Přejít na obsah

Velikost disků


mirda328

Doporučené příspěvky

Ohledne disku z Octavky I a Fabky I jdou pouzit kterekoliv z produkce. Nikde nic skrtat nebude, jen se musi menit rozmer pneu pro O a F. Ohledne 16tek na zimu, nevidim v tom zadny veliky problem, chtel jsem dat taky 16ky ale Metalica. Jen mensi problem, teda jak pro koho, na rozmer 205/45 r16 nejdou dat retezy. Takze jestli si vystacis bez no problema. Ohledne mych kol, zatim zapsane nejsou. Snad se to nejak poresi pres zimu kde budu mit kola z OI predface 5tipaprsky z Slxa a ne nich pneu 185/55 r15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak, dnes sem přehazoval pneu a jak sem se tady dozvěděl, že šruby mám nechat, tak to ještě nemůžu rozdejchat, protže na hliníkách sem měl šrouby typu plecháč-není to rovný kužel. A proto se ptám, jestli škoda zase nemá nějakou vyjímku a jaký šrub kola máte vy na hlíny? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuželová dosedací plocha se používá u litých disků...

u plechových disků se používá kulová...

U ORIGINÁLNÍCH LITÝCH DISKŮ KONCERNOVÝCH AUT (VW, SKODA, SEAT, AUDI) SE POUŽÍVÁ TAKÉ KULOVÁ DOSEDACÍ PLOCHA...

Pro jistotu vyšroubuj šroub a šáhni na dosedací plochu na disku... ;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

co se týče kol a pneu tak mám následující:

LETNÍ: 16' ALU DISKY ATRIA + PNEU 205/40 R16 BRIDGESTONE Potenza (originál ŠKODA)

ZIMNÍ: 15' PLECHY + PNEU 185/50 R15 PIRRELLI 190 Snowsport

Prozatím maximální spokjenost..

Uvidíme co s tím udělá výměna pružin a tlumičů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sem chtěl slyšet. Já sem už na ně chtěl vletět, nemáte obavu, že tym šrubem se ten liták poškodí.Utahovací moment je někde napsaný? Tohle je moje první auto, kde neměním s ráfky i šruby(matky)

Proč by ti to mělo něco poškodit? Já mám šrouby kulový, původní z auta používáme nejmíň 14 let aniž bych to nějak řešil a nikdy jim výměna disků nevadila. Tomu nejdýl sloužícímu bylo letos 10 let a šrouby jsou to poslední, co by ho trápilo.

Jestli máš disky, který na auto mají bejt, nemáš problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky koukám na ty rozměry pneu a nesedí mi to.... zaručeně tam má být napsáno 205/45R16

205/40 je guma na 17"

mimochodem na zimu já používám 195/45R16 ;)

Co se týče dotazu na moment určitě někde napsaný bude.... řekl třeba v příručce pro uživatele nebo jak se to ted jmenuje.... uživatelský návod?

Já mám moment v ruce. tkz. citovka, normálka a plná krev...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...