Jump to content

Výmena zadnej nápravnice kvôli zbiehavosti


e1.
 Share

Recommended Posts

Ahoj, riešil tu už niekto výmeny telesa zadnej nápravy, t.j. nápravnice na Fabii II hatchback? Nedávno mi menili mechatroniku na DSG a následne sa robila geometria. Okrem iného servis zistil, že mám zbiehavosť na jednom zo zadných kolies. Nakoľko sa ale nedá nastavovať geometria zadných kolies, vraj je potreba meniť celú nápravnicu. Na to, že to má byť konštrukčne lacné riešenie, jeho výmena mi pripadá drahšia ako meniť niečo na viacprvkovej náprave BMW.
Už ste riešili niečo podobné na svojom aute? Nedá sa to riešiť iným spôsobom, napr. použitím správne smerovaného ťažkého kladiva? :)

Link to comment
Share on other sites

Nejprve bych to měřil na sadě certifikovaných pneumatik - používají autoservisy. Ta sada se musí trochu proet, když si vzpomenu, jaké ofuky dělal servisák, když jsem po něm chtěl vyměnit letní kola a udělat geo. Kromě toho si nejsem jistý, že u FII není nastavení na zadní nápravě. U mne se celkem projevilo, pokud nešlo o ovlivnění nápravou přední.

Link to comment
Share on other sites

Beru zpět, volal jsem do jednoho AS, o ničem takovém nevědí. Ale pneuservisy by to mít měly. Zrovna v pneuservisu není problém "vyskladnit" třeba sada 4 nových pneumatik. Ale jsem přesvědčen, že něco takového škodovka má (i na principu sdílení přes celý okres), kvůli ověřování reklamací. Sám, jak jsem onde psal, jsem měl problém se sadou zimních Semeperitů na ocelákách. Jen s nimi mi auto táhlo doprava - 2x geo, 2 servisy vyvážení těch pneu, prohození přední zadní (směrový vzorek). Pomohlo až vyhození. Ale tu je jiný problém.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...