaz, tak tomu prostě nevěřím a za mě blbost.

 

A jak píše @JirikHL, ty pokuty jsou zahrnuty v ceně auta.

 

Editováno: , autor: kober
  • Pozitivní 7
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...