Přejít na obsah

Letní pneumatiky


Tiptronic

Doporučené příspěvky

  • Pawouk změnil název na Letní pneumatiky
  • o 2 týdny později...

Druhá sada Bridgestonů T001 už se asi důchodu nedožije. Auto jezdí celkem dost, ale ne dost, abych neviděl, že při toto nájezdu je guma za 6 let zteřelá, trhají se části dezénu atd. Tvrdá je tedy taky dost. Zvláštní, identický rozměr i značka to předtím pozorovatelně nedělaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím. Tento týden jsem přezouval na Kamiqu 1.0 TSI 85 kW  zimní pneumatiky. Doma jsem zkontroloval letní a zjistil, že budou potřeba nové.

V technickém průkazu jsou uvedeny rozměry pneumatik 205/60/R16/92H. S těmito parametry mám letní pneu Michelin. Nové letní bych chtěl Continental PremiumContact 6, ale ty jsem na internetu našel pouze 205/60/R16 96H. Rychlostní index H je v pohodě (je stejný), rozdíl je pouze v hmotnostím indexu - pneu Continental má vyšší index 96. Nevím, jestli to nemůže být problém. 

Na předchozích autech jsem používal Continental PremiumContat a byly v pohodě. V parametrech 205/60/R16/92H je v nabídce Continental EcoContact 6 a právě nevím, jestli nejsou moc "Eco".

Děkuji Sluka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 6 měsíců později...
V 29. 10. 2022 na 12:51, Aleš Sluka napsal:

Zdravím. Tento týden jsem přezouval na Kamiqu 1.0 TSI 85 kW  zimní pneumatiky. Doma jsem zkontroloval letní a zjistil, že budou potřeba nové.

V technickém průkazu jsou uvedeny rozměry pneumatik 205/60/R16/92H. S těmito parametry mám letní pneu Michelin. Nové letní bych chtěl Continental PremiumContact 6, ale ty jsem na internetu našel pouze 205/60/R16 96H. Rychlostní index H je v pohodě (je stejný), rozdíl je pouze v hmotnostím indexu - pneu Continental má vyšší index 96. Nevím, jestli to nemůže být problém. 

Na předchozích autech jsem používal Continental PremiumContat a byly v pohodě. V parametrech 205/60/R16/92H je v nabídce Continental EcoContact 6 a právě nevím, jestli nejsou moc "Eco".

Děkuji Sluka

 

Tak včera jsem přezul na letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 205/60/R16. Pneumatiky byly koupeny v únoru 2023, uskladněny v garáži a teprve včera dopoledne byly v autoservisu nasazeny na auto. Večer při jízdě se mi objevila hláška "nízký tlak v pneu". Při pohledu na kola nebylo nic vidět, nicméně doma v garáži jsem zkontroloval tlak a opravdu pravá zadní pneumatika měla tlak nižší cca o 0,25 baru. Defekt pneumatiky jsem nenašel (hřebík, střep atd.), ventilek je také dotažen. Jediné co mě napadá, že pneumatika uchází kolem disku. Ale u nové pneumatiky nasazené na disk v pneuservisu se mi to nezdá. Nemáte, prosím, s tímto někdo zkušenosti ? 

Děkuji Sluka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Aleš Sluka napsal:

Tak včera jsem přezul na letní pneumatiky Continental PremiumContact 6 205/60/R16. Pneumatiky byly koupeny v únoru 2023, uskladněny v garáži a teprve včera dopoledne byly v autoservisu nasazeny na auto. Večer při jízdě se mi objevila hláška "nízký tlak v pneu". Při pohledu na kola nebylo nic vidět, nicméně doma v garáži jsem zkontroloval tlak a opravdu pravá zadní pneumatika měla tlak nižší cca o 0,25 baru. Defekt pneumatiky jsem nenašel (hřebík, střep atd.), ventilek je také dotažen. Jediné co mě napadá, že pneumatika uchází kolem disku. Ale u nové pneumatiky nasazené na disk v pneuservisu se mi to nezdá. Nemáte, prosím, s tímto někdo zkušenosti ? 

Děkuji Sluka

Nastavil si tlaky v pneu na spravnu hodnotu a cez menu pneu v infotainmente inicializoval system merania tlaku v pneu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...