Přejít na obsah

Vyšší otáčky na volnoběh


tomi28

Doporučené příspěvky

Zdravím, poslední dva dny mi krátce po nastartování vždy vyskočily otáčky při volnoběhu na 1000ot. Zrovna když teploty klesly k nule, má to nějakou souvislost a je to schválně nastavené nebo bych to měl řešit?

(Dpf se mi nerozsvitilo, ventilatory neběží po dojezdu... jen jednou za x-set kilometrů) 

Máte s tím někdo zkušenosti? 

 

A ještě jeden poznatek, všiml sem si že RSo se zahřívá po startu daleko rychleji jak klasická octáva 110kw je tam něco přidaného na podporu ohřevu? 

 

Editováno: , autor: tomi28
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj,

Potřeboval bych pomoci.


Otáčky na volnoběh se každou chvíli drží na 1000/min jako při regeneraci DPF. Přisuzoval jsem to tedy vypalování. Nicméně se to děje  i když je motor studený. Jezdím denně 2x 130 km na jeden zátah a tak častá regenerace mi překvapila.
Zajel jsem tedy do servisu Škoda s podezřením na DPF. 

 

K mému překvapeni servis tvrdí že je vše OK. DPF v dobrém stavu a regenerace v pořádku.

 

Napr.: dnes vyjedu z garáže vše ok, ujedu 3 km - křižovatka - motor běží na 1000 ot/min. Jedu dalších 50 km po zastavení opět otáčky na 1000.


Mám najeto 270.000 km


Neřešil jste to někdo také ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám takové menší dilema a furt přemýšlím nad tím čím to může být. Mám OIII 2015 270tkm 2.0 tdi CR 110kw kód motoru CRMB. Ráno nastartuju a otáčky na volnoběh mám na 1000 dojedu do práce cca 20km zaparkuju a otáčky furt drží na 1000. A to samé i odpoledne když jedu z práce. A je jedno jestli je studený nebo teplý otáčky furt 1000. Začalo to až teď když jsou nižší teploty. Předtím jsem měl 750-800. Tak jestli to takhle máte taky někdo? Jestli to je nějaký čidlo nebo čím to může být. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, beuticek napsal:

Chlapi, nemáte zapnutá různá vyhřívání a spotřebiče? V zimě se používá kdeco a zvyšuje to odběr, proto si to kvůli alternátoru zvedne otáčky. 

Všechno bych měl mít vypnutý, jediný co mě teď napadá jestli není zaplé vyhřívání zadních sedadel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...