Přejít na obsah

Pomoc s nakodovanim (dokodovanim) parkovacej kamery S3, 2015.


magonr

Doporučené příspěvky

Nevidím důvod, proč by to nemohl udělat doma. Je snadné napsat, že doma to udělat nejde, než zkusit někomu opravdu pomoct bez účtování peněz.

 

Pokud je to opravdu chyba komunikace, což těžko říct, ja takový chybový kód ještě osobne neviděl, tak by mohl být problém v zapojení CANů. Určitě by stálo za to projít kabeláž, jestli je vše správně zapojené. Obraz funguje, jednotka se hlásí, takže bych hledal problém určitě jen v těch CAN kabelech (ty s oranžovou barvou). Nedivil bych se, že to je jen zapojené do špatného CANu, když se jednotka normálně hlasí. 

 

Otázkou ještě zůstává, jestli jen není problém v tom, že ta kamera prostě nefunguje v Superbu, když patří nejspíš do AUDI

A také jestli vůbec je problém v té kameře jako takové, nebo jen v nějaké jiné jednotce neni nastaveno, že auto má couvaci kameru High

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Krosta napsal:

Nevidím důvod, proč by to nemohl udělat doma. Je snadné napsat, že doma to udělat nejde, než zkusit někomu opravdu pomoct bez účtování peněz.

 

Pokud je to opravdu chyba komunikace, což těžko říct, ja takový chybový kód ještě osobne neviděl, tak by mohl být problém v zapojení CANů. Určitě by stálo za to projít kabeláž, jestli je vše správně zapojené. Obraz funguje, jednotka se hlásí, takže bych hledal problém určitě jen v těch CAN kabelech (ty s oranžovou barvou). Nedivil bych se, že to je jen zapojené do špatného CANu, když se jednotka normálně hlasí. 

A presne o tomto su taketo fora. Poradit a pomoct. Kabelaz som skontroloval, je v poriadku. Ono sa zjavne bije 10 park assist s 6C kamerou, pretoze ak ju dam ako highline tak ide kamera OK okrem trajektorii-tie zevraj nejdu ked nie je kamera kalibrovana, a 10 PA nejde tak ako by mal, ak ju dam ako lowline tak ide ako lowline, ale 10 PA ide v pohode. Niekto mi vravel, ze treba nastavit prioritizaciu pouzivania 6C a 10 na automatiku. Ale nikde to neviem najst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak kamera nespravne resp vobec neukazuje canovske info(ciary,pohlady)chyba jej na 95% kalibracia- ked som pred casom riesil svoju kameru,odpredu odzadu som preliezol vsetko mozne a toto sa často spominalo.Kamera sa samozrejme da nakalibrovat aj doma-su na to navody.Nemam rad ak niekto naozaj bez snahy pomoct a poradit,ta hned chce ako zakaznika.

Kedze si kupoval kameru novu,nema ziadne info o dlzke auta ani o zastavbovej vyske.To ju treba "naucit".

Co sa tyka roznych kamier-pre platformu mqb maju vsetky kamery rovnake rozhranie.cize ak bude pasovat zastavba,nemal by byt problem ani kamera z tiguanu alebo audiny A4 napriklad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, bajky napsal:

Ak sa kamera hlasi spravne diagnostike a je ju mozne kodovat,tak je Can zapojeny spravne.samozrejme musi byt spravne pripojena k infotainmentu cez pripojku can-u

Ano, je ju mozne kodovat, len nie vsetko zoberie. Co vsetko obnasa calibracia? Je mozne kalibracne hodnoty z ineho superba preniest do mojho, alebo je nutny Odis, plachta a hlavica?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, bajky napsal:

Co sa tyka roznych kamier-pre platformu mqb maju vsetky kamery rovnake rozhranie.cize ak bude pasovat zastavba,nemal by byt problem ani kamera z tiguanu alebo audiny A4 napriklad

Myslel jsem to spíše kvůli parametrizaci, aby to vůbec ty rozměry pro Superba vzalo, může to být mimo její rozsah, což by mohlo stacit tam samozřejmě jen nahrát tu korektní pro Superba.

před 10 minutami, bajky napsal:

Ak kamera nespravne resp vobec neukazuje canovske info(ciary,pohlady)chyba jej na 95% kalibracia

Osobně, jak jsem už psal, na mé kameře nemám hotovou kalibraci. Stále mám chybu "bez základního nastavení" a vše mi to ukazuje jak má, všechny pohledy i čáry se hýbou při otáčení volantem. Mám ale 5Q0 980 558 B (RVC Compact+), možná se chová jinak. Možná ale, jak i při odborné kalibraci říkali, je ta kamera jen prostě vadná a nelze zkalibrovat.

 

před 3 minutami, magonr napsal:

Ano, je ju mozne kodovat, len nie vsetko zoberie. Co vsetko obnasa calibracia? Je mozne kalibracne hodnoty z ineho superba preniest do mojho, alebo je nutny Odis, plachta a hlavica?

To může být parametrizaci, možná. Ale třeba žádná couvaci kamera nelze nakodovat pro všechny ty režimy (je jich tam tuším 6 a jen prvních 5 lze aktivovat). Ke kalibraci je potřeba plachta (takové domino - dvojité nebo jen polovina) a mělo by to jít i přes VCDS, to ale nevim jistě. Skrze ODIS-S  je to asi nejjistější (přes ODIS-E složitější, ale taky to jde)

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A od kdy je ochrana komponent na couvací kameře? To by byla nějaká novinka.

Pokud to bereš všeobecně, jasně, to je pak komplikace navíc, ale taky se dá udělat doma, stačí k tomu mít VAS hlavu a na fóru najít správného člověka, co to zvladne na dálku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zial nie. Kedze kamera je 4M0 a nie 3V0, tak ju treba preflashovat na 3V0 a nahrat data. Potom nakodovat, nakalibrovat. A do toho sa mi uz nechce. Malo by to byt ok, ale radsej sa pokusit zohnat kameru taku aka tam ma byt.

Najlepsie vymontovanu z S3, ktoru bude treba len nakodovat.

Editováno: , autor: magonr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Vedel by mi niekto povedať čo znamenajú písmená na konci číselného označenia cúvaxích kamier? Myslím napr. 3V0...... ...566 N? . Alebo A alebo B? Mne z internet. obchodu odporučili pre S3 kombi 2018 typ N ? Nenapísali mi čo to znamená. Ďakujem vopred ak niekto odpovie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...