Přejít na obsah

O3 1.4 vs F3 1.2 poraďte


Xerxes

Doporučené příspěvky

Zdravím lidi, chci se zeptat:

Škoda Octavia III 1.4 TSI předfacelift

nebo

Škoda Fabia III 1.2 TSI předfacelift,

které z těch dvou aut byste brali?

Rozpočet je 200 000, každopádně chci kombi, jezdím jen krátké trasy, takže naftu vyřazuji hned úvodem, nebo pokud byste radili něco jiného, tak co, a proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma tuto motorizaci F3 Combi od nova, manželka s tím jezdí denně 25 km a spokojenost.

Spotřeba okolo 5.8 (nemá motoristické vlohy) a opravdu to je pro dva dospěláky a max děti.

Vzadu je pro cestující prostě málo místa na nohy, kufr je pro nás dostatečně velký.

Co se týče motoru (66 kw), tak mi na tom vadí pouze jediná věc.

Pokud vytočíš více jedničku a dáš dvojku, tak to auto prostě chvilku netáhne...

Toto ale v normalním provozu není, takže celkově mi to přijde jako slušný malý auto. 

Manželce 5 kvalt stačí, pro sebe bych bral 81 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 9. 2021 na 17:44, Martab napsal:

To musíš snad vědět ty, pokud potřebuješ prostor i na zadních sedadlech, tak Octavii, ale za stejně peníze bude starší nebo s horší výbavou (a do 200 asi ani 1.4 TSI neseženeš). Fabia je hlavně na zadních sedadlech výrazně menší…


Opravdu co jsem tak koukal, tak do 200 se 1.4 sehnat nedá, takže volba je jasná, půjdu do Fabie, protože mi přijde, že na Octavii je ta 1.2 i v těch 81kW prostě malá 🤷‍♂️ 
 

Díky za pomoc 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 9. 2021 na 8:57, Martab napsal:

Zkus se ještě podívat po sourozencích, Golf a Leon, tam se davala 1.4 TSI 90/92kW hlavně Leon se da sehnat o poznání levněji než OIII. Jinak ta 1.2 81kW v OIII je asi jak slabší 1.2 ve Fabii, to je pravda…

Díky za tip, koukal jsem na Leona, a vypadá líp než OIII...

co jsem se bavil se svým servisákem, tak mi Leona taky doporučil, takže pokud bude nějaký k mání, tak asi uteču od škodovky k seatu, ten design mají podle mě lepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...