Přejít na obsah

Přechod z 5w30 na 0w30


hanny123

Doporučené příspěvky

Ahoj,chystám se na výměnu oleje ve své Octavii 2.0tdi 110kw CKFC a jelikož se blíží zima,tak jsem dostal tip na změnu viskozity oleje z 5w30 na 0w30,zajímalo by mě,jestli to nemůže nějak uškodit motoru,a jestli se to skutečně může takto měnit?

Budu nejspíše dělat se starou náplní výplach motoru před vypuštěním pomocí aditiv.

Předem všem děkuji za reakce 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož výrobce předepisuje "pouze" danou normu oleje, kterou můžeš použít a oba oleje patří do jedné normy VW 504.00/507.00, tak můžeš použít oba a správně fungující motor to ani nepozná. Ostatně, toto je běžná praxe většiny autorizovaných servisů - jakmile to splňuje normu, dostaneš "cokoliv", podle toho, co zrovna mají na skladě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já olej měním 2x ročně naposledy jsem ho měnil v dubnu,a teď to vychází někdy v říjnu,tak jsem se o tom bavil s člověkem který mi řekl jestli bych nechtěl dát 0w30 že prý lépe maže v nízkých teplotách od startu.

Já osobně radši bych tam nalil 5w30 používám Liqui Moly 4200 5w30 již 3 roky a zatím nebyl jediný problém,tak radši chci znát názor více lidí,ale zatím to vypadá že zůstanu u 5w30 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...