Přejít na obsah

Hluk od převodovky


STOCKER

Doporučené příspěvky

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost, nebo jste někdo neslyšel o šelestu spojkového ložiska? Mám na karoqu 1,5tsi, 4 x 2, 04/2021 najeto teprve 11tis. km a začíná se ozývat šelest od spojky (nepravidelně, za studena i po zahřátí). Po vyšlápnutí spojkového pedálu to ztichne. 

Dík za každý postřeh. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, benobrno napsal:

No tak to je převodovka.

U mě měněno po 9 251 km.

Zatím je to šelest ale za chvíli to bude chroustání. Bude se to stupňovat. Po vyšlápnutí spojky to zmizí. převodovky a se odpojí a ztichne.

Vyměněna celá převodovka v rámci garancie.

Jj, máš pravdu. Zjistili jsem, že je to synchron na 4. převodovém stupni. Při nastartovaném motoru a sepnuté spojce (neutrál), jsem zkusil jemně zatlačit řadící pákou do každé rychlosti. No a při 4ce se ten šelest rapidně zrychlil. A při jemném přidání plynu (a současném lehkém tlačení šaltrpákou ve 4. stupni), to začalo skoro pískat.

Zítra to vezu do servisu, tak jsem zvědavý, co mi řeknou.

 Od dubna mám najeto něco přes 11tis.

Kdy jsi tam byl Ty? Při jakém zvukovém projevu té závady. Necukali se s tou výměnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto převzato 22.12.2021.

Převodovka měněna v polovině srpna - najeto 9200 km. Stejný problém i zvuky.

Co to bylo mi neřekli ale škodovka hned napsala okamžitá výměna. Píšu o to v sekci převodovka 1,5tsi.

Nejsi sám už tady těch lidí je více. Prý i změnili dodací katalogové číslo převodovky - asi tam měli či mají problém.

Spíš mě zaráží že je to u auta předaného 4/2021 kde už předpokládám že o tom věděli. A nebo to dodělávali.

Bůh ví v jakém předstihu ty převodovky vyrábí. a co mají skladem.

Moje původní převodovka jak jsem předpokládal by měla být z podzimní produkce 2020.

Tato závady vyskočí od cca 8000 - 12000 km. Někdo tu i psal že mu to měnili i po 4000 km.

Napřed vykládali že se to musí prověřit atd. Auto jsem tam nechal i když tvrdili že mají dost práce a nemají čas ale trval jsem na tom že s tím jezdit nebudu atd. A moc se jim do toho nechtělo.

Musel jsem zvuk nahrát a poslat jim to atd. A pak to dostalo rychlý spád. Protože jak to tam stálo a sem tam s tím jezdili tak se to rapidně během pár dní tak zhoršilo že z toho byli vykulení protože mi nevěřili.

 A do 10 dní tam byla nová převodovka bez diskuse. Škodovka to sama nařídila aby prý zjistila zda je to ojedinělá závada a nebo na šech kusech z té serie.

Nyní na nové zatím najeto 2300 km a jde to. Řadí to o poznání lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, benobrno napsal:

Auto převzato 22.12.2021.

Převodovka měněna v polovině srpna - najeto 9200 km. Stejný problém i zvuky.

Co to bylo mi neřekli ale škodovka hned napsala okamžitá výměna. Píšu o to v sekci převodovka 1,5tsi.

Nejsi sám už tady těch lidí je více. Prý i změnili dodací katalogové číslo převodovky - asi tam měli či mají problém.

Spíš mě zaráží že je to u auta předaného 4/2021 kde už předpokládám že o tom věděli. A nebo to dodělávali.

Bůh ví v jakém předstihu ty převodovky vyrábí. a co mají skladem.

Moje původní převodovka jak jsem předpokládal by měla být z podzimní produkce 2020.

Tato závady vyskočí od cca 8000 - 12000 km. Někdo tu i psal že mu to měnili i po 4000 km.

Napřed vykládali že se to musí prověřit atd. Auto jsem tam nechal i když tvrdili že mají dost práce a nemají čas ale trval jsem na tom že s tím jezdit nebudu atd. A moc se jim do toho nechtělo.

Musel jsem zvuk nahrát a poslat jim to atd. A pak to dostalo rychlý spád. Protože jak to tam stálo a sem tam s tím jezdili tak se to rapidně během pár dní tak zhoršilo že z toho byli vykulení protože mi nevěřili.

 A do 10 dní tam byla nová převodovka bez diskuse. Škodovka to sama nařídila aby prý zjistila zda je to ojedinělá závada a nebo na šech kusech z té serie.

Nyní na nové zatím najeto 2300 km a jde to. Řadí to o poznání lépe.

Tak jsem tam dnes byl, technik si to poslechl, dal mi za pravdu ale stejně si to tam objednali na kontrolu (6.12.). Tak jsem zvědavý, jak se to do té doby ještě projeví.

Pak dám info, jak jsem dopadl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To na mě zkoušeli taky. že nemají čas atd. A mají plno.

Natvrdo jsem jim to tam nechal a museli to řešit i když se kroutili.

Sice to tam týden stálo než se něco dělo ale rychle se to rozpohybovalo. Když to dají na škodovku tak ta to hned řeší.

Oželel jsem auto na 14dní ale bylo to tam. Musel jsme si 1x auto půjčit na víkend - dali mi pak slevu na půjčení auta 40%.

Protože jelikož jsem do servisu dojel tak nemám nárok na náhradní auto. Budiž. Ale stálo to za to rychlé vyřízení.

Jakmile to tam nestojí jako řešená reklamace tak jsou z obliga. 6.12 je blbost. To mají měsíc klid.

Jezdit jsem s tím nechtěl abych někde nezůstal viset. protože nikdo neví co tam je vadného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 11. 2021 na 10:43, benobrno napsal:

To na mě zkoušeli taky. že nemají čas atd. A mají plno.

Natvrdo jsem jim to tam nechal a museli to řešit i když se kroutili.

Sice to tam týden stálo než se něco dělo ale rychle se to rozpohybovalo. Když to dají na škodovku tak ta to hned řeší.

Oželel jsem auto na 14dní ale bylo to tam. Musel jsme si 1x auto půjčit na víkend - dali mi pak slevu na půjčení auta 40%.

Protože jelikož jsem do servisu dojel tak nemám nárok na náhradní auto. Budiž. Ale stálo to za to rychlé vyřízení.

Jakmile to tam nestojí jako řešená reklamace tak jsou z obliga. 6.12 je blbost. To mají měsíc klid.

Jezdit jsem s tím nechtěl abych někde nezůstal viset. protože nikdo neví co tam je vadného.

Ještě malý dotaz,

platil jsi něco v tom servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak od pondělí je auto v servisu,. Info, které zatím mám je, že výrobce o problému ví a že čekají na nějaký vymezovací šroub, který budou montovat do převodovky. Měli jste někdo podobnou zkušenost s řešením této reklamace? Přemýšlím, jestli to bude konečné řešení nebo se to po čase opět projeví a budou měnit celou převodovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jan R napsal v sekci

Úvodní stránka  - Škoda OCTAVIA  - Octavia IV  - Motor - Převodovka 1.5 TSI

 

https://forum.skodahome.cz/topic/156793-převodovka-15-tsi/#comments

 

Uz je nove TPI na tyhle hluky - demontaz krytu, vypusteni oleje, vymena sroubu, dotazeni na vetsi moment a vyreseno. 
Ale v ty prevodovce neni nic vadnyho, jen je tam spatne utazenej sroub od drzaku uvnitr a ten takhle rezonuje.

Dnes mi bylo řečeno ve škodovce přesně co říkáte výměna dílů, nevěděli kde je chyba tak vyměnili celou převodovku teď už v Ml.Boleslavi ví kde je chyba tak vám nebudou dost novou převodovku za 160000 Kč akorát se bojím těch našich odborníků v servisech

ted uz vedi kde je chyba tak mneni soucastku bylo mi receno servisnim technikem

Editováno: 23. Listopadu, autor: Jan R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, benobrno napsal:

Jan R napsal v sekci

Úvodní stránka  - Škoda OCTAVIA  - Octavia IV  - Motor - Převodovka 1.5 TSI

 

https://forum.skodahome.cz/topic/156793-převodovka-15-tsi/#comments

 

Uz je nove TPI na tyhle hluky - demontaz krytu, vypusteni oleje, vymena sroubu, dotazeni na vetsi moment a vyreseno. 
Ale v ty prevodovce neni nic vadnyho, jen je tam spatne utazenej sroub od drzaku uvnitr a ten takhle rezonuje.

Dnes mi bylo řečeno ve škodovce přesně co říkáte výměna dílů, nevěděli kde je chyba tak vyměnili celou převodovku teď už v Ml.Boleslavi ví kde je chyba tak vám nebudou dost novou převodovku za 160000 Kč akorát se bojím těch našich odborníků v servisech

ted uz vedi kde je chyba tak mneni soucastku bylo mi receno servisnim technikem

Editováno: 23. Listopadu, autor: Jan R.

Aha, já si říkal, co tam kde v převodovce chtějí "vymezovat", jak jsem dostal prvotní info od přijímacího technika....

Děkuji za objasnění něčeho, co asi ještě stále neprošlo všemi servisy 👍

Editováno: , autor: STOCKER
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Hluk od převodovky
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Nechci zalkadat nove tema ,ale mam dotaz ohledne razeni.Mam Karoq 1,5 Tsi r.2020 DSG 13000km. Kdyz auto necham pomalu rozjet na D tak pri prerazeni mezi 1 a 2 to divne cvakne je to normalni nebo to muze neco znacit.

Editováno: , autor: udo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

poprosim o pomoc. ozyvaju sa mi z prevodovky divne zvuky,

bol som s tym v servise a napisali mi do zakazkoveho listu : Jedna sa o stav techniky. auto ma 25 000 km,

to predsa nie je žiguli, to musi chodit krasne tichucko. viete mi poradit, kam sa obratit, ked ma servis takto odpalkuje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...