Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

tak je tam hlavně jiné samotné naladění podvozku, třeba Roomster je tvrdý sám o sobě, ani k tomu nepotřebuje kola. s OII nemám extra moc zkušeností, prakticky jsem jezdil jenom na zimních 195/65, tak tam si netroufám ani odhadovat.

u oII je poznat rozdíl 15 vs. 16 vs. 17 hodně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto neviem objektivne posudit, pretoze striedam len medzi zimnymi 195/65 R15 a letnymi 225/45 R17. Ale celkovo mi pride O2 ako dost tvrde auto...

PS: Roomstera mam na zimnych 185/60 R14 a letnych 195/55 R15.

Jenom se zeptám, na Roomsteru můžou být aj 185/60 R14? Já mám v TP jen jeden rozměr 14" a to 175/70 R14. Jinak mohu potvrdit že tet ze zimníma je to auto krásně komfortní. Letní mám stejné jako ty a rozdíl to je. Nehledě na to že mi letní (origo z výroby montované Dunlopy) pěkně hučí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

zdravim panove mel bych dotaz kolega prodava pekny elektrony se zimakama z oktavky 1 tak me zejima jestly by sly i na roomstra v tecnicaku nejsou ale nevim jsou to 15ky 195 65 6,5J ET 43 v tecnicaku je psano 185 55 r15 6J ET43 TAK NEVIM JESTLY TAM PUDOU JSOU VISSI ale letnaky mam 17ky a ty jsou jeste sirsi a je vse ok jeste prikladam foto tp. predem vsem diky za radupost-28291-0-56548000-1350307197_thumb.jpost-28291-0-05200400-1350307206_thumb.j

Editováno: , autor: vasektuner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem otci na novou fábku zimní komplety 15" říkám si chtělo by to ještě pěkné poklice..v brněnské prodejně autokelly jsem radostně vybral a doma smutně koukal jak že to tam krásně nějde nasadit,jedna hned rupla..tak pozor!!na origo ocelove disky nejdou některé kryty kol..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim panove mel bych dotaz kolega prodava pekny elektrony se zimakama z oktavky 1 tak me zejima jestly by sly i na roomstra v tecnicaku nejsou ale nevim jsou to 15ky 195 65 6,5J ET 43 v tecnicaku je psano 185 55 r15 6J ET43 TAK NEVIM JESTLY TAM PUDOU JSOU VISSI ale letnaky mam 17ky a ty jsou jeste sirsi a je vse ok jeste prikladam foto tp. predem vsem diky za radupost-28291-0-56548000-1350307197_thumb.jpost-28291-0-05200400-1350307206_thumb.j

Nerob to - kolesa z Octavie maju obvod vacsi o 8,6% (199 cm namiesto 183 cm). Vies si predstavit, co to urobi s ABS a ESP?!

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budou všecky kola stejný neudělá to s ABS ani s ESP nic - tyhle vyfikundace vyhodnocujou ROZDÍLY v otáčkách jednotlivých kol na autě, takže pokud budou všecky kola stejně velký, nastane rozdíl až při smyku/prokluzu. Jiná vec je, co to udělá s tachometrem (okamžitá rychlost/ujetá vzdálenost), protože tam ten rozdíl 16cm v obvodu kola bude už dělat pořádnou paseku - na 1km to bude rozdíl 502,5 otáčky proti 546,5 otáčkám a to už je rozdíl skoro 10%...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, moderní ABS opravdu vyhodnocuje jen rozdíly v otáčkách mezi jednotlivýma kolama. BAS neboli brzdový asistent vyhodnocuje podélný zrychlení auta (akcelerometrem) a rychlost sešlápnutí pedálu, ESP nebo třeba taky airbagová jednotka zase vyhodnocuje podélný i příčný zrychlení vozidla plus rotaci kolem svislý osy. Všecko je to v jedný škatuli, ty akcelerometry jsou mikroelektronický součástky velký jako normální integráč a měří podle typu a futrálu ±50 až ±100 "géček". Proto taky třeba při přímým bočním nárazu nevylítnou pytle v palubce ale jen sedačkový a případně i hlavový bagy a ještě k tomu jen na jedný straně - dřív, dokud byly pytle aktivovaný nárazovým čidlem v nárazníku, do něj stačilo doslova nešikovně kopnout a pytle nesilomrdně vylítly všecky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

jsem čekatel na Roomstera (1.4 16V 63kW) a chtěl bych se zeptat, co mám v základu v TP za rozměry kol/disků? Budu muset hned přezout na zimní a mám doma 2 sady z OI a je tam rozdíl v tom ET 43 (Roomster) a ET 38 (Octavia). Tak žeším, co je v TP a jestli mám kupovat nový plecháče nebo to půjde. Popřípadně, jak dlouho trvá zápis do TP a je to vůbec možné (ET 43-38)?

Diky.

Editováno: , autor: jakudo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...