Jump to content

Dotaz k infotainmentu Columbus (FL) 2017


Recommended Posts

Nejdříve bych se zkusil podívat, jaká je v infotainmentu verze SW, tedy konkrétně SW Train, dle toho se dá určit, zda pro tuto verzi neexistuje aktualizace, která v sobě již takto barevné menu má. Myslím si, že velmi pravděpodobně pro něj aktualizace existuje.

Pro jistotu postup pro zobrazení SW Train -> podržet tlačítko MENU, dokud se nezobrazí servisní menu, kde je tlačítko "Aktualizace/Verze softwaru" (tak nějak se ta položka jmenuje) a tam pak je vidět číslo dílu rádia, verze a SW Train. Tak podle toho lze určit, zda je možné pro něj něco vymyslet. Myslím si, že tam bude aktualizace. Ta lze snadno nainstalovat pomocí SD karty. Akorát osobně bych se bez přístupu k diagnostice do toho nepouštěl.

Po každé aktualizaci rádia se tam objeví SVM chyba kvůli změně verze SW, nebo nějakým úpravám v něm a to lze snadno odstranit, ale je k tomu potřeba diagnostika, nebo nainstalovat patch do rádia (snazší a za mě rychlejší metoda je diagnostikou)

Link to comment
Share on other sites

Pokud se nepletu, tak změnit vzhled možné nebylo, pouze zobrazení v mřížce (jako je to na obrázku) nebo posuvník v jednom řádku.

Jedná se o jedno z prvních Columbusu MIB2.5 dle vzhledu.

Edited by Krosta
Link to comment
Share on other sites

přesně jak píše @Krosta je to věc sw Columbuse, v žádném případě nelze a nikdy nešlo přepnout ikony aby byly v barvě nebo monochrom

 

no ono se toho změní po aktualizaci sw vzhledově vícero, např. přibude podbarvení (standardně zelené), pod hodinami ve středu displeje se objeví "spodní zub kapoty", pokud to umí hw, tak přibude i ovládání gesty, atp.

Edited by guest100
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Není to stále úplně to nejjistější, co by to s jistotou určilo, ale troufnu si říci, že nejnovější dostupná verze je SW 1440, který už určitě danou grafiku mít bude, krom dalších vylepšení a oprav. Odkaz: https://mibsolution.one/#/1/1/MHI2 Jméno: guest; heslo: guest

Soubor se jmenuje MHI2_ER_SKG13_P4526_MU1440. 

Pokud by náhodou verze nebyla správná, tak rádio by se samo ozvalo, že by napsalo, že SW-Train neodpovídá

Stačí jej stáhnout, rozbalit na sd kartu, vložit do infotainmentu (v přihrádce spolujezdce), na obrazovce, která je na fotce, zvolit "Aktualizace software", zvolit SD kartu a spustit instalaci. Při instalaci se rádio může několikrát restartovat. Není nutné (a i lepší z pohledu výdrže baterie) nezapínat zapalování, pouze probudit samotné rádio. Instalace trvá zhruba 22-25 minut. Jako další krok bych poté doporučil aktualizovat mapy, pokud je používáte. 

Odkaz ke stažení map zde https://updateportal.skoda-auto.com/en-US/Updates/TMBJJ7NE7J0027244

Opět, rozbalit a vložit na SD kartu (nutné 32GB, možná už 64GB, nevím jistě, já prováděl aktualizaci přes USB 128GB).

Aktualizace trvá několik hodin. Rádiu může v průběhu aktualizace map usnout, když nebude zapnuté zapalování, ale to ničemu nevadí. Stačí jej opět zapnout a opětovně nechat spustit aktualizaci, bude pokračovat tam, kde skončil, než usnul.

 

Edited by Krosta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...