Přejít na obsah

LED světlo do kufru


keras

Doporučené příspěvky

Už to tu několikrát různě padlo v soukromých sekcích tak dávám přímo sem ať je to na očích. 

Chtěl jsem už dlouho místo té žalostné bludičky v kufru dát led žárovku.
Ale dle inspirace od kluků jsem nakonec objednal led z ali co je do oktávky. 
Prodávají to po 2ks za 10 doláčů. 

Sklad prej přímo v ČR, ale šlo to z Lucemburska🤣 No klasika🤣 Za 8 dní doma. 

 

Musím říct, že paráda!!! Konečně je v kufru vidět!!!

Žere to kolem 3W (původní T10 má mít 5W) a svítivost několikrát větší. 
Canbus v klidu (jestli to vůbec hlídá?)
Polarita jedno. Svítí to kupodivu tak i tak.
Konektor pasuje ok. 

Akorát je potřeba trochu přibrousit hranu krabičky led aby to šlo nacvaknout do výlisků v kufru. Banalita. 

 

Druhou led jsem chtěl dát do kastlíku, ale to by vypálilo oči. Je tam sice jiný konektor, ale předělat by šlo.
Nakonec jsem dal do kastlíku místo původní T10 ledkovou žárovku která svítí bíle a víc, ale není to tak hroznej halogen jako tohle. Nicméně v kufru je to žádoucí a velice příjemné.

Kluci díky. 

IMG_20210927_084125.jpg

IMG_20210927_084945.jpg

IMG_20210927_085016.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymanu ziarovky za LED som robil aj ja pri podsvieteni noh a kastlika pred spolujazdcom. 

Do kufra odporucam jednoznacne vymenu komplet za LED uz s ledkami. Je to daleko silnejsie a vecer pre osvetlenie kufra prijemnejsie.

Naopak. Do kastlika, ci pod nohy je to zase prisilne, az rusive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna světla v kufru je podle mě jediný smysluplný "tuning který se nechá u Scaly udělat. Já kupoval vloni na ebay dva kusy za 12 dolarů a jsem náramně spokojený.

 

V kaslíku je měnit žárovku zbytečné a co se týká osvětlení bot? Proč si někdo myslí, že je dobrý nápad si osvětlit boty jsem vůbec nepochopil.

s-l1600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@thejohndoeosvetleni bot je origo led. aspon v style, co mam. ja mam stlmene na nulu, nepouzivam, lebo ma to rusi a tiez nevidim zmysel v tom.

svokor v superbe mal len obycajne ziarovky a tomu som vymienal, elbo menil i interierove podsvietenie a chcel to mat rovnake. on to aj vyuziva.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do supa jsem měl od číňana komplet pytlík do celého vnitřku bílé ledky. Komplet přestavba. T10, sufitky, prostě všechny, i do SPZtky. 

 

Ty nohy, no to víte, už neví co by vymýšleli. Když Vám něco spadne tak se to to ale hodí...

Aby dali do kufru pořádný světlo, to ne😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

33 minutes ago, keras said:

Všiml jsem si, že u origa světla se žárovkou dávají di série diodu. Je to kvůli úbytku napětí o 0,7V aby vlákno míň žhavilo nebo je to kvůli vnitřní elektronice??? 

 

A jak dělají u těch ledkových, že to svítí na obě polarity??? 

 

Nebude to ochrana na usměrnění proudu?

Kvůli žhavení si myslím, že to nebude.

 

Už to tu kdosi řešil v jiném vlákně, používají na to usměrňovací můstek

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Usm%C4%9Br%C5%88ovac%C3%AD_m%C5%AFstek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TOMUSz toho Tvého příspěvků jsem teda moc nepochopil 🤣

Led se hřejou zřejmě kvůli integrovaným odporům. (také samotné samozřejmě)

Stačí odpr/odpory odpájet a popř. v diag. zakázat hlídání canbus pro danou žárovku. 

Kouzlo led se vytrácí tim, že se tam dá několik paralelních odporů (nebo jeden výkonný) jen kvůli hlídání okruhu, že žárovka není prasklá. Supluje to odpor vlákna. Nápad na hovno mimochodem. Ale bylo to vymyšlené v době kdy ještě byly normální žárovky, no.

 

 

@ExecutedDonut díky. 

Ochrana na usměrnění proudu? K čemu? U žárovky nějak nevím na co by to právě bylo.

 

Polarita - no jasně, grécák🙊 Nějak mě vůbec nenapadlo, že se to dá použít i na ss😀 Jsem úplně blbej.

 

 

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Godzinę temu, keras napisał:

@TOMUSz toho Tvého příspěvků jsem teda moc nepochopil 🤣

Led se hřejou zřejmě kvůli integrovaným odporům. (také samotné samozřejmě)

Stačí odpr/odpory odpájet a popř. v diag. zakázat hlídání canbus pro danou žárovku. 

Kouzlo led se vytrácí tim, že se tam dá několik paralelních odporů (nebo jeden výkonný) jen kvůli hlídání okruhu, že žárovka není prasklá. Supluje to odpor vlákna. Nápad na hovno mimochodem. Ale bylo to vymyšlené v době kdy ještě byly normální žárovky, no.

 

 

Nevadi 🙂 . Posrazim Ti napsat jinak ale znova.

 

Kdyz kupis origo led na priklad svetylko led k spz/RZ. Ono da se pripojit jenom zpusob, +12V k +12V a ukostreni k ukostreni. Jestli jinak pripojis svetylko nebude fungovat.

Cinska Led zarovka jenom namontujes a sviti. Neni dulezite ci +12V je spravne ci taky ne. Ona vzdycky sviti.

Cinske zarovky LED davaji moc tepla. One nemaji kde teto teplo oddat ven. Maji velmi malo hlinku aby teplo slo ve vzduch,. Proto se moc hreje.

Vtip je takovy. Zapnutis takovou led zarovku na asi 2 minuty a potom uvaris na ni caj 😁 . Tolik tepla ona v sobe.

 

Rozumis ted' co jsem napsal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo už jo. Mluvíš asi jinou řečí trochu 😀

V pohodě😉

 

Jojo čínské ledky mají na vstupu gretz. Proto jdou na obě polarity. 

 

Co se týče zahřívání, ano můžou se hřát i samotné čipy, samozřejmě. 

Je to vše o odvodu tepla jak píšeš. 

A také jak je led navržena co se týče proudu. Většinou jsou na max. co snesou kvůli svítivosti. No a pak se hřejou no. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 27. 9. 2021 na 11:59, thejohndoe napsal:

Výměna světla v kufru je podle mě jediný smysluplný "tuning který se nechá u Scaly udělat. Já kupoval vloni na ebay dva kusy za 12 dolarů a jsem náramně spokojený.

 

V kaslíku je měnit žárovku zbytečné a co se týká osvětlení bot? Proč si někdo myslí, že je dobrý nápad si osvětlit boty jsem vůbec nepochopil.

s-l1600.jpg

Podľa mňa je zbytočná vec osvetlenie podlahy v interiéri auta.. Tu LEDku mam tiež, škoda že mi nefunguje.. Z dôvodu toho že ku konektoru nemám prúd 🥺

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tam nemal na osvetlenie nôh nič, len diery na svetlá.  Kúpil som tie originál LED, konektory, napojil na kabeláž osvetlenia priehradky pred spolujazdcom, ale pred spínač osvetlenia priehradky. Svieti to ako originál aj počas jazdy, keď sa zamkne auto, vypne sa, ak sa nezamkne, zhasne cca po 15 min. ako stropné svetlo a kufor. Do stropných svetiel som dal LED T10 všetky 4, 2 vpredu, 2 vzadu. Svieti super. Do kufra išla tiež LED T10.

5ad0ce9646519.jpg

EAO2313ig.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi podle výbavy. Já mám ledky všude... 

Tobě zhasnou tyhle lampičky při odemčeném autě až po 15min jo? Trochu blbý ne?  Doma auto nezamykám a zhasnou tak kolem 1 minuty. 

 

Na ali jsem kdysi kupoval na SII balíček/set ledek do celého vnitřku i na spz. Stálo to, už nevím, určitě do pětikila, spíš méně. 

A že jich tam bylo. 

Stropy, nohy, dveře, kastlík... 

Takovejch cca 16ks. T10, sufitky, i jiné. Nemělo to chybu za ty prachy...

 

O kufru jsem uvažoval jen vyměnit T10 za led. 

Ale žádná ledka se nyvyrovná svítivosti tohodle hotovýho světla z ali. Je tam x čipů které by se do samotné T10 nikdy nevešly 😉

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som písal, že to mám napojené ma osvetlenie kastlíka. Ťahať káble do RJ J519 sa mi teda nechcelo a kódovať, keďže nemám čím. Stropné svetlo ti predsa zhasína pri odomknutom aute tiež po 15 min., ak si ho teda nevypneš ručne na strope. Za jazdy predsa svietia stále, takže je to jedno, kedy zhasnú po odstavení auta. A nemám garáž, tak zhasnú hneď. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo máš to na kastlík před spínačem. OK. 

Ale stropní světlo znova opakuji, že při odemčeném autě a vypnutí motoru a elektriky tlačítkem zhasne do minuty! A co svítí za jízdy stále? Stropní světla? Asi myslíš osvětlení nohou, že jo. Píšeš to zmatečně. 

Jo jestli auto zamykáš tak je to jedno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Jeden tip na objednávku LED T10 W5W má 600 lm a svítí jenom z jedné strany což je výhoda.

https://www.ledautozarovky.cz/LED-Autozarovky-T10-W5W-18x-SMD-3030-12V-3W-bila-d45.htm

Ale svítivost nic moc. Navíc to občas poblikává. Dělá Vám to také u ledek v kufru ať máte jakoukoliv ? Že by tam byly takové výkyvy proudu ? 

 

Editováno: , autor: Anderson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...