Přejít na obsah

1.9 TDI PD AXR (ERG ventil)


Doporučené příspěvky

Dobry den.

Potrebujem surnu pomoc. Mal som chybu 19586  -  System  zpetneho  vedeni  vyfukovych  plynu  Regulacni  mez  prekrocena P3130  -  35-10  -    -  -  Sporadicky .

V servise mi vymenili ERG, vycistil klapku ze bola dost zanesena, technik to odskusal cca na 3km a povededal ze zaklade nastavenie netreba. Po prebrati auta nesiel tah hore kopcom, stracalo tam vykon a akutalna spotreba bola max 7 litrov/100km akualna na palubaku, z toho usuzujem ze auto hodilo do nudzaku, tak som sa otocil do servisu,mezdi tym na aue sa rozsvietila kontrolka motora. Dosiel som do servisu a tam uz nemali cas na mna a povedali aby som prisiel inokedy. Tak som nastartoval a auto zase malo tah, divne. Prisiel som dom dal na VAG a to iste 19586  -  System  zpetneho  vedeni  vyfukovych  plynu  Regulacni  mez  prekrocena P3130  -  35-10  -    -  -  Sporadicky.

Vzdy ked to vymazem objavi sa to po;

10 km, niekedy po 40 km, niekedy po 30 km, niekedy hned po starte. Chcel som nastavit kanal 060 skrtici klapka a 074 erg a nejdu mi tie kanali :( vid foto. Meral som aj ERG

20211119_120308.jpg

VAG kanal 3 (1).png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, shrek_85 napsal:

Podtlakové hadičky jsi kontroloval?  Občas automechanici zapomenou píchnout odvětrávací hadičku do vzduchového filtru a zůstane v té záslepce vedle něj.  Případně ještě může být problém v tom elektromagnetickém ventilu, který ovládá EGR ventil podtlakem.

Ahoj.  Hej tu do erg mi cast odrezal a nadpojil novou. Ale ze ja mam pneumaticky rozdelovac z takej ciernej krabicky idu hadice a jeda ide do erg cka. Ci mi zle hovoril? Lebo som sa ho opytal ze ci nebude vadny elektromageticky ventil a ze ja ho nemam.  Kuknem zajtra a dam vediet doobeda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novější auta mají jednu černou krabičku, do které vede 5-6 očíslovaných hadiček: 1 - přívod podtlaku, 2 - EGR, 3 - u AXR záslepka (chcípací klapka u ATD), 4 - odvětrání, 5 - zásobník podtlaku, 6 - regulace turba.  Ty elektromagnetické ventily jsou vevnitř v té krabičce, která se dodává jako jeden náhradní díl a je celkem drahá: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0906625e-blok-magnetickeho-ventilu-13534.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, shrek_85 napsal:

Novější auta mají jednu černou krabičku, do které vede 5-6 očíslovaných hadiček: 1 - přívod podtlaku, 2 - EGR, 3 - u AXR záslepka (chcípací klapka u ATD), 4 - odvětrání, 5 - zásobník podtlaku, 6 - regulace turba.  Ty elektromagnetické ventily jsou vevnitř v té krabičce, která se dodává jako jeden náhradní díl a je celkem drahá: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0906625e-blok-magnetickeho-ventilu-13534.html

Tak tu krabicku z linku mam aj ja, je na lavej strane pri nadrzke chladiacej kvapaliny. Zajta kuknem a dam vediet. Dikes za informacie a nevies preco mi nechce nacitat 060 a 074 kanal posielal som foto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to být tím, že v řídící jednotce motoru takové zobrazované skupiny prostě nejsou.  Mám stažené dílenské příručky jenom ke svému autu (motor ATD).  Tam jsou popsané pouze skupiny 001-022 a 125-126.  Na zobrazované skupiny 060 a 074 jsi přišel kde?

Editováno: , autor: shrek_85
typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 11. 2021 na 10:38, shrek_85 napsal:

Občas automechanici zapomenou píchnout odvětrávací hadičku do vzduchového filtru a zůstane v té záslepce vedle něj.

Ahoj nemas nejaku foto alebo kde by som tu hadicku nasiel? V akej zaslepce?

A nevies preco mi niekedy auto netaha a hadze do nuzdaku nechce tahat?, po vypnuti a zapnutí zapalovani ide znova normalne auto. Raz mi po chybe;

19586 - System zpetneho vedeni vyfukovych plynu Regulacni mez prekrocena
P3130 - 35-10 - - - Sporadicky

vyhodilo aj toto ked som este nemal vymenen ERG ventil;
17964 - Regulace plniciho tlaku Regulacni mez nedosazena
P1556 - 35-00 - -

 

chyby som zamazal a naskocila len 19586 ta je tam aj dodnes.

 

20211122_074312.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2021 na 14:42, shrek_85 napsal:

Asi nechápu otázku.  ŘJ motoru má adresu 01.  Spustíš test akčních členů a postupně projdeš ty testy v pořadí, jak je tam výrobce naskládal.

Ahoj. No uz som to nasiel, akcne cleny. ERG bolo pocut ze nieco pracuje a aj N75 to iste. Po dokonceni aj inych veci ked som to preklikal pomalinky napisalo test dokoncen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Tak som vcera vymazal pamat zavad, potom tie akcne cleny. Dnes rano som dal 22 km, kontrolka nesvietila, vecer idem znova a po  1,5 km sa rozsvietila. 

Poradit kde by som mal este hladat chybu, ERG som dal vymenit, skrtiacu klapku mi vycistili lebo bola cela od bordelu. Nemal mi technik spravit zakladne nastavenie? Nevyhadzuje tu chybu pre to?  Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte. Problem vyrieseny. Aj z ERG aj chybou s turbom, regulacni mez nedosazena. V inom servise mi vycistili mriezku, taka skatulka. Myslim si ze nieco na turbe ci pri turbe a chyba motora uz neni aj tah sa vratil. Mam otazku aka mriezka? Kde sa to nachadza? To sa musi cistit po akych km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...