Přejít na obsah

Zámek dveří Superb III.


Goauld

Doporučené příspěvky

Ahoj, brouzdal jsem fórem ale bez úspěchu. Neřešili jste někdo vadný zámek dveří na Superb 3, kde auto buď nejde odemčít, nebo nejde zamčít. Respektive odemčou/zavřou se všechny dveře kromě těch vadných. Nejdříve mi ty dveře nešly odemčít a otevřít, teď pro změnu jsou permanentně odemčené i když je celé auto zamčené. Alarm svítí nepřetržitě červeně. Tuším asi že se nevyhnu rozebrání komplet dveří a výměně zámku. Spíš teď řeším jak ty dveře zamčít aby se nikdo nedostal jen tak do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

update: Rano mi vedouci servisu v autorizaku tvrdil, ze se dvere spolujezdce nedaji mechanicky zamcit, ze to zustane odemcene. Slecna na Skoda Infoline mi poradila hned, ze i kdyz to neni v navodu, tak je tam stejny mechanismus nouzoveho zamykani dveri u zadnich dveri.

 

Nemyslím si, že to jsou kabely, protože:

- je to late 2017 model, jezdeno vesmes jednim clovekem i tak s malym najezdem, takze dvere spolujezdce by byly ty posledni kde bych ocekaval, ze se to vysere

- teď když to mechanicky zamču a parkrat jsem s tim zamkem zamachloval pres to mechanicke zamykani, tak to v pohode odemyka na kazdej pokus, a nezamce akorat tak kazdej treti, ctvrty pokus. Bude to nejaky mikrospinac v zamku.

Editováno: , autor: Goauld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude vadnej zámek. Já ho měnil loni a také u spolujezdce. Není zrovna levný, ale dá se ukrkat nějaká ta sleva.

A rozdělat zámek a vyměnit mikrospínač, nejde. To jsem zkoušel, je to ultrazvukem svařený, takže žádný šroubky. Rozdělat to jde, ale už to pořádně neposkládáš. Až uvidíš co je vevnitř, tak nebudeš chápat co na tom stojí tolik peněz. Výrobní cena tak do 500 kč a né skoro 2 500 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja som sa stretol uz aj s vadnym zamkom na zadnych dverach spolujazdcovej strany.Zamok sa vsak choval podla teploty.Ak bolo nad 20 stupnov(cize vnutri mozno po celom dni aj 35 a viac) tak zamok nezamykal,ak vsak bolo menej,normalne isiel-pomohla len vymena-zamok stal cca 90€

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Trochu to updatnu. Myslel jsem, ze je to zamek, protoze se to rozchodilo po tom, co jsem chvili kvedlal s manualnim mechanismem zamykani. Dneska ale pro zmenu uz nejde ani otevirat okno, nefunguje kessy a obcas vynecha reprak. Bude potreba vymenit ten mezidverni svazek kabelu. Absolutne nechapu co je to za kvalitu. Tohle jsem naposled resil na 20 let stare A6, ne na tri roky starem aute

 

Editováno: , autor: Goauld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, jak to nakonec dopadlo? Mám podobnej problém na mém Superbu, model konec roku 2016. Pravé zadní dveře zlobí, když klesne teplota nebo je velké vlhko. Dveře se buď nezamknou (ani klíčkem, ani při rozjezdu - je slyšet jen cvakání) nebo když se auto ohřeje, dveře se zamknou, ale pak nejdou z venku odemknout.

 

Edit: Vyřešeno, byl vadný zámek. Za 800 jsme koupil nový, vyměnil, a funguje to.

Editováno: , autor: martin.dolezal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, přidám se s podobným problémem u dveří řidiče - v posledních chladných dnech mi centrál neodemyká LP dveře. Občas pomohlo zkoušet zamknout a odemknout znovu, navíc centrál při odemykání/zamykání někdy tak zvláštně "zavrčí" - překvapivě tehdy se to odemyká v pořádku. Při normálním zvuku skoro vždycky problém, otevírám si dveře zprava nebo zezadu.

Auto mám 2016, takže pokud nebudu muset, zkusím nejprv běžný servis, jestli to dokážou nějak opravit, případně mechanismus vyměnit. Loni to v zimě dělalo chvilkama taky, ale nemrzlo tak dlouho a rychle to až doteď kompletně ustalo - tak snad postačí někde frknout trochu konkoru...dám pak vědět jak jsem pochodil; jestli máte někdo nějaké tipy, tak tu klidně dejte vědět i pro ostatní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdarec všem, 

koupil jsem použitého Superba 3, měl vadné zamykání na spolujezdcové straně vzadu. Po pár týdnech začalo to stejné nalevo vzadu, ale funguje napůl - někdy jo, někdy ne.. O pár dní později to samé na spolujezdcové straně vpředu, na cca třetí pokus se zadaří většinou, když se dveře nechtějí zamčít nesklopí se ani zrcátko. 

Pravé zadní dveře a levé zadní dveře odhaduji, že se udělá výměna zámku a bude to cajk. 

 

ALE co ty přední, mám obavy, že to nebude blbost jako zámek, ale nějaké kabely, co myslíte Vy? 

 

Díky moc za případné odppvědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl na Superbu stejný problém. Celé dveře byly "mrtvé" co se zámku týče. Zrcátko se nesklápělo, jen občas, odemknutí nefungovalo nikdy (zamknutí ale vždy). Odemknout šlo pouze vnitřní klikou. Problém byl v zámku dveří. Výměna kus za kus a bez jediného problému. Stahování okna, ovládání zrcátka (pro naklopení) fungovalo. Prostě jediný problém byl se zamykáním a sklápěním zrcátka.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 8/22/2021 at 11:29 PM, bajky said:

Ja som sa stretol uz aj s vadnym zamkom na zadnych dverach spolujazdcovej strany.Zamok sa vsak choval podla teploty.Ak bolo nad 20 stupnov(cize vnutri mozno po celom dni aj 35 a viac) tak zamok nezamykal,ak vsak bolo menej,normalne isiel-pomohla len vymena-zamok stal cca 90€

Prosím Vás, aký zámok ste kúpili a kde? Mám rovnaký problém a na skoda-diely.sk mi ukazuje jedinú vhodnú náhradu za 206e (originál Škoda diel). Je tam aj Čína za 36e, ale nemá bezpečnostnú poistku, preto pre moje auto nie je vhodná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, řeším od včera úplně stejný problém na ZP dveřích. Mám možnost mít originální díl ale je tam tuším 4-5 variant. 5TA839016AA, 5TA839016Q, 5TA839016 M, 5TA839016 K, 5TA839016 T a ještě možná nějaké. A vůbec nevím kterou zvolit. Bezpečnostní pojistku mám manuální. S3 2016 1.6 TDI DCXA

 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díval jsem se o ETKY a na tvůj model 2016 PZ dveře a je tam napsané, že všechny ostatní varianty jsou outdated a aktuálně vyráběné, poslední revize, jsou 5TA839016K a 5TA839016L. Když dám hledat to Lko, tak to mnohdy nic nenajde, nebo najde zámek kufru atd. U Kčka mi výjde krásnej zámek dveří. Jen jsem prolétl shopy odkud beru věci a skladem za +- stejnou cenu jako na motora.cz ho mají na mlparts.cz https://mlparts.cz/meat-doria-31591

Editováno: , autor: Goauld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nakonec jsem pořídil originální Qčko, jenže zámek od tý doby šlape bezproblémově a tak ještě na výměnu nedošlo. Uvidím až zase spadne teplota k nule jak se to bude chovat. Pro jistotu jsem pořídil i originální AA ale tam je pojistka již elektronická a tím pádem ho nevyužiju. Jinak děkuji za pomoc  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...