Přejít na obsah

Propadlá spojka


Josef O

Doporučené příspěvky

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně spojky na 2.0 CR 110kw. Asi před rokem mně začal padat pedál spojky. Stačilo párkrát sešlápnou a vrátit a spojka vypínala normálně.Jenže se to stále víc stupňovalo a už jsem musel našlapávat i za jízdy.Tak jsem rozebral spojkový válec a uvnitř našel trochu černé hmoty krémové konzistence. Všechno jsem vyčistil,poskládal zpátky,odvzdušnil a spojka normálně rok šlapala. Teď mně to začalo dělat znovu. Tentokráte ve spojkovém válci žádná nečistota nebyla,takže jenom rozborka zborka ,odvzdušnění ale pořád mně to blbne. Máte někdo zkušenost čím by to mohlo být?Děkuji za jakékoliv podněty.

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu a téma přesunuto.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nastartování nepomohlo. Přítelkyni se něco podobného údajně párkrát za jízdy stalo (říká samozřejmě až teď), ale stačilo špičkou spojku zvednout a jelo se dál.

 

O co může jít a kolik si mám nachystat? Auto mám doma v garáži ve třetím patře. Je nějaká možnost rychloopravy, abych to dovezl do servisu, nebo je nutný odtah? Odtáhnou mi to vůbec z garáže, kde je omezená výška?

 

Děkuji za relevantní odpovědi a přeji všem pěkný víkend bez podobných obtíží! 

? 😇🔥
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Děkuji za přesunutí topicu. Problém byl ve špatném spojkovém ložisku. Musela se vyndat převodovka.

Bohužel první servisak mi taky tvrdil válečky, ale i po výměně to pořád teklo, takže mám nové válečky i ložisko :-) 

ještě mě napadá, jestli jsem neměl nechat vyměnit silentbloky převodovky, ale na to už je asi pozdě... Příště je poprosím o zavolání při rozebrání...

 

Edit: nájezd 138 000km, 2013

😎

Editováno: , autor: czechys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...