Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

ad 1)Ne,STK se zápisem ráfků nezabývá,pouze provádí kontrolu dodržení podmínek stanovených při homologaci ráfku.Samotný zápis provádí obecní úřad s vyšší právní působností na základě dokumentů TUV včetně překladu a typového listu.

ad2)Žádné originální kolo nelze legální cestou dopsat do technického průkazu.Takové ráfky lze legálně použít pouze na vozech,které mají ráfky daného rozměru zapsané z výroby.TUV ani typové listy na originální ráfky neexistují,protože jsou homologované na konkrétní model vozu,v některých případech hraje roli i konkrétní motorizace motorizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

no me jde spise o pristi rok na jare..,na zimu urcite radeji 14 na plechu

me osobne se libi hodne tyhle http://shop.autosport-kucera.cz/products/kolo-z-lehke-slitiny-comet-monte-carlo-cerna-metaliza/

jinak ten rozdil tedy nebyl tak veliky o cca 1,4 kg

ale s tim prenesenim sily,kvuli vetsi sirce kola mam pravdu ne?

Editováno: , autor: HonzaNx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak jak psali kluci, nevidím problém jezdit na alu i v zimě. S klukama už máme několik zim zasebou a nezažil jsem žádný rozdíl, teda až na to, že alu vypadají lépe než plechy a dají se sehnat za přibližně stejné peníze. Kdyžtak nám vysvětli problém plechy x alu v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasny vyklepu plechac a bude to normalni. to ja bych ho vymenil jak pise Bojler. Zkuste se podivat na cenu dnesnich alu disku. Jinak zatim za tu dobu co mam F2ku tak jsem tam mel skoro porad alu, jen asi 15tis. plechy a jeste jsem nikdy nemel problem, ze bych rozbil alu. Ale urcite se da pekne roznejtovat jak alu tak plech.

a jinak proc srovnavat 14 plech a 16 alu. 14 alu vazi taky cca. 8kg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím

Vím že se tu hodně diskutovalo o kolech na fabii II ale radši se zeptam,tak snad to nebude vadit.

Budu kupovat Fabii 1,2 Tsi 77kw a chtěl bych k ní 16 palcový kola COMET 205/45

A chtěl bych se zeptat jestli 16" nejsou pro fabii moc. Má tu někdo 16 na své fábce? rád bych věděl vaše názory a rady.

Díky :kol-47:

Editováno: , autor: Pompeus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám lité patnáctky na zimu a lité šestnáctky na léto, rozdíl neznatelný. Není to sice Fabia, ale tam mně patnáctky přijdou stejné jako v R. Určitě bych se toho nebál.

P.S. výška gumy je jedním z víc faktorů

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...