Přejít na obsah

Adaptivní tempomat


kubasta

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
V 12. 8. 2021 na 21:03, mich41v4294 napsal:

Skúsim to spísať, ale išiel som podľa návodov na Arteon/Tiguan, a čo nesedelo  (celý A5 - kvôli novšej kamere) som prešiel celý long coding a aktivoval všetko čo s pACC súviselo. V menu sa zobrazuje ale nerobí vôbec nič. (Karoq MY21, A5 kamera 2Q0). Čo som čítal, tak na aktiváciu rozpoznávania značiek na tejto kamere je treba Odin.

U 2Q kamer je čtení značek SwaP - je tedy nutno aktivovat online. Jinak funkce čtení značek je pro pACC naprosto klíčová, tak jako pro Travel Assist - to je i důvod, proč u FL nelze čtení značek jednoduše "dokodovat v A5".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro pACC je také nutné mít správný radar, který novější vozy už mají (MMR1.5Evo) a aktivovat k tomu příslušný SWaP. pACC funguje také s 3Q0 kamerou úplně v pohodě (jen pro info).

Osobně mám pACC aktivní i s nastavováním tolerance, jako to má např. AUDI a používám to prakticky pořád, podle mě díky tomu to ACC má o dost větší využití.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Je to tak. pACC je optimální (ekonomická) cesta i pro někoho, kdo má z výroby pouze GRA/FA a chtěl by ACC- zde se aktivace SwaP logicky nabízí. Celý úkon mi u posledního Kodiaqu trval cca 2 hodiny. Nicméně, k možnosti "tolerance" je třeba uvést, že se zobrazí pouze na MIB2.5... .

kod222.jpg

KOD111.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
V 6. 3. 2022 na 22:30, David93 napsal:

Zdravím, vlastním Karoqa rok 2021 s Amundsenem a zajímalo by mne, jestli se dá adaptivní tempomat nějakým způsobem přepnout na základní tempomat? Děkuji za odpověď.

20220312_183751.thumb.jpg.352a0923531dad337eabd5a1f4af3b4c.jpg Ospravedlnujem sa za foto nieje to Karoq je to sice jeho starsia koncernova sestra s ktorej Karoq vychadza Ateca ale to co pises je mozne,v menu asistenti si zvolis co chces ACC  alebo normalny tempomat alebo obmedzovac,vyhoda je ak je radar pokrity snehom tak tempomat je funkcny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Prosím o radu.

MR 2021 ACC během roku několikrát při použití bezdůvodně spadne do nouzového provozu ( závada ACC -max.1000 ot.)

Musel jsem zastavit - vypnu zapalování-znovu nastartovat a pokračuje bez chyby.

Je to zatraceně nepříjemné třeba při jízdě na dálnici!

Počasí nemá vliv (stalo se i při krásném slunném dni).

Vozidlo přede mnou nemá vliv (stalo se i při volné silnici).

Rychlost nemá vliv (stalo se i při 80 i 150km/h)

Vůbec nechápu co se mu děje?!?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, chci se zeptat. Mám pACC, aktivuji tempomat, přepnu se z Travel Assist pouze do funkce adaptivního, ne prediktivního tempomatu, nastavím rychlost 56 a na nejbližší značce rychlosti za křižovatkou se mi automaticky nastaví tempomat na rovných 50, takže přibrzdí. Jako kdyby tam furt byl ten TA. Dělá to někomu také? Dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pACC funguje i bez TA pokud si vybavuji správně. Ale aspoň u MR20 mění rychlost jen když dojde ke změně ( na 50 člověk nastaví 53 a ta tam je do té doby než se dovolená rychlost změní z 50 na něco jiného, nezáleží kolik křižovatek, nebo značek se mine, pokud nedochází ke změně rychlostního limitu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě. TA mění rychlost aktuálně dle značek a navigace, ale pokud aktivuji pouze pACC, tak by měl držet nastavený limit bez ohledu na ostatní. Tady mi připadá, že obě funkce reagují jako TA. Zkusím vypnout sledování značek, jestli se to potvrdí. Pak to ale vypadá na nějaký bug v SW. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...