Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

Vyhodnocuje to úhel natočení volantu, rychlost a otáčky všech kol. Jakmile při vyšší než nastavený rychlosti (řádově 10km/h) některý kolo překročí rozdíl otáček danej natočením kol = rozdílným poloměrem dráhy a zároveň řidič sešlápne brzdu vyšší než definovanou rychlostí (vyhodnocení strmosti nárůstu brzdnýho tlaku), aktivuje ABS pulsační brždění plným tlakem. Deaktivace je buď zastavením auta, nebo povolením pedálu na nulovou brzdnou sílu. Proto stačí při brždění na suchu, aby jedno kolo mírně ztratilo adhezi a přibloklo se a ABS začne drnčet - a je jedno, jestli to je mastným flekem na cestě, rozsypanou hrstí písku nebo mokrou silnicí.

 

Se stejnýma parametrama (rychlost otáčení jednotlivejch kol a úhel natočení volantu) pracuje i kontrola tlaku v gumách - tam se předpokládá, že při vyjetí mají všecky gumy správnej tlak a pokud jedna během jízdy začne ucházet = pomalej defekt, zmenší se o malej chloupek její obvod a jednotka to během delší chvilky dokáže nasčítat a vyhodí chybovou hlášku. Při každým startu a rozjezdu si taková jednotka "ošahává" kola a kalibruje si snímače, aby měla aktuální nastavený podmínky jako výchozí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

attachicon.gif20130908_1214321.jpg

 

zdravím. koupil jsem ojetou fabii II. Řeším koupi zimních pneu. To podle TP lze koupit gumy na pouze v rozměrech 185/55 R15? Nikdy jsem těmdle popiskům moc nerozuměl. Díky za rady :-)

jako zimní můžeš koupit všechny rozměry, které jsou napsané v tom TP, u některých větších akorát nelze použit sněhové řetězy

to M+S u rozměru 185/55 R15 znamená, že tento rozměr lze použít výhradně pro zimní pneumatiky a s letníma na něm jezdit nelze, tento rozměr pro zimu tam bude zřejmě z toho důvodu, že na rozměr 195/55 R15 nelze dát sněhové řetězy a na ten 185/55 R15 už ano

 

jinak co se týče debaty 185/65 R14 vs. 185/60 R14 u Fabie II, z osobní zkušenosti můžu říct, měl jsem rozměr 185/65 R14 jednu zimní sezonu, protože v autosalonu při koupi auta popletli rozměr a dali mi tam tento, co není v TP (za rok až jsem to zjistil jsem to s nima pořešil a dali mi celou novou sadu zimních gol se správnýma pneu) a už tehdy při přebírání jsem si říkal, že to auto vypadá jaksi divně, ale nevěděl jsem proč, no prostě možná neproměřuje tachometr, ale opticky to auto vypadá dost divně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako zimní můžeš koupit všechny rozměry, které jsou napsané v tom TP, u některých větších akorát nelze použit sněhové řetězy

to M+S u rozměru 185/55 R15 znamená, že tento rozměr lze použít výhradně pro zimní pneumatiky a s letníma na něm jezdit nelze, tento rozměr pro zimu tam bude zřejmě z toho důvodu, že na rozměr 195/55 R15 nelze dát sněhové řetězy a na ten 185/55 R15 už ano

 

jinak co se týče debaty 185/65 R14 vs. 185/60 R14 u Fabie II, z osobní zkušenosti můžu říct, měl jsem rozměr 185/65 R14 jednu zimní sezonu, protože v autosalonu při koupi auta popletli rozměr a dali mi tam tento, co není v TP (za rok až jsem to zjistil jsem to s nima pořešil a dali mi celou novou sadu zimních gol se správnýma pneu) a už tehdy při přebírání jsem si říkal, že to auto vypadá jaksi divně, ale nevěděl jsem proč, no prostě možná neproměřuje tachometr, ale opticky to auto vypadá dost divně

 

mockrát děkuji za vysvětlení. Teď to konečně pořádně chápu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Já zas hledám na   F2 1,2 HTP 51kW  ocelový disky 6,5Jx16 ET43 5x100 podle alternativního rozměru v TP.

 

Na netu mi ve vyhledávači vyskočila jen možnost 6,5Jx16 ET42 5x100. To ET je o 1mm méně, geometrii auta by to asi vadit nemělo, jenomže kdybych někoho s autem naboural, nebo byl nabourán, tak to by se pojištovna asi cukala.

 

Nešlo by napsat do škodovky a nechat si poslat dobropis že to ET42 mohu také použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

mam dotaz, zajimalo by mne zda kdyz pouziji na Fabii alu 16" 5x100 s pneu 205/45 zda muzu ponechat rezervu s diskem 15" s pneu z vyroby myslim o rozmeru 195/55/15, nebo musim poridit jinou pneu pripadne jakou na disk 15" nebo disk 16" s novou pneu 205/45????

 

Dik za odpoved a pripadnou zkusenost.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ony zde výše uvedené ráfky jsou už na voze, ale kamarádky, já sehnal pískování a lakování za pěknou cenu tak jsem zrepasoval moje origo...

na fotce kamarádky kola z O1, pneu 195/55R15

Moje po repasu přidám večíííír....

post-15441-0-79426600-1396508347_thumb.jpost-15441-0-29893100-1396508353_thumb.j

Editováno: , autor: crazyduke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+- jsou stejně vysoké.. 205/45 r16 mě vychází narychlo vypočtený průměr (výška) cca 591 mm a 195/55 R15 vychází průměr cca 595 mm  :kol-28:

No a když tam mám letní včetně rezervy 195/55 R15 - obvod 596 mm a na zimu mám 185/60 R14 - obvod 578 mm, rozdíl tedy 18 mm, myslíš, že i to může být? Rezervu nechávám pořád tu letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně že tam máš nějaké kolo :kol-28: . Vem si některé ty dojezdovky co mají jiné značky aut, široké je to jak plášť na kolo a můžou na tom také jezdit.. Jen to chce pak s tou rezervou jet s určitou dávkou opatrnosti, protože se to bude jinak chovat a bude to mít vliv na jízdu, případně brzdění... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...