Přejít na obsah

Vyfukove plyny v kabine


Marek_D

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam Superba II, 2,0 TDi, rv 2012...

Uz minulou zimu jsem pozoroval, ze pri pomale jizde nebo kdyz stojim a mam studeny motor, tak se mi dovnitr tlaci kour (vyfukove plyny).

Ted jak se ochladilo, tak je to mnohem horsi nez jak to po lonske zime koncilo... 

Kdyz jedu treba 40 km/h a vice, tak klid. 

Nevim ani, jestli vlastne mam nebo nemam nezavisle topeni (urcite nemam webasto - zvlast ovladani). A v zime se stazenyma okynkama se mi jezdit fakt nechce :D

Nevite cim by to mohlo byt? 

Dekuji za pomoc. 

M. 

Editováno: , autor: Marek_D
Doplnění informace o zhoršení stavu od loňska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bud praskly vlnovec za DPF (horsi pripad) nebo netesni spoj mezi turbem a DFP (mel jsem). Vlnovec je bohuzel soucasti prvniho dilu vyfuku vcetne DPF. V servise ti sdi bufou chtig menit cely DPF.  Oprava v druhem pripade je za par penez. Netesnost spoje se projevuje sazemi okolo regulace turba a sazemi na vnitrnj strane haupny v miste turba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za tip. A jaky vliv na to muze mit zima - - > topeni? Proc se ty spaliny tlaci do kabiny pouze pri topeni za studena? 

 

Napriklad kdyz vezmu leto a chlazeni, tak tam problemy nejsou... Jenom v zime... :(

Editováno: , autor: Marek_D
Druhy odstavec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč to dělá jen v zimě je divné, ale to je asi jendo.

Co to může stát nevím. Mě to dělal před 1,5 rokem známej. Materiál tehdy stál tuším kolem 800,- Dal jsem novou sponu a mezi trubkami je tuším plechové tesnění, také nové.

KOlik to bude stat ve škoda servisu nemám ponětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...