Přejít na obsah

Led zadní světla


Havajmir

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
V 29. 9. 2021 na 22:10, Jan R. napsal:

Základní světla jsou především žárovky a svítí to jako u O4.

Svítí jen krajní světla, v levém na kufru je jen zpátečka, pravý světlomet je nezapojen.

 

IMG_9585.jpg

Nevíš náhodou jak se dostat /demontovat/ to zadní světlo se zpátečkou ? Chci zapojit dodatečně parkovací kameru a nerad bych něco urval jelikož tam není nikde vidět jak s tím ven.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jan R. napsal:

Pokud nejsou dirky na imbus klíč v tom plastu, co kryje kufr zevnitř musí se sundat celé to obložení. 

Nic tam není tak asi nezbude než to obložení do čehož se mi moc nechtělo. Nikde kde jsem hledal nic nepíšou, v návodu je jen jak vyměnit žárovku v tom vnějším světle. Chtěl jsem kameru nechat dodělat v servisu ale odpověď byla že to je nové auto a zatím to nejde. Jinak dík za snahu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, FCCID napsal:

Tak to jsem zatím taky zjistil i když u každé jiné žárovky postup výměny je dohledatelný, spoléhal jsem na něčí zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Teď jsem objednával F4 style a vůbec nechápu, jak mám poznat jestli jsou zadní světla LED, nebo ne. V konfigurátoru se za ně připlatit nedá. Myslel jsem si, že Ambition jsou klasické a Style budou LED. Ale pak jsem se díval na nějaká videa na YT a zadní LED byly i s výbavou Ambition a vepředu základ.

 

Kdesi jsem četl, že nemají čipy, tak se zadní LED vůbec nedají objednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Fangluin napsal:

Kdesi jsem četl, že nemají čipy, tak se zadní LED vůbec nedají objednat.

Áno, aj ja som si bol objednať Fabiu Style Plus a kôli šetreniu čipov budu zadné svetla žiarovkove. Snaď sa budu dať neskôr vymeniť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Marek02 napsal:

Áno, aj ja som si bol objednať Fabiu Style Plus a kôli šetreniu čipov budu zadné svetla žiarovkove. Snaď sa budu dať neskôr vymeniť :)

Podle mě to nebude tak jednoduché, protože když svítí normál světla tak svítí i LED na kufru kdežto u neledkových ne, to samé je u zpátečky, to zas svítí jen jedna strana kufru ...

Editováno: , autor: Johny.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Johny. napsal:

Podle mě to nebude tak jednoduché, protože když svítí normál světla tak svítí i LED na kufru kdežto u neledkových ne, to samé je u zpátečky, to zas svítí jen jedna strana kufru ...

Ťažko povedať ako to bude. Možno to nebudem ani riešiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si objednával F4 ve stylu na začátku listopadu a to ještě v konfigurátoru byla možnost za příplatek mít zadní LED světla. Asi měsíc po objednání to z konfigurátoru zmizelo. Já jsem to ještě stihl :) Auto ještě nemám, protože jsem požadoval dodání v půlce března :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Podľa môjho názoru, ako tvrdia že nie sú čipy je podľa mňa blbosť. Neviem o tom že zadné svetlá potrebujú riadiacu jednotku. Ono sa to dá vyrobiť bez riadiacej aj čipov. Otázka čo myslia pod pojmom čipy. Nakoľko tam idú malé elektronické súčiastky, niečo ako v treťom hornom brzdovom svetle. LED lampy mali byť komplet LED vo všetkých verziách. Alebo žiarovkové. Ale to čo je teraz to je hotová katastrofa . Videl som to zozadu. Na tak široké auto sú tie svetlá drobné a malé ďobky. Skrátka to nepasuje na to auto. Hlavne tá jedna hmlovka a spiatočka to je des. Mali to radšej komplet žiarovkové vyrobiť, tak aby spiatočka a hmlovka svietila na obidvoch stranách. takto to je nanič. Odíde LED ka v spiatočke alebo brzde a treba meniť komplet celé svetlo. Nedáva to zmysel to takto vyrábať. Iba chcú šetriť a čipy sú výhovorka. LED predné svetlomety sa dajú vyrobiť takisto bez riadiacej jednotky, Chápem iba keď sú zložitejšie. Ale parabolické LED nie sú o nič drahšie na výrobu ako klasické na H žiarovku. Už dávno mali výrobcovia používať meniteľné LED moduly tak ako je to u žiaroviek. Sa čudujem tejto boľševickej EU, trepú o odpadoch a klíme ale robíme to tak aby bolo čo najviac odpadu.

Editováno: , autor: RichardSA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zapojenie svetiel v dnešných autách či už na konci je žiarovka alebo LED-ka je trochu zložitejšie než keď sme na základnej škole skúšali pripojiť žiarovku na 1,5V alebo 9V batériu. Takže dnešné svetlá potrebujú riadiace jednotky, pretože potrebujú na svoje fungovanie riadiace obvody. A keď niečo chceš programovať a nastavovať pomocou diagnostiky potrebuješ automaticky riadiace obvody. Musíš mať napríklad upozornenie, že máš vypálenú žiarovku. A toto upozornenie musí vyhodnotiť riadiaca jednotka, ktorá je poskládaná z riadiacich obvodov, inak povedané čipov. A samotný čip je polovodičová súčiastka tak akou je aj LED.

A produkcia čipov do áut predstavuje iba malé percento celkovej produkcie čipov do elektroniky a pod. Takže Elektronika bude mať prednosť pred autami, preto ak je výpadok tak v prvom rade sa zásobujú iný výrobcovia elektroniky a až potom automotive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial nemas uP co riadi jednotku siete tj svetla, jednotlive relatka alebo priamo polovodicove spinace co rozsviecuju ledky. Tak si skoncil a je jedno ci na konci su ziarovky alebo led. A bez tejto jednotky res uP mozno ani nenastartujes pac tam bude vypisovat chyby system ze chyba jednotka s uP. Obycajny bezny uP atmega328 isla z 1E na 3E teda ak vobec je dostupny..... 

 

Navrhovat v dnesnej dobe elektroniku je problem, pac nieco objednas navrhnes otestujes a za 2 mesiace zistis ze to je nedostupne a naskladnenie tak za 12 mesiacov.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...