Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Když budu mít na autě kola s ET38 místo ET43 (origo LINE) tak kola polezou více ven z podběhů nebo naopak?

A vlezou gumy 195/55 R15 na 6.5x15?

Díky v tomto se moc nevyznám sad.gif

Aha tak už jsme našel že kola budou více venku smile.gif

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To snáď né. Keby si prezul(a)? zo 14 na 17 od neznačkového výrobcu (RSW a pod.), tak by to možné bolo. Ale za daných okolností sa mi tomu nechce veriť. Ja prezúvam z 15(185) na 16(205) a nič som si nevšimol. Teda áno - lepšiu stabilitu a možnosť vyššej nájazdovej rýchlosti do zatáčiek na 16-kach.

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dohromady asi 23 000Kč.

Ale na disky jsem měl 15% slevu. Takže normálně by to bylo trochu víc.

Krasny kola a autu moc slusi. Jak s nima auto jezdi? Zajima me predevsim komfort (a da-li se jeste mene komfortni jizda s nizkym dezenem ovlivnit vhodnou komfotni pneu) a taky jak to drzi, co zatacky? Neni pro slabou 1,4 16V 63kW takovy kola spis krok zpatky? Mam FII Combi a premyslim o nich, moc se mi libi. :)

Editováno: , autor: správce sítí
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpisovy nejsou. Ale zajimavi je ze ty barum 195/50 mi dal normalne prodejce ve skodovce jeste tenkrat k novymu autu tak nevim. 17 v technicaku nemam vubec a dokonce sem dneska koukal ze profil je na 40 ve skodovce rikali ze by to i na tuhle 1.2 HTP melo jit nechat dopsat tak uvidim. Jaky by mel bejt spravnej rozmer na tech 17?? .

Editováno: , autor: Fus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal 5.5. že se mi po přezutí na letní (ze 14" na 15")zvedla spotřeba a spadl výkon, tak se to samo vyřešilo. Nevím čím, ale už je všechno při starém- tzn. dobrý.Spotřeba klesla a do otáček jde jako dříve. Čím to ale bylo, nevím.

Editováno: , autor: petrisa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Predpisovy nejsou. Ale zajimavi je ze ty barum 195/50 mi dal normalne prodejce ve skodovce jeste tenkrat k novymu autu tak nevim. 17 v technicaku nemam vubec a dokonce sem dneska koukal ze profil je na 40 ve skodovce rikali ze by to i na tuhle 1.2 HTP melo jit nechat dopsat tak uvidim. Jaky by mel bejt spravnej rozmer na tech 17?? .

Předepsaný je 205/40R17 (ty jsi psal 45) a 15" jsou 195/55, 195/50 se kdysi dávaly na FI... Neřikám že to tam nejde nebo že to bude fungovat špatně... Jestli Ti to dali u distributora tak to jsou jantaři...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mam presne ten isty problem s ET (prelis disku). Davnejsie sa to tu kdesi riesilo. Chcel som sa preto este opytat, ci je to "az taky problem".

T.j.: Ma to rozdielne ET nejaky vplyv na jazdne vlastnosti resp. na bezpecnost jazdy?

ANO. Nizsie ET zvysuje nedotacavost, zvysuje polomer zatacania, zatazuje loziska a meni geometriu naprav...

článok

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Jestli máš někde nějaký dobrý zdroj na 205/45 r16 tak jdi do nich(od 2 tisíc za jednu nejlacinější gumu). Jestli ne tak nech svoje původní zimáky, na ně dáš i v případě nouze sněhové řetězy. Vím jen, že pan Lewis jezdil na 195/45 r16 zimákách na Růmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskuse o přednostech nebo zadnostech větší šířky na sněhu tady už několikrát byla. Někdo tvrdí, že je užší pneumatika na sněhu lepší. Já ten dojem nemám, navíc u deklarovaných rallye aut jsou používané na velmi úzké pneumatiky hřeby.

Vzhledem k tomu, že v Praze je sněhu velmi málo a dálnice patří mezi prioritní komunikace při ošetření, tak bych se tím už vůbec nezabýval a v případě dostupnosti 205 za dobrou cenu bych bral širší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš někde nějaký dobrý zdroj na 205/45 r16 tak jdi do nich(od 2 tisíc za jednu nejlacinější gumu). Jestli ne tak nech svoje původní zimáky, na ně dáš i v případě nouze sněhové řetězy. Vím jen, že pan Lewis jezdil na 195/45 r16 zimákách na Růmu.

jj okolo dvojky za pneu no....přemýšlím svoje puvodní 15" alu-zimaky i s pneu prodat a za to koupit nějáky 16" zimní pneu a hodit to na disky který budou dodány s autem.

nějak se mi nechce jezdit pul roku na hnusnejch 15" kolech a ještě když si vemu jaký jsou v Praze zimy, tak si myslím že na 16" to pujde v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chtěl jsem se informovat jaké disky a pneu můžu použít na Fabii II 1,2 TSI jestli 14" nebo 15". Dle TP jsou povoleny ty i ty ale dále tam mám poznámku, že pokud má vozidlo kontrolu tlaku v pneu tak by tam měly být ty 15", tak jestli má někdo s tím zkušenosti,jestli ty menší disky nebudou dělat nějaké problémy a nevadily by kvůli těm čidlům..díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejsem zrovna technik ze Škodovky, ani nemám vysokou školu technického zaměření, ba ani strojárnu jsem nestudoval, ale tuším, že pokud v techničáku píšou že se mají použít 15ti palcová kola, 14ti palcová se mohou použít jen v případě, že auto nemá kontrolu tlaku v pneumatikách, tak bych usoudil, že pokud mám kontrolu tlaku v pneumtikách, tak nemohu dát 14tky, nejméně 15tky...

Takže za mě minimálně 15 palců, věřím techničáku. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...