Přejít na obsah

Aktualizacia systemu na 1806


Doporučené příspěvky

@Rapid1.0 pocitově mi přijde systém rychlejším. Jak prvotní spuštění, tak i pohyb v menu asistentů a tak.

 

V nabídce data o jízdě přibylo "tlačítko" na vynulování spotřeby atd.

 

Po stisku tlačítka set, jsou nyní v nabídce 3 zkratky na nějakou funkci, dřív jsem měl pouze 2.

 

Vestavěnou navigaci nepoužívám a po dnešní zkoušce to  bude stejně. Je stále zasekaná, při dojíždění do křižovatky a přiblížení mapy taky záseky.

 

Car play a rychlost spojení telefonu vyzkouším v následujících dnech. Předtím jsem s tím měl problém a telefon se nechtěl připojit a musel jsem restartovat infotainment. Používám spojení kabelem.

 

Dále jsem před aktualizací měl problém s neustále pípajícími asistenty. Nejvíc asi při parkování. Pokud jsem vypnul motor, když byla aktivní přední čidla ( podélné parkování), tak po startu skoro vždy  Závada pomoc při parkování. Chyba zmizela až po dalším nastartování, jinak klidně vydržela i pár hodin a pár set km. 

 

 

5E0785F4-D03B-4DF4-8DBE-3720E60800AC.jpeg

96DACFD2-7C56-4D68-9662-F3D5A4BE279D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25 minutes ago, wenousch said:

@Rapid1.0 pocitově mi přijde systém rychlejším. Jak prvotní spuštění, tak i pohyb v menu asistentů a tak.

 

V nabídce data o jízdě přibylo "tlačítko" na vynulování spotřeby atd.

 

Po stisku tlačítka set, jsou nyní v nabídce 3 zkratky na nějakou funkci, dřív jsem měl pouze 2.

 

Vestavěnou navigaci nepoužívám a po dnešní zkoušce to  bude stejně. Je stále zasekaná, při dojíždění do křižovatky a přiblížení mapy taky záseky.

 

Car play a rychlost spojení telefonu vyzkouším v následujících dnech. Předtím jsem s tím měl problém a telefon se nechtěl připojit a musel jsem restartovat infotainment. Používám spojení kabelem.

 

Dále jsem před aktualizací měl problém s neustále pípajícími asistenty. Nejvíc asi při parkování. Pokud jsem vypnul motor, když byla aktivní přední čidla ( podélné parkování), tak po startu skoro vždy  Závada pomoc při parkování. Chyba zmizela až po dalším nastartování, jinak klidně vydržela i pár hodin a pár set km. 

 

 

5E0785F4-D03B-4DF4-8DBE-3720E60800AC.jpeg

96DACFD2-7C56-4D68-9662-F3D5A4BE279D.jpeg

Tak s chováním navigace jsi mne moc nepotěšil 😒 Jinak jak píše patrik42, po zmáčknutí tlačítka SET také vidím 4 zkratky. SW 1803

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem najel asi 200 km, takže mám další zkušenosti s 1810. 

 

CarPlay funguje úplně bez problémů, telefon se přes kabel připojí hned, všechno je svižnější atd. Dřív tomu tak nebylo a dost mě to štvalo.

 

Asistenty už chyby nevykazují, Line Assist pořád nepoužitelný 😂

 

Celkově je systém v rychlosti reakce úplně někde jinde než v 1668. Opravdu je ten posun znát, až jsem sám překvapený. Konečně snad začnu mít svoje auto rád 😆

 

Co se týká Virtual Cocpitu, tak žádné změny nepozoruji. Stejné vzhledy, žádné možnosti dodatečného nastavení, žádné hodiny uprostřed. Měl jsem jako náhradní auto Kamiq z 8/2020 a tam se ty budíky dají nastavit mnohem víc. To už ale bude spíš věc hardwaru než softwaru.

 

Laura už konečně umí vtipy 😂😂

 

Postřehy budu sbírat i dál, pokud bude zájem a nějaké reference.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel první problém 🤔

 

Na FB jsem u pár lidí zaregistroval, že po updatu na 1810 přestalo fungovat vyhřívání čelního skla. Prej to nevydrží nějaká řídící jednotka a umře. Upozornil jsem na to servis, ať to po aktualizaci zkontrolují.

No a dneska ráno, -8 stupňů, na skle asi půl centimetru ledu a vyhřívání nic 😂 nelze zapnout, svítí zeleně a po vteřině se vypne. 

 

Volám do servisu, prý se to občas stává a nejbližší termín až 13.12. Tak to asi budu muset oprášit škrabku. Bylo mi divný, že bych s autem mohl spokojený a neobjevila se žádná závada.

 

Takže všichni, kdo si necháte aktualizovat, nechte si vyhřívání po akci zkontrolovat.

 

 

Editováno: , autor: wenousch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 12. 2021 na 4:51, boban1108 napsal:

Tohle je docela zajímavé. Půjčil jsem si předváděčku někdy v květnu. A vtipy uměla. Kamarád koupil předváděčku vyrobenou v srpnu a ta vtipy neumí. 

je to ženská, takže podle nálady, mě někdy řekne vtip a jindy dělá blbou a říká jen na co můžu hlasové ovládání použít... když má den, tak dá i různé odpovědi na "zazpívej" nebo "kdy ses narodila", "kdy máš narozeniny apod." . Poslední dobou se mnou ale moc mluvit nechce, možná, že některý z těch updatů, co se stahují samy, jí provedl drobnou lobotomii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hlavne že tu nejde len o zmenu HW pre nové autá ale tiež pre predané auta zmenu SW:

A čo je podstatné, Volkswagen sľubuje zlepšenie práce infotainmentu aj v už predaných vozidlách. Pripravuje pre ne optimalizáciu softvér. Automobilka bude od začiatku budúceho roka dokonca priamo kontaktovať majiteľov Golfov, aby ich informoval o procese aktualizácie softvéru. Samozrejme, aktualizácia prebehne zdarma.

Editováno: , autor: rodolfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...