Přejít na obsah

Servisní prohlídky - co a kdy se mění + ceny


Bajza

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě jakou máte zkušenost se servisní prohlídkou po 30000km ( 2 roky)u OII 1,9 TDI a výměnou oleje. Dolívám Shell 507 00, ale cena je šílená v servisu je asi 960Kč.

Kolik vás stála prohlídka s výměnou oleje, jak dlouho trvala , jestli vás u toho nechali.

Dál by mě zajímalo zda je možné si přivést svůj olej.

Kolik toho oleje se tam vlastně leje- kolik ho koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Tak mám za sebou první servisní prohlídku od nákupu ojetého vozu:

Servisní prohlídka po dvou letech (O2FL 2009 1.4 TSI aktuálně najeto 50k km). Autorizovaný servis Škoda. Chci se s Vámi poradit ohledně ceny.

Úkony:

- měření baterie

- komplet diagnostika řídící jednotky

- geometrie

- rozebrané brzdy (neměnilo se nic, jen check, namazání, očištění)

- kontrola chladící kapaliny, vzduch filtru, zavěšení kol atd.

- vyměněn palivový filtr

- vyměněna brzdová kapalina

- výměna náplně a oleje v klimě

- výměna oleje (ten jsem měl jediný svůj)

- vyměněn olej filtr

byl jsem celou dobu (cca 2 hod) na svoji žádost u toho a kecal při tom s mechanikem, přístup a jednání mechanika i vedoucího servisu - super.

Olej jsem koupil Castrol Edge Professional LongLife III 5W-30 (sice je to LL, přepnul jsem na QG2 - přístě asi vezmu nějakej VW 502 00). Káždopádně mě překvapilo, že na prodejně ho měli vystavený za 800Kč, kupoval jsem za 210Kč (e-shop). Zkoumal jsem v čem se liší obal... Vše stejné, etiketa, polepky, láhev..jediný rozdíl byl v datumu plnění. Ta moje to má vytisknuté na hrdle láhve, kdežto ta jejich to měla vyražené (plasticky) na spodu, pod nálepkou, obsahoval i nějáky kód. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Je to stejný olej, nebo je to nějaká náhrada, nebo na tom mají tak šílené přirážky?

-jinak jsem se ještě dozvěděl, že těch 1.4 TSI mají na servis opravdu minimum, vedou 1.2 TSI a pak pár 1.8 TSI. Řetez prý měnili zatím jen na 1.2 TSI a to na čtyřech vozech cca ze sta.

výsledná cena 5k5 Kč, je to OK, nebo je to spíše víc??? Nemám moc představu kolik tohle stojí...

Editováno: , autor: JayFader
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik to teda je? "výsledná cena 5k5 Kč" 5500?

Moje prohlídka po dvou letech a 30 000 km:

-servis se zárukou mobility

-výměna brzdové kapaliny

-diagnostika VAS

-olejový filtr

-motorový olej Shell Helix 10W-40

-brzdová kapalina

-těsnění a drobný materiál

To všechno dohromady za 3710 Kč.

K oleji,předražený je všude ve značkových servisech,to je prostě realita. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bylo to za 5500Kč, hmm tak to není uplně ideální. zajímavé, že třeba ten servis klimatizace je za 1300 Kč - výměna kapaliny a oleje. ty jsi byl taky v autorizáku? a byl jsi u toho? a olej jsi neměl svůj?

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky a už vůbec ne takový slohy dlohý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bylo to za 5500Kč, hmm tak to není uplně ideální. zajímavé, že třeba ten servis klimatizace je za 1300 Kč - výměna kapaliny a oleje. ty jsi byl taky v autorizáku? a byl jsi u toho? a olej jsi neměl svůj?

Bylo to v autorizáku,jinak bych to sem nepsal. A nebyl jsem u toho,všechen materiál byl jejich.

Jinak vzduchový filtr jsem si vyměnil sám a není v tom započítán. Škodovka ho má v plánu výměn dokonce až po 90 000 km,což mě přijde speciálně u turbomotoru jako úlet. Je pravdou,že opticky ten filtr nevypadal po 30 000 km až tak zle,ale co já vím,jestli už nepropouští nějaké mikročástice,které pak udělají neplechu v turbu? Těch asi 350 Kč mě kapsu neutrhne. Vzhledem k tomu,že mu dělali geometrii a klimu,tak to zas na autorizák není až tolik. Co jsem se před nějakým rokem pídil co stojí údržba klimatizace,tak to všude možně bylo většinou za litr,o geometrii nevím,ale počítám že to bude podobně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera, Praha.

O2 1.4 tsi ve 30 tis

cena 6 240 (Olej, ol. filtr. Navíc byly stěrače, který už moc toho neustíraly - na ty stěrače sii vzali 860 za materiál + 141 za práci).

no to bych asi zmněnil aut.servis je to slušnost servisu když jezdite na servisni prohlidky si neučtovali za praci vymněnu stěraču i nešikovnemu servisaku to trva do 5 min spiš to vypovidá o kvalitě servisu bal bych se tam šahnout na kliku abych necaloval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Co jsem se před nějakým rokem pídil co stojí údržba klimatizace,tak to všude možně bylo většinou za litr,o geometrii nevím,ale počítám že to bude podobně?

Za geometrii jsem v autorizáku dával 600,- Je to více než ve kdejakém pneuservise, ale zase jsem to měl v rámci jednoho dne a už jsem nemusel nikde jezdit a ztrácet čas.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

No jak tak koukám,tak je to skoro všude stejné. Jám mám octu II FL 1,9TDI 77kW a zatím jsem nepotřeboval autorizák. Mám ji teprve měsíc. Ale jenom pro pobavení. Můj otec si koupilv květnu hyundai i20 3/4 roku starý. Takže ještě v záruce a zaplať bůh řádně pojištěný..A teď ten mazec. Můj synátor mu ho po 14 dnech nabořil na zadek,ale nic velkýho. Opřel se při couvání o kamion v rychlosti cca 5km. Měnili zadní dveře,nárazník a jednu lampu. A teď poslouchejte cenu. Nehledě na to,že to tam stálo 14 dní. Cena byla stanovena na 85.000 Kč. Když jsem viděl fakturu pro pojišťovnu tak jsem jenom zíral. Materiál včetně lakování 35.000 Kč a práce 50.000 Kč !!!! Jenom luxování rozbitého skla v kufru (bylo vyluxováno mojí ženou) čas 1,5 hod při sazbě 770 Kč/hod. To jsem šel do kolen.

Další lahůdka byla před měsícem. Stále se rozsvěcovaly kontrolky EPS,ABS a brzy. Zjistili vadnou jednotku ABS. Museli jí objednat tak tam auto zůstalo. Měla přijít do týdne. Po více jak týdnu jsem tam volal kdy bude auto hotové a oni mi řekli že jednotka nepřišla a bude až za dalších 14 dní. Na mojí připomínku že je přeci zbytečné aby tam auto stálo dalších 14 dní když s ním nebudou stejně nic dělat a auto je pojízdné a funkční mi řekli, že si auto můžu odvézt, ale zaplatím si opravu. Že se na to potom nevztahuje záruka. Kdybych tam sám nevolal tak se ani nenamáhali se ozvat, že oprava bude o 14 dní delší.

Jinak provozují i autorizovaný servis škoda a ford. Je to Autodesign Vaňkát v Kolíně. Takže bacha na tento servis !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak tak koukám,tak je to skoro všude stejné. Jám mám octu II FL 1,9TDI 77kW a zatím jsem nepotřeboval autorizák. Mám ji teprve měsíc. Ale jenom pro pobavení. Můj otec si koupilv květnu hyundai i20 3/4 roku starý. Takže ještě v záruce a zaplať bůh řádně pojištěný..A teď ten mazec. Můj synátor mu ho po 14 dnech nabořil na zadek,ale nic velkýho. Opřel se při couvání o kamion v rychlosti cca 5km. Měnili zadní dveře,nárazník a jednu lampu. A teď poslouchejte cenu. Nehledě na to,že to tam stálo 14 dní. Cena byla stanovena na 85.000 Kč. Když jsem viděl fakturu pro pojišťovnu tak jsem jenom zíral. Materiál včetně lakování 35.000 Kč a práce 50.000 Kč !!!! Jenom luxování rozbitého skla v kufru (bylo vyluxováno mojí ženou) čas 1,5 hod při sazbě 770 Kč/hod. To jsem šel do kolen.

Další lahůdka byla před měsícem. Stále se rozsvěcovaly kontrolky EPS,ABS a brzy. Zjistili vadnou jednotku ABS. Museli jí objednat tak tam auto zůstalo. Měla přijít do týdne. Po více jak týdnu jsem tam volal kdy bude auto hotové a oni mi řekli že jednotka nepřišla a bude až za dalších 14 dní. Na mojí připomínku že je přeci zbytečné aby tam auto stálo dalších 14 dní když s ním nebudou stejně nic dělat a auto je pojízdné a funkční mi řekli, že si auto můžu odvézt, ale zaplatím si opravu. Že se na to potom nevztahuje záruka. Kdybych tam sám nevolal tak se ani nenamáhali se ozvat, že oprava bude o 14 dní delší.

Jinak provozují i autorizovaný servis škoda a ford. Je to Autodesign Vaňkát v Kolíně. Takže bacha na tento servis !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...