Přejít na obsah

Zkušenosti z přechodu z Octavia III na Octavia IV


pinkano

Doporučené příspěvky

k těm zadním obrysovkám a dennímu svícení....taky mě vadí, že při denním svícení je vzadu tma. Tak sem před přebráním auta napsal do autosalonu, a poprosil, jestli by ty zadní obrysovky mohli aktivovat pro denní svícení. Samozřejmě, není problém. 

Světla mám stále na Auto, nastavené co nejdřívější zapínání potkáváček a zapínají se opravdu brzo, nemám vůbec důvod mít stále zapnuté potkávačky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Mašukulumb napsal:

k těm zadním obrysovkám a dennímu svícení....taky mě vadí, že při denním svícení je vzadu tma. Tak sem před přebráním auta napsal do autosalonu, a poprosil, jestli by ty zadní obrysovky mohli aktivovat pro denní svícení. Samozřejmě, není problém. 

Světla mám stále na Auto, nastavené co nejdřívější zapínání potkáváček a zapínají se opravdu brzo, nemám vůbec důvod mít stále zapnuté potkávačky. 

Asi lepší autosalon, mně nebyli schopni ani říct, jaké gumy si můžu koupit, potřebovali technický průkaz plus fotku kol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsem to nakousl včera po D1 asi 2km lehce pršelo, předtím sama světla na denní, zapl jsem stěrače, zapli se tlumené a po dešti se vypli cca. 10min

093F3C1E-FEDE-48CA-9574-C9FFD005D9B4.thumb.jpeg.fdd63a07f6a4edb8af6b03f58b7a03fa.jpeg5E34713D-12B7-40C2-B17D-5296C0C04857.thumb.jpeg.a7307aaf0be64394686d3f68855da10c.jpegC786B1A5-83F8-43B7-9298-8CF3A4F01401.thumb.jpeg.586dcdf3b8980fcf064d022964730b7b.jpeg

Mám to nastavené na nejvyšší citlivost o tlačítko zapnutí světel se nestarám. Tako el. funkce O4 funguje jak má. Každý ale podle sebe …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pinkano Problém s pneu je  v tom, že dnes má téměř každé auto vlastní homologaci a podle výbavy má povolené rozměry kol. Takže dvě na první pohled stejná auta vyrobená v jeden den mohou mít diametrálně rozlišní povolené rozměry kol. A fotku kol co máš chtěli nejspíše aby věděli, co máš na autě, pokud jsi se ptal na pneu... To že nejsou schopni rozsvítit zadní světla spolu s denními jsi se ptal, nebo jen usuzuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martabmožná to problém je, ale ne můj, ale automobilky ne? Nakonec to dopadlo tak, že kdybych objednal u Škodovky, čekal bych měsíc, takže jsem musel u BestDrive a dojet v zimě na letních gumách do pneuservisu, Škodovku to samozřejmě vůbec nezajímalo (jo, to dojedete na letních v klidu). Já nevím, jsem na operáku už asi 6 let, začínal jsem na Rapidovi, pak na Octavia III a teď IV je prostě krok ne vedle, ale úplně zpět. Na to, že Octavia je nejpopulárnější auto v ČR to absolutně nechápu.

Zadní se rozsvítí jen když zapnu tlumené svícení, jinak při denním svícení svítí jen takové bludičky vepředu a vzadu nic. Když ráno odjíždí na podzim nebo na jaře manželka s dítětem a vidím, jak nejsou vidět, tak mi z toho dobře není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak, myslíš v rámci prodeje, tak to by samozřejmě měli minimálně být schopni dodat stejný rozměr jako je v konfiguraci, já měl za to, že mluvíš o situaci kdy už jsi auto měl a chtěl jsi kola koupit až potom.

Ano to že auta nesvítí vzadu tak je problém všech značek, ŠA toto naštěstí umí řešit (a pokud ne, tak lidi kolem ano přes kódování), vpředu by měli svítit klasicky pásky ve světlech které tím že nejsou směrované, a svítí při DLR mnohem víc než u potkávacích tak jsou vidět kór za snížení viditelnosti hodně (mnohdy až oslňují).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně jak píše Martab - LED-pásky svítí vpředu daleko víc než potkávací světla a vidět je ze všech směrů! Špatně to bylo na předešlých modelech, kde svítili mlhovky jako denní = levné a nebezpečné řešení, kdy každá jemná "vlna" na silnici tyto světla zakryje.

To že jdou zadní naprogramovat spolu s předními denními vyžaduje na rozdíl od ostatních poznámek potlesk. Tleskám.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2021 na 18:01, OpelInsi napsal:

u jiných aut a věřím že i u OIV pokud jsou zapnuté stěrače do polohy "snímač deště" tak po dvou-třech cyklech stěračů za sebou se zapnou automaticky hlavní světlomety a zadní světla. Ručně zapínám pouze když jedu na "tekuté stěrače" s vypnuté ty mechanické. To je většinou na dálnici a tam stejně zapínám zadní mlhovku protože ve vodní tříšti zadní světla stejně nevidět.

Pokud jde o to být viděn (a plně souhlasím že je to velmi důležité, zejména třeba proti nízkému slunci, o tom není žádná diskuze), tak denní LED světla je vidět o 3 ligy lépe než střetávací čočky!

A jak zjistím, že mi svítí potkávací světla? Nikde žádná kontrolka není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že svítí kontrolka někde pod volantem? To má být vtip? Tam mám možná někde levé koleno a ještě bych se musel hodně ohnout. Tomu se říká výrazná, bezpečná a ergonomická signalizace? Proč není symbol svícení na displeji v zorném poli řidiče? Místa je tam dost, nic by to nestálo a dálkové tam stejně jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gater Dříve nikdy nebyl problém otáčet otočný knoflík na světla sem tam, vytahovat ho kvůli mlhovkám apod., ale teď je problém kouknout na to stejné místo, zda svítí symbol potkávacích světel? Zas to s tou kritikou tak nápadně nepřeháněj. 

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Gater napsal:

Jako že svítí kontrolka někde pod volantem? To má být vtip? Tam mám možná někde levé koleno a ještě bych se musel hodně ohnout. Tomu se říká výrazná, bezpečná a ergonomická signalizace? Proč není symbol svícení na displeji v zorném poli řidiče? Místa je tam dost, nic by to nestálo a dálkové tam stejně jsou.

Toto ale už má Fabie3 od roku 2014 a hejtuje to někdo, brečí na fórech a všude možně. Nepostřehl jsem. Naopak někdo ocení, že na budíkách nesvítí kontrolka. Chválím toto řešení. To jen, že je to SW nepovedená O4 budou lidi špínu zachvíli házet na vše.

Ano ztmavnou mapy 😀

  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OIII naštěstí na klasickém štítu šla ta kontrolka dodělat. No, rozborka palubky: :) A teď ta darda, kterou možná někteří nevydýchají - indikace potkávacích světel v zorném poli řidiče není žádným předpisem vyžadována :D V tomto ohledu je Fa/Fel/OI? výjimkou, když tam byly kontrolky na obojí. Už v FII chybí indikace obrysových světel, v OIII je to totéž, ale s "opačnou" kontrolkou (tedy s tou, co zprvu znamenala obrysové...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, pinkano napsal:

Jediný jak poznám, že je zapnuto svícení je, že ztmavne Google Maps :) 

To není až tak pravda, mapa ztmavne pouze pokud spustí světla světelná senzor ("je tma"), pokud se světla zapnou kvůli dešti ("stěrače stírají"), ale je ještě dost světla, tak mapa zůstává v denním režimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz, ale ja by som tu kontrolku na pristrojovke privital. Asistent svetiel je stale len asistent a ci auto svieti, je zodpovednost vodica.

Nastastie u Skodofky to funguje celkom spolahlivo pri standardnych situaciach, nicmene raz za cas sklanam hlavu dole, aby som sa uistil, ze svietim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem si v tunelu všiml, jak tedy svítí O3. Možná dole je o jednu diodu méně, ale použitelnější v kolonách 3.brz.světlo je širší.

Psát mít strach, bát se tím jezdit asi není na místě, jsou i horší nové modely a Kodiaq má mj.také a nikdo si nestěžuje.

9CF33688-58F9-4119-8933-95A83E6EFBF9.thumb.jpeg.af8ee561d92a90116b1819538aeb451a.jpeg62559764-AAA7-4256-8DAA-077DB5C55389.thumb.jpeg.b382ee3484ea3108e5aa9403bae2e628.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JanR - písať že je hocičo v pohode v aute poslednej generácie, kde by mala byť bezpečnosť na prvom mieste pretože "jsou i horší nové modely" nechcem ani komentovať... to si hodne prestrelil.

To, že žiadny predpis nevyžaduje nejakú signálku je v poriadku a keď ho nebude mať auto, ktoré je lacnejšie ako dámska kabelka (Dacia Duster z reklamy) chápem, ale značka ktorá sa hrdí bezpečnosťou a logom Simply clever má byť clever a má mať všetko čo nestojí ani korunu a urobí pritom jazdu bezpečnejšou.

Signálka že zapli hlavné svetlomety, hlavne u automatického ovládania svetiel na palubovku určite patrí. Myslím, že je to viac clever ako parazól vo dverách.

 

Mám teraz takúto signálku aj na spínači svetiel aj na palubke. Na spínači presne ako tu píše kolega mám koleno a zavadzia mi priečka volantu aby som tam videl.

Uzučké zadné svetlá skús namiesto s autom minulej generácie porovnať s konkurenciou aby si videl rozdiel kam sa uberá bezpečnosť posledných 5 rokov s rozvojom LED osvetlenia.

 

 

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co jsem přestřelil, ale včera jsem potkal tento Eclipse a přišli mi brzdová světla ještě horší. V rohách pár diod a 3. brz. úzká a ve středu. Na dálku to moc vidět nebylo. Našel bych i jiná, ale diskuze je bezpředmětná, kdo chce něco si najde, ale 99,9 % uživatelů neřeší kraviny. Homologaci to splňuje ...

 

 

Snímek obrazovky 2021-08-12 v 9.49.34.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď je niečo vyriešené dobre alebo zle. Konštatovanie že niekto to má ešte horšie na obranu blbého riešenia je prestrelené.

Napríklad úplný hnoj je Hyundai s dvomi úrovňami svetiel - jedny v normálnej rovine, kde to človek očakáva a druhá úroveň "na zemi", kde sú napríklad brzdové svetlá. Ale kvôli tomu, že hlavný konkurent na českom trhu to má ešte blbšie by som nebol spokojný. Tatra, ktorá nezabrzdí za mojím autom zlomí väzy mne a mojím blízkym.

 

Včera som išiel za predvádzacou OIV kombi s logom predajcu na bokoch - a svietili jej brzdové len "zvislé pásiky" nie zalomené ako to máš na fotke vyššie. Neviem či ešte je rozlíšené že lacnejší model nemá ani len to čo si vyfotil - ak áno tak to je už úplne mimo. Mám auto, ktoré sa pýši 5 hviezičkami v crash testoch a v ostatných drobnostiach, ktoré naozaj sú prakticky zadarmo výrobca robí všetko preto aby som si tých 5 hviezdičiek vyskúšal v praxi, alebo ako tomu mám inak rozumieť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...