Přejít na obsah

Funkcionality el. otvírání a zavírání 5. dveří


tom01

Doporučené příspěvky

Dotaz do pléna. Nová Scala, co se snad již brzy objeví jako nové auto v rodině má mj. el. zadní víko kufru. Zatím nic takového u nás nebylo, vždy jen klasické manuální otvírání a zavírání. Nejde mi z hlavy pár věcí:

1. Máme garáž v níž nelze otevřít kvůli malé výšce víko kufru do plna. Jak se zachová elektrika, když "narazí do stropu"? Nemluvím ani o možném poškození dveří o strop 😳.

2. Jsme zvyklí v garáži nechat kufr mírně pootevřený větrat. Víko kufru podloženo tenisákem, čtverečkem polystyrénu. Je něco takového vůbec nějak proveditelné? 🤔

3. Vozíváme v kufru většího psa. Když naskočí a při zavírání kufru strčí třeba packy do zavírání nebo v ten okamžik ze strachu vyskočí, co se bude dít? Předpokládám nějakou ochranu proti skřípnutí?🐾

 

Případně lze toto el. ovládání nějak odstavit a používat víko kufru "po staru" tedy manuálně? Děkuji za každý postřeh ze všedního užívání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím tak vrchní doraz se da nastavit je to i v manuálu popsáno taky to mám nastaveno na nižší zdvih.....  kufr se da zastavit v jakékoliv pozici a zůstává stát... Stačí při pohybu zmačknout tlačítko a zastaví se dalším klikem se zase dají do pohybu opačným směrem než to jelo před zastavením 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Kufr se o to opře a "zastaví" až kvůli tomu, že se přetlačuje. Lze nastavit maximální výška, do které se kufr bude otevírat (lze to snadno nastavit podržením tlačítka pro zavírání kufru v poloze, kterou člověk požaduje)

2. Myslím si, že teoreticky ano, ale řekl bych, že tím budou ty vzpěry "trpět" (nejsem odborník, jen můj názor)

3. Ochranu proti skřípnutí nedokážu říct, ani jsem nikdy nezkoušel, jestli se kufr nějak zastaví, ale myslím si, že to bude podobné jako s tím opřením o strop. Až když tam bude něco, co musí přetlačit, tak zastaví, ale nějaké senzory tam nejsou.

 

A elektrický kufr lze ovládat i manuálně, ale poškozují se tím ty elektrické vzpěry, protože se vlastně "přetlačují"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to v pohodě vůbec se toho neboj. Tady postup nastavení výšky:

 

1. Screenshot_20210908_194116.thumb.jpg.d19d5a8e415473b5adba4f86a0a9b983.jpg

 

2. žádné vzpěry netrpí. 

Normálně dole podržet ruku a nechat dovřít. Ty dveře jak na něco narazí tak malinko cuknout zpátky nahoru.

 

Má to výhodu když povezeš něco dlouhého co bude čumět z kufru tak ty dveře nemusíš nějak přivazovat nebo lepit izolepou jak u dveří v manuálu. Prostě drží. 

 

3. Pokud to bude uřvanej jorkšír tak bude mít možná gilotinu. 

😀

😉

Neee dělám si srandu. 

Nahoru to má sílu docela velkou. 

Je to kvůli zimě a sněhu aby to utáhlo. 

Ale dolu to neubliží ani jirkšírovi, ani batoleti, neboj se. 

 

Manuálně? Úplná blbost když máš elektriku😉 Navíc bys pretlačoval servo. To by fakt vadilo. 

Zdar

Editováno: , autor: keras
  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Blbost🤣🤣🤣

Když jsem jsem mu to psal tak jsem to samozřejmě prvně zkoušel. Dal jsem tam jen prst a síla je velice malá! 

Jinak bych mu to nepsal😉

Edit:

Jestli Ti to láme nohy u psa, tak máš něco špatně. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...