Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

LEWIS: Ked tak prehodnocujem svoj nazor na ET, tak 5mm +/- este musi byt akceptovatelne. Napriklad Octavia ma seriove disky s ET od 45 (6x17 zimne) az po 54 (7x17)... U 15" a 16" to je 50 a u 18" je to 51.

Opatrny by som bol asi az pri hodnotach nizsich ako 45 resp. vyssich ako 54 (pri O2)...

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, panove, zmena po nasazeni kol s mesim ET opravdu nastala. Bohuzel i k neprospechu. Pri brzdeni mi predni kola trochu vybruji volantem. A nevim ted, jestli to neni jen nahoda a nedelaji to kotouce, nebo desticky, i kdyz nevypadaji uplne spatne, nebo zimni pneu, ktere mi v servisu nasadili nevim jak, i kdyz jsem je mel z minle zimy oznaceny, nebo to muze delat nesestelovana naprava na nove disky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodím sem do diskuze o šířce letních/zimních gum jeden srovnávací snímek:

Podívej se pořádně, tímhle se šermuje na internetu několikátou sezonu. To zimní provedení má HŘEBY. Spoustu hřebů. Tam je styčná plocha gumy někde úplně jinde než na prvním místě.

http://www.pneu-sport.cz/pneumatiky-bfgoodrich-michelin/rallye-snih-a-led/

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac v pneuservisoch odporucaju po prejdeni prvych 50 - 100 km zas podotahovat skrutky, pokial su zimaky alu...

Mně se po deseti letech, co pravidelně přehazuju trojici aut jaro podzim stala poměrně nemilá věc. Jedno kolo sem nedotáhl a vady jsem si všiml asi až po 120 ujetých km a to včetně dálnice.

Nevěděl jsem, co se děje, auto se chovalo normálně krom chraplavého zvuku, při brždění bylo stabilní a to i při jednom vyhýbacím manévru, kdy pán neviděl červenou. Nakonec to byly nedotažené šrouby. Nevim, jestli to bylo kolama z lehkých slitin, ale naštvanej sem byl docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEWIS: Ked tak prehodnocujem svoj nazor na ET, tak 5mm +/- este musi byt akceptovatelne. Napriklad Octavia ma seriove disky s ET od 45 (6x17 zimne) az po 54 (7x17)... U 15" a 16" to je 50 a u 18" je to 51.

Opatrny by som bol asi az pri hodnotach nizsich ako 45 resp. vyssich ako 54 (pri O2)...

5mm na geometrii nemá nijak veliký vliv... ale vem si, že kupříkladu vůču té zmiňované 6x16 ET45 je pomyslná osa gumy uprostřed... Když si spočteš kde bude u 7x17 s ET 54 tak bude asi o 3mm ven z auta na každé gumě.... Zaručeně je tam jiná šíře gumy vid. 205/50 R16 vs. 225/45 R17? nevim ten rozměr.... takže inženýři spočítali, že širší guma při nějak nastavené geometrii potřebuje mít ten prostředek krapet jinde...

Ale jak řikám 100% to určitý nepatrný vliv má ale i já to u svého auta mám milimetr sem a desat tam.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu paradoxne sa mi zda to, ze 225 R17 maju ET 54, zatial co 225 R18 maju ET 51/50... Chcel by som vediet, preco je to tak...

To netušim... Můj tip je že R18 má větší styčnou plochu a zase geometrie (střed pneu) musí být krapet trochu jinde... Navíc není u R18 poznámka jen se sportovním podvozkem? Protože tím snížením se mění kinematika a rozložení kde by měla být styčná plocha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

su to standardne rozmery pre O2 RS. Neviem preco to ma Octavia takto (jedine co mi napada je, ze 18"ky maju o 9 mm vacsi ovod - a to ET to ma kompenzovat, aby auto rovnako ostro zatacalo)...

PS: Ked si zoberieme Superb 1, tak ten mal na uplne vsetkych diskoch ET 37 - od 6x16" az po 7x17"...

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dobrý den,

budu kupovat nová plechová kola na Fabii II, chtěl bych je vzít z tohohle webu:

http://www.pneunet.cz/komplety/skoda/

8000 Fabia II

05.07-> 6Jx15 5x100x57 ET 43

Pneunet.cz už mám vyzkoušený, loni jsem tam kupoval kompletní zimní pneu a byl jsem spokojený. Spíš mě zajímá, jestli mám do těch kol jít, protože sice rozměrově sedí, ale nejsou to originál škodovácká kola. Ta cena je lákavá.

Můžete mi někdo prosím poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akubusi, díky moc za odpověď. Můžu se zeptat, jak jsi přišel na to, že ty disky vyrábí KFZ? Nikde na stránkách pneunetu jsem to nenašel.

Díky tvému odkazu se mi podařilo najít certifikát, podle kterého lze tyto disky použít na Fabii II 1.4 16V 63 kW:

certifikát ke stažení zde

Uvažuji, že bych do těchto disků šel. Pokud někdo tyto disky má, prosím napište sem, jestli jste s nimi spokojeni atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim panove chtel bych se zeptat jestli kola 6,5Jx15 et 43 pri gumach 195/55 nebudou delat nejaky problem.myslim si ze ne ale akorad bude problem jak se neco stane tak s pojistovakama ze?libijou se mi tyto BBS a rikal sem si ze bych je dal na zimu nebo na leto misto antaresu

post-63084-0-67855600-1306318120_thumb.j

Editováno: , autor: ronny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...