Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

No tak v techničáku máš hlavně "Datum první registrace vozidla" a "Datum první registrace vozidla v ČR" a to je včetně dne a měsíce.

 

Takže kdo k tomu bude přihlížet, tak mu bude asi jedno jestli to bude 31.12.2022 nebo 1.1.2023

Editováno: , autor: kober
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím, že se při následném prodeji vozu dává mediálně až moc velký  důraz na aspekty, jako je rok výroby vozu a třeba i vlastnictví a předložení  dokladů ohledně servisování vozu a předpokládá se, že to zvyšuje prodejní cenu vozu.  Osobně jsem prodával ojetý vůz několikrát a  x-krát jsem pomáhal známým kupovat ojetá vozidla a nikdy to nehrálo žádnou roli, tedy jestli byl vůz o cca rok papírově novější, nebo měl doloženou servisní historii, nebo neměl.  Rozhodovaly podstatnější a důležitější  věci a tohle podle mne v médiích a na fórech tzv. zdůrazňování větší výhodnosti a ceny prodávaného vozu se ve skutečnosti skoro  nenosí, i když to mnozí zdůrazňují.  Pokud u mne (pokud jsem pro někoho vybíral ojetý vůz) někdo zdůrazňoval a požadoval vyšší cenu za auto právě z těchto výše popsaných důvodů, tak jsem se  balili a jeli o kus dál a ani si nejsem jist, že by výkupčí ve velkých bazarech na tohle nějak slyšeli. Ti vědí a znají své a pokud vím, tak  na tohle vůbec nehledí. On i ten papír a i s razítkem se dá sehnat jakkoliv, pokud někdo chce.

Jak je to  v tomto s prodejem ojetých tzv. fletových vozů, tak to nevím bavím se o prodeji mezi soukromníky.

Ano, někdo na to může občas skočit a větší peníz nakonec dát, ale ten by si raději mněl na koupi ojetého vozu sehnat někoho povolanějšího, protože většinou prodělává gatě. Nemusíte se mnou souhlasit, ale jsem z vlastní  zkušenosti přesvědčen, že rozhodují úplně jiné věci, než rok výroby apod..

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dopoledne mi volal dealer s radostnou zprávou, že auto je vyrobené jako kompletní a čeká na odvoz z fabriky. Sice je nepravděpodobné, že ho dovezou ještě letos, ale i tak je to fajn. Snad jim to nebude trvat moc dlouho a začátkem ledna budu jezdit. Objednáno 03/22 se slíbeným termínem dodání v dubnu 22, pak x odkladů. Termín výroby měl nakonec být 30.11., vyrobeno 15.12. Combi style plus, 1,5 TSI, DSG, klima paket, funkční paket premium, tažné a pár dalších příplatků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Pinacle napsal:

V techničáku máš uvedení do provozu, ne datum výroby.

Přesně. A z pohledu budoucího prodeje je úplně jedno, jestli je v techničáku 20.12.2022 nebo 4.1.2023. Je to úplně stejné jako spekulovat, jestli auto zaregistrovat 11.7. nebo 28.7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tak studuji dokumenty k vozům, tak např. Toyota u manželčina Ayga má v COC dokumentu přímo uveden datum výroby vozu, no a Škodovka, tj.  u mé Fabie z roku 2018 má v COC dokumentu  uveden jen datum přidělení VIN kódu vozu, což snad by mohlo odpovídat i datu výroby vozu, ale na 100% to asi není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin Jahn ze Škody Auto, a.s. to ve  videorozhovoru řekl jasně, tedy že Škodovka nevyrábí dle pořadí objednávek, ale dle toho, co zrovna mají za součástky na skladě, nebo přivážené do  výroby . Je to tam někde v čase 2:00  min. jeho rozhovoru striktně řečeno. Pochopil jsem také to, že aby vůz šel vůbec do výroby, tak mohou mu dopředu chybět maximálně 1 až 2 součásti a pak bude dále na ně čekat pravděpodobně někde na tom letišti apod.. Pokud není k jeho výrobě dopředu zajištěno více než ty 2 součástky, tak výroba není zatím zaplánovaná. 

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-euro-7-nevime-jestli-je-to-ignorance-nebo-arogance-eu-zni-z-automobilek-221488#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 12. 2022 na 18:04, JirikHL napsal:

Asi bych to neřešil a užíval přes vánoce nové auto. Sice v prodeji se uvádí rok výroby, ale v inzerátu je to už teď většinou spíš datum první registrace. A těch 14 dnů je úplně fuk. MR je stejně 2023

MR 2022, ne?

Editováno: , autor: Motyll44
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nejsme moc OT.
Já vím, co je MR... Jen jsem měl za to, že ti vyrobí MR specifikaci dle data objednání. Tzn, že já mám např. objednaný STYLE z 10/21 (MR22) a v MR23 do STYLE přibyly TOP led zadní světla. Ovšem nepředpokládám, že by na mém autě byly, i když bylo vyrobeno 11/22, čili v MR23. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 12. 2022 na 13:45, cross napsal:

Ti dali dodací lhůtu původně měsíc? To se snad nedávalo ani mimo krizi ne? Jinak gratuluju. Já tam nemám ty dva pakety, ale tažné a drobnosti ano, objednáno o 3 měsíce později a čekací doba 20+ měsíců.

Řešil jsem objednávku v průběhu února, takže v podstatě dva měsíce. Objednáno bylo 1. března. Dealer mi tvrdil že přespecifikujeme již objednané auto na sklad, tak proto ta slíbená krátká dodací lhůta. Nevím jestli je to jejich běžná obchodní taktika, nicméně jsem mu skočil na lep... :D Ve výsledku bych to tam vzal stejně protože mi nabídl větší slevu než jinde. Čekací doba 20+ měsíců je ale docela masakr, budu držet palce ať to vyrobí dřív.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, myslel jsem si, že jsi spadl do nějaké již objednané konfigurace :) Neřekl bych, že by to byla nějaká obchodní taktika - pravděpodobně to tak fakt bylo myšleno, ale z nějakého důvodu se to nepodařilo.

Pár jedinců tu už opravdu čekalo 19-21 měsíců. Ale pořád mi připadá, že jsem snad jediný, kdo dostal takový termín hned po objednání. Dealerovi tvrdili, že prý všechno vyrobí do konce 2023 (což pro mě znamená 18 měsíců). Ale já té ulhané škodovce už nevěřím ani slovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 12. 2022 na 11:03, cross napsal:

Dealerovi tvrdili, že prý všechno vyrobí do konce 2023 (což pro mě znamená 18 měsíců). Ale já té ulhané škodovce už nevěřím ani slovo :)

Mému dealerovi tvrdili ze ŠA někdy v průběhu/koncem Listopadu, že žádná auta kompletovat do konce roku nebudou a ať neočekávají dodávky. A před týdnem tam složili moje auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...