Přejít na obsah

Inšpirácia interiér


touareg3

Doporučené příspěvky

Plus pól je natiahnutý z motora okna, kde je stály + pól vo dverách a kostra je  dverový spínač  vo dverách. Každé svetlo teda svieti samostatne pri otvorených dverách. Za plusom od motora okna je ešte dióda 1A, aby sa pri zatvorených dverách nedostával zbytkový prúd z dverového spínača na + pól motora dverí. Pri náhodnom skrate vo svetle dióda zhorí, nič sa nedeje. Odber svetla je 270 mA, čo je v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zde odkaz na textilní filcové čalounění příhrádek pro mj. i pro Scalu:

https://www.aliexpress.com/store/911413324/search?SearchText=skoda

 

Sháním něco takového pro Rapida, ale pro tento model výrobce čalounění nenabízí :-/

 

EDIT: Zkusil jsem výrobci napsat, zda neplánuje zařadit do nabídky i model Rapid NH a další modely Škoda. Uvidím co mi odpoví.

 

EDIT 2: Výrobce odpověděl a Rapida už má také v nabídce :-)

https://tr.aliexpress.com/item/1005003773809642.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.7.d6fe3e71sXWiiG

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Procházel jsem si podrobněji stránky výrobce a recenze jeho výrobků. Recenze jsou vesměs kladné pro nabízené samolepicí koberce pro různé modely vozů (4-5 hvězd, krom pár nespokojených kterým to nedorazilo nebo jsou levý a neumí to nalepit). Na druhou stranu je fakt, že při detailním zkoumání fotek to má občas docela prasecky nalepený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto kobercové samolepky už má ve svých interiérech nějaký ten pátek několik členů zde na fóru a zatím někdo nepsal, že by se jim to nějak odlepovoalo či hrnulo. Tak věřím, že to bude OK. Třeba se někdo ozve, jak samolepky po x letech (a parných létech) drží. Takto čalouněné příhrádky ve dveřích mají některé volkswageny, mě se to moc líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nejlépe do nějakého rozprašovače/malého postřikovače si rozdělat vodu s mýdlem (kolik cca tekutého mýdla na 1 litr vody?) a lehce navlhčit najednou celou tu lepící plochu koberce po stržení krycí fólie? Koukal jsem na videa toho turka, ten lepil na sucho. Ale tak, že si strhl jen kousek krycí fólie, usadil na místo, přilepil a pak postupně fólii strhával a urovnával na místo. Takhle jsem já lepil různý patvary odhlučnění vnitřku dveří a šlo mi to celkem přesně. Ale tu "mokrou" cestu si nejdřív s nějakou lepenkou také zkusím, abych to nezmrvil. To bude přesnější lepení. Docela mě takovéto práce baví a chci perfektní výsledek 🙂.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta voda je spíš pro to, aby se to nelepilo na prsty. 

Kapalina je 2 kapky tekutého mýdla do 0,5 l vody a do rozprašovače. Pozor, pořádně vymýt od předchozí kapaliny! Já to dal do rozprašovače po nějakém. CILITU na okna a rozpustil jsem si lepidlo na jednom dílu, který jsem dolepoval na středovém tunelu. 

Nejlepší je tapec sundat a dělat to na stole. Pak se to trefí na první dobrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to nechtěl psát, ale říkal jsem si, že za kus koberce takový prachy, že to je docela úchylný 🤣

 

Já bych do toho šel v případě, že by to pomohlo muzice, jako tlumení. Ta plocha je ale asi malá kde je ten koberec. 

 

Chci v létě odtrhnout všechny tapece a polepit je zevnitř nějakým tlumícím matrošem. 

Jestli je to ve Scale jak v S2, kde jsou tapce nejtovaný z více kusů plastovejma nýtama!!! tak to stojí pěkně za prd. Všechno to vibruje. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to vytlmenie dverí aj tapecov robil vlani v lete. Je to ako píšeš, PVC nity, ale je to podstatne lepšie urobené ako na Rapidke. Spáry som ešte vylepil tyčikami s tavnou pištolou a potom som nalepil vlnitý 2 cm hrubý molitan, samolepiaci, originál na tapec. Ale okrem toho som  vylepil aj dvere-plech vonkajší antivibračnou fóliou, na vrchu čo je hliníková fólia. A teraz rezonancie žiadne, ani keď na rádiu vypečiem hlasitosť a basy sú 100:1,  Mne hrá rádio basy perfektne, po vytlmení sa to ešte zvýraznilo. Repráky basové mám tam originál so sound systému. Neviem, aké dávajú do ostatných Scál, ja mám Scalu čo bola určená na export do Španielska. Vo výbave je tam ešte dodatočné tlmenie.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sound system bude udělanej určitě lépe než základ. 

Já mám 8 repro, ale sound system to není, no... 

Už jsem se rozhoupal na ten dsp zesík a ty repra a tapec budou chtít potom určitě vytlumit. 

Ty repra zahrají dost nízké frekv. dobře, ale Bolero je neukrmí. 

Kdyžtak tu mám na to téma vytlumení dveří tak mužem pokračovat tam... Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
V 6. 1. 2022 na 13:05, tom01 napsal:

Zde odkaz na textilní filcové čalounění příhrádek pro mj. i pro Scalu:

https://www.aliexpress.com/store/911413324/search?SearchText=skoda

 

Sháním něco takového pro Rapida, ale pro tento model výrobce čalounění nenabízí :-/

 

EDIT: Zkusil jsem výrobci napsat, zda neplánuje zařadit do nabídky i model Rapid NH a další modely Škoda. Uvidím co mi odpoví.

 

EDIT 2: Výrobce odpověděl a Rapida už má také v nabídce :-)

https://tr.aliexpress.com/item/1005003773809642.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.7.d6fe3e71sXWiiG

Mam ich objednane,dodavatel z Turecka,len na lepenie asi teraz nebude idealny cas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroj jiný, ale výrobek stejný - aspoň podle obalu soudě.

Za mě spokojenost. A rady při montáži? Trpělivost a šikovnost. Nicméně to se asi očekává automaticky 😉. Jak píši výše, zatím jsem se nepouštěl do polstrování kapes dveří v bocích, protože to nepotřebuji, i když by to vypadalo pěkně - možná časem. Chtěl jsem především schránku pod loketkou a tam to není problém a funkci plní, stejně jako v předních schránkách. Tyhle díly jsou poměrně malé a nepřijde mi na jejich montáži nic těžkého. V těch kapsách je to už horší, to jsou díly poměrně velké  a hrozí špatné nalepení, takže z nich mám respekt. Určitě lepit za vyšší teploty, to ale asi psát nemusím... .    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...