Přejít na obsah

signalizácia otvorených dverí pri zapnutom interierovom svetle


Sifosp

Doporučené příspěvky

Zdravím,keď počas jazdy na Fabii kombi zasvietim interiérové svetlo, tak mi bliká na displayi varovná signalizácia otvorených dverí, konkrétne 5. dvere, že sú otvorené. Je to tak normálne, alebo je to chyba?

 

Mávam nastavené automatické osvetlenie interiéru.

 

Je to jedno či počas jazdy zasvietim zadné svetla interiéru, alebo predné, aj tak bliká resp. zvukovo signalizuje, že sú otvorené zadné dvere.

 

Keď si zasvietim svetla pri vypnutom aute, nič nebliká. Keď je auto naštartované a stojím na mieste, tak kontrolka bliká, ale zvuk žiaden. Iba počas jazdy je aj zvuková signalizácia.

 

Díky za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Thief1 napsal:

V interiérovom osvetlení alebo v kufri, či nemáš LEDky namiesto žiaroviek vymenené.

AhoJ,

 

asi pred mesiacom mi blblo svetlo v kufri, nesvietilo, resp vypadávalo svietenie, tak mi to autoelektrikár opravil. Mne sa žiarovka nedala naspäť založiť, strašne zle to tam išlo. Aj chlapík sa s tým drbal pol hodiny. Teraz si však nepamätám, či vymenil žiarovku, či tam nechal pôvodnú.

 

Inak to vnútorné osvetlenie mám nastavené automaticky. A zasvietim si minimálne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo konkrétne opravoval ten elektrikár? 

Inak stále si neodpovedal na pôvodnú otázku, sú svetla všade v aute pôvodné žiarovkove (klasické žlté svetlo) alebo je tam niečo vymenené za LED (studené biele).

Je to dôležité vedieť, keďže práve tie LEDky občas dokážu urobiť tieto chyby s elektrikou auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Thief1 napsal:

Čo konkrétne opravoval ten elektrikár? 

Inak stále si neodpovedal na pôvodnú otázku, sú svetla všade v aute pôvodné žiarovkove (klasické žlté svetlo) alebo je tam niečo vymenené za LED (studené biele).

Je to dôležité vedieť, keďže práve tie LEDky občas dokážu urobiť tieto chyby s elektrikou auta.

Opravoval osvetlenie kufra, naľavo je. Pozriem doma, aké svetlo tam je. Díky. Ostatné interiérové svetla sú pôvodné od výroby.

 

Editováno: , autor: Sifosp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou toto dělá když se dá do osvětlení kufru LED, prorazí se dioda a potom to blbne. Zkus vytáhnout žárovku/LEDku z osvětlení kufru a uvidíš zda to pomůže. Potom leda vyměnit celé to světlo v kufru. Jako nový díl to stojí docela dost: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3b0947415b-svetlo-interierove-skoda-14102.html  ale vzhledem k tomu že spousta modelů používá stejné, tak možná něco z vrakoviště může být levnější než oprava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...