Přejít na obsah

Koupě ojetého vozu


MIgráček

Doporučené příspěvky

Ahoj, plánuji koupit ojetý vůz a jelikož se do podobné akce pouštím poprvé, je spousta otázek, na které hledám odpověď. Vynechám teď situaci, že bych auto koupil v bazaru, beru v potaz nákup od soukromníka, nebo nějakého menšího dovozce ze zahraničí. Už mám celkem ošetřen výběr a nějaké prověření auta, takže jde spíše o administrativní záležitosti.

 

Smlouva - na co si dát pozor ve smlouvách, jsou tam nějaké známé chytáky krom nákupu souboru náhradních dílů? Co si pohlídat, aby ve smlouvě bylo?

Pojištění - pokud si budu auto dovážet po ose, jde to ještě na pojištění původního majitele? Havarijní i povinné? Nebo lepší rychle uzavřít něco na sebe? Po telefonu, nebo si vytipovat nějaké pobočky na místě?

Platba - hotovost se mi s sebou moc vozit nechce, na druhou stranu ani protahovat proces převodem, pro auto třeba pojedu i 500km a vše bych rád vyřídil v jeden den. jakou možnost zvolit pro rychlost i mojí ochranu?

Přihlášení auta - je možný přepis hned na místě na úřadě u původního majitele (mohu přihlásit i mimo kraj kde bydlím)? Jak to probíhá při dovozu auta ze zahraničí, když ještě není na českých dokladech?

 

Poprosil bych o vaše zkušenosti, tipy, možná z toho dělám kovbojku, ale to už mám v povaze :)

 

Pokud tu podobné téma je, omlouvám se, ale hledal jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smlouva - řešíš blbosti,( zaleží na ceně auta ) vem si sebou někoho kdo tomu rozumí. Auto projede a prohlídne

pojištění - pokud auto má SPZ, tak tě většinou nechá majitel i odjet na jeho SPZ. Pokud to je třeba dovoz tak odtahovka nebo podval, převozní SPZ nebo jak se to jmenuje se nevyplatí pro jedno auto. ( opět zaleží na ceně auta )Nejlépe si zjistit cenu na dopraváku, pak rovnou obvolej adtahovky atd...

platba - u soukromé osoby ti nikdo auto bez hotovosti nedá...

přihlášení - můžeš kde chceš

Jinak strejda Google ví všechno.

A nech si nějaký prachy na první servis, rozvody atd...

 

Editováno: , autor: Domio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MIgráček napsal:

Ahoj, plánuji koupit ojetý vůz a jelikož se do podobné akce pouštím poprvé, je spousta otázek, na které hledám odpověď. Vynechám teď situaci, že bych auto koupil v bazaru, beru v potaz nákup od soukromníka, nebo nějakého menšího dovozce ze zahraničí. Už mám celkem ošetřen výběr a nějaké prověření auta, takže jde spíše o administrativní záležitosti.

 

Smlouva - na co si dát pozor ve smlouvách, jsou tam nějaké známé chytáky krom nákupu souboru náhradních dílů? Co si pohlídat, aby ve smlouvě bylo?

Pojištění - pokud si budu auto dovážet po ose, jde to ještě na pojištění původního majitele? Havarijní i povinné? Nebo lepší rychle uzavřít něco na sebe? Po telefonu, nebo si vytipovat nějaké pobočky na místě?

Platba - hotovost se mi s sebou moc vozit nechce, na druhou stranu ani protahovat proces převodem, pro auto třeba pojedu i 500km a vše bych rád vyřídil v jeden den. jakou možnost zvolit pro rychlost i mojí ochranu?

Přihlášení auta - je možný přepis hned na místě na úřadě u původního majitele (mohu přihlásit i mimo kraj kde bydlím)? Jak to probíhá při dovozu auta ze zahraničí, když ještě není na českých dokladech?

 

Poprosil bych o vaše zkušenosti, tipy, možná z toho dělám kovbojku, ale to už mám v povaze :)

 

Pokud tu podobné téma je, omlouvám se, ale hledal jsem.

Pojištění - rád pomůžu, zkonzultujeme po telefonu, mám tu dost referencí a vše jde zařídit online - zaplacením

Platba - dopředu zjistit učet prodejce.. buď převod z internetového bankovnictví nebo převod na pobočce.. hotovost je řešením taky, obzvláště o víkendu

Přepis - můžeš kdekoliv.. při dovozu musíš na dovoz. STK a pak na úřad s platnou zelenou kartou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Domio napsal:

Jinak strejda Google ví všechno.

A nech si nějaký prachy na první servis, rozvody atd...

 

Google ví, ale proč to nemít na jednom místě. Jinak díky za rady, s rezervou na prvotní servis, pořádné pojištění, příp. zimní gumy apod. se počítá.

před 22 hodinami, michal2009 napsal:

Pojištění - rád pomůžu, zkonzultujeme po telefonu, mám tu dost referencí a vše jde zařídit online - zaplacením

Platba - dopředu zjistit učet prodejce.. buď převod z internetového bankovnictví nebo převod na pobočce.. hotovost je řešením taky, obzvláště o víkendu

Přepis - můžeš kdekoliv.. při dovozu musíš na dovoz. STK a pak na úřad s platnou zelenou kartou

Díky, převod na pobočce se mi zdá jako dobrá varianta. Jinak píšu SZ kvůli pojištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...