Přejít na obsah

Přechod z Bolera na Amundsen


Doporučené příspěvky

Zdar, pokud bych chtěl vyměnit ve Scale Bolero za Amunsena. 

Je nějaké úskalí??? 

Půjde to vůbec???  (diag. mám...) 

 

Co gps anténa? 

Virtual. kokpit nemám... 

 

Dá se sehnat s řídicí jednotkou kolem 15tis.

 

Vyplatí se to? 

 

Jaký je v Amunsenu equalizer? 

Taky jen 3 pásma nebo je to lepší? 

Edit: co jsem koukal na videa tak na Amundsenu je 6 pásmovej. To je asi bez sound systému, že jo? 

Jak to hraje v nižších hlasitostech, taky bysy na ho*no??? 

 

Váhám nad tím. 

Bolero šlape naprosto ok. 

(Amundsen se prý občas sekne) 

Jen ta navigace a plochej zvuk. To je peklo. 

Uvažoval jsem nad dsp zesilovačem, ale kloudnej je tak za 7tis.

Navigaci bych ale stále neměl. Jen přes mobil. 

Mám Bolero i se smartlinkem+

 

Starší Amunsen asi se smartlinkem+ nebude což? 

Ale pokud je navigace integrovaná, zřejmě by bezdrát AA nebylo potřeba. 

Zase ale asi nebude online navigace jako třeba mapy. cz nebo Waze. 

 

Tak nevím jestli těch 15tis. má smysl dávat. Navi používám párkrát za rok. 

Akorát má amunsen větší LCD, což je pěkné... 

 

Díky za názory. 

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • keras změnil název na Přechod z Bolera na Amundsen

Zdar, bolerem mám zkušenosti z firemní Scaly a F III.

Jinak jsme si objednali scalu na květen bez Amunsen, mít navíc offline zastaralou navigaci a pár funkcí navíc mi nepřišlo výhodné. Dost jsem si zvyknul na kombinaci waze + spotify.

Co se týče equalizeru, v boleru tuším je 3 nebo 4 pásmový? Za mě asi stačí i vzhledem k tomu, že jsem neměl možnost si přikoupit příplatkové audio s SUB vzadu. No to audio ve style nehraje nejhůře, příplatkové jsem neměl možnost si vyzkoušet jen to canton v superbu III, za mě nehraje špatně, hraje třeba čistěji než moje BMW E90 se základním audiem, ale ty basy ve Scale celkem slabé. Ale nic na co bych si nezvykl, a řek jsem si že v tom autě taky nemusím mít všechno...

 

Za ten větší display nevím, UI mi přišlo identické, akorát větší display, funkčnost mi přišla stejná. 

 

S tím Subem, do toho bych v budoucnu možná i šel, nějaký co by se vlezl do boku, přesně tam kde to montují z výroby, ale zatím nemám žádnou představu.

Editováno: , autor: self
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Selfe, děkuji Ti za Tvůj názor. 

V Boleru je jen 3 pásmák. 

I když Amundsen má dle info 6, asi bych si stejně nepomohl, nevím. 

 

Sub mám v kufru v boku dodělaný. Mám tu na to téma. 

Jediné co mě trápí je jeho odrušení. Je v déčku a vyzařuje do FM. Takže zrovna na radio je to nešťastné používat kde bych to zrovna nejvíc potřeboval. Odstnínil jsem dual napájení kmitačky, to se zlepšilo. Ještě chci zkusit vlastní napájecí větev popř. filtr na HI vsup ze zadních repro do subu... 

 

Mám možnost jak jsem psal zesík s dsp za 7tis. nebo amundsen za 15. 

 

Stále řeším jestli ten amundsen bude mít za ty prachy nějakou přidanou hodnotu ve zvuku, v navigaci nebo ve větším displeji. Nic jiného tam vlastně navíc není. 

Jak sám píšeš zřejmě asi moc nee co jsem pochopil. 

 

- navigace je asi lepší aktuální a online?

Navíc se stejně zobrazuje na vlastním Boleru...

- zvuk zřejmě to samé jak Bolero? 

Při nižší hlasitosti bas "žádnéj"

 

+ další komplikace při vlastní výměně, kódování a zprovoznění. 

 

Rád bych i pozitiva pro srovnání jestli vůbec nějaké jsou? 

Děkuji za postřehy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EQ v Amundsenu je 6-ti pásmový, u mě trvale nastavený do "V", ale občas je nutná trošku změna, záleží na tom, co poslouchám (rádio, mp3). I v mém výběru cca 5k skladeb v mp3 a flac (rozděleno podle žánrů). Většinou používám "random" přehrávání, takže každá skladba hraje trošku jinak, ale s tím se musí počítat. Ideální - přehrát mp3 z jednoho CD, na jiné CD zase nastavit EQ, což bych musel při náhodném přehrávání dělat při každé skladbě. Ale jinak se zvukem spokojenost, SW průměr, občas je potřeba trošku ubrat, občas trošku přidat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když teď čtu jaké mají kluci problémy s navigací, furt řeší jestli tam objížďka je zadaná nebo ne, furt aktualizace, tak je zřejmě daleko lepší komfort nějakej online waze a je klid a je tam vše. 

I mapy. cz jedou dobře s online aktuální situací na silnicích. 

Léta jsem jezdil s iGO a iGO Primo, ale je to stále offline. Silnice se dnes mění každou chvíli a když je nějaká objizďka nebo kolona ani nemluvím. To nemá waze chybu. To žádná integr. navi nenahradí. I kdyby byla online, stejně takovou podporu hlášení mít nikdy nebude☹️

 

Taky je pravda, že Bolero mi nikdy nezamrzlo a chovalo se vždy na 1*

 

Co se týče audia. 

Plánuji časem zesík s DSP procesorem což bude upgrade jako prase i s custom reprama. 

To Amundsen lehce převálcuje. 

Furt tam bude nějakých 4x20W jako na Boleru s mizerným EQ, i když má 6 pásem. Určitě ty spodní frekvence budou stejné jak na Boleru. 

On ten koncák ani u jednoho radia nebude tak špatnej. Ale FM nebo DAB ho prostě nenakrmí tak jak poslouchám hudbu já. 

A potichu hraje Amundsen prý taky nahovno, bez dynamiky a bez basů. 

Chtělo by to dynamické ovládání nízkých frekv., ale to jsme úplně někde jinde. 

 

Ještě v létě považuji o tlumení dveří, ale upřímně se mi do toho absolutně nechce. 

Tak nějak spoléhám na DSP. 

Když hraje hudba potichu, vytlumení není zdaleka tak markatní... Jestli vůbec. 

 

Takže tak nějak asi opravdu 15tis. za staršího Amundsena smysl nedává. 

Sorry za ty keci, potřebuji si to zdůvodnit😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...