Přejít na obsah

Automaticky stmievateľné spätné zrkadlo spolujazdca


touareg3

Doporučené příspěvky

Zdravím chlapi, chcem sa spýtať či už niekto toto zrkadlo premontovával. Diel: 657 072 538. Do zrkadla musia ísť ďaľšie  káble pre stmievanie a ešte som sa dočítal, že pri spiatočke sklo nakloní smerom dolu na obrubník. Ja mám pravé obyčajné, bez stmievania. Sú v konektore vo dverách, kam sa pripája toto zrkadlo už káble aj pre stmievanie, alebo všetko dorobiť? Dík. Ako je to s tým náklonom skla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabeláž nevím. 

Naklanění zrcátka nesprovozníš. Potřebuješ paměť do které si zapíše polohy a tu Scala nemá. 

V nabídce infotainmentu jde kódováním zobrazit nabídka naklápění zrcátka při couvání (to se mi povedlo) , ale polohu si stejně nezapamatuje. 

Bývá to spojené s el. sedačkami. Nebo bývalo. 

Od nějakého datumu to nejde. 

Pak už jsem nebádal. 

A dodělávat jednotku se mi nechce. Kdo ví co by to vše obnášelo. 

 

Jen pro info. 

Na SII bylo stmívání zrcátek ovládáno z vnitřního zrcátka. 

Šlo tam cca 1,5V a podle úrovně to polarizovalo tek. krystaly. 

Byly na to v zrcátku 2 kanály a dva tranzistory. Pro každé vnější zrcátko zvlášť. Z vnitřního zrcátka šli zvlášť kabely doprava a doleva k zrcátkům. 

Předělával jsem to z jednokanálového vnitř. zrcátka protože čísla těch zrcátek měla škodovka nějak stejná nebo co a dvoukanál nikdo nevěděl jestli to je. Už si to moc nepamatuji. 

Nicméně to předělat šlo. Ale byla to elektronická předělávka. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to naklápanie by som sa vykašlal, ale stmievanie by bolo fajn. Kupovať celé zrkadlo za 145,- EUR dosť drahý špás. A samotné sklo do zrkadla nie je ako náhradný diel. Nikde som to nenašiel. V jednom e-shope, že vraj sklo ľavé stmievateľné za 248,- EUR. Neviem, či chyba v cene, alebo už nevedia čo za to pýtať. A celé zrkadlo ľavé komplet je 257,- EUR. Dobrý fór.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho měnil na Kamiqu MR 2021.Dával jsem 658 072 528 A.Kabeláž na stmívání byla ve svazku přivedena až do svorkovnice.Takže stačilo vyměnit zrcátko a připojit ho na stávající svorkovnici ve dveřích.A Scala to nejspíš bude mít taky tak,když má stejnou základ.Ta cena za samotné sklo by mohla odpovídat.Podle katalogu nd pravé stmívatelné na pravostranné řízení 657 857 522 B stojí cca 7258,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm tak to je docela ranec☹️

 

zrcátkům to taky patří:

Nedávno jsem byl na školení řidičů. 

Povídal nám chlapík, že 90% řidičů má špatně nastavená vnější zrcátka. 

Že prý mají být úplně vykloněny do strany. Že vůbec nemá být v zrcátku vidět zadní linie svého auta. 

To vnitřní zrcátko má být na pohled klasicky za auto a ty venkovní mají obsáhnout úplně jiný, širší vnější úhel. 

A když už chce řidič mermomocí vidět vnějším zrcátkem za auto (na to je ale právě to vnitřní), stačí trochu naklonit hlavu. 

Zkusil jsem to tak a auto co jede za vámi už Vás v zrcátku vůbec neoslňuje!!!!!! 

Ze začátku je to takové jiné, nezvyklé, ale jak si na to člověk zvykne tak je to paráda. 

A mrtvý úhel je taky pryč. Ano, je tam na to sice kontrolka, ale optika je optika. 

Také jsem uvažoval o pravém stmívacím, ale teď ho nepotřebuji. 

Je to moc zajímavé, zkuste si to chlapi😉

Nechci tu přesměrovat téma na něco jiného!

Tomu lektorovi jsem věřil, je to starej praktik a opravdu je to přínosné. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@touareg3 podľa mňa nič. ta fólia je dimenozovaná na tie teploty. veď i v aute ju máš v lete v rozpálenom aute. Jedine prestup tepla by bol o čosi horší. Ale to je napr. u ľavého zrkadla, ktoré je samozatmievacie pozorovateľné už teraz. Zahrieva sa pomalšie ako klasické druhé, takže by sa dorovnali max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab nemam, ze konkretne aku. proste by som daku dymovu, co prepusta menej svetla skusil na to zrkadlo nalepit. ale to treba trafit spravny odtien aby to bolo vhodne den/noc. to som uviedol ako lacnejsiu alternativu k prerabke. ja mam napriklad v aute clony vnutri uz cca 5rokov a kym som to v scale nemal sa mi zdalo aj vnutorne spatna, ze je slabo zatmavene v noci. ale to je uz len navyk. tlmi to ale vyborne, takze ked mam vodicove samostmievacie a vnutorne tlmene samostmievanim plus clony, tak to prave ani nevnimam. kym nejde dake bmw s jeho hnusne nastavenymi led. tie jedine maju z mojho pohladu najhnusnejsie nastavene a oslnujuce ledky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...