Přejít na obsah

Vyhřívání předního skla


PetrosGR

Doporučené příspěvky

Mám nastaveno automatické zapnutí vyhřívání předního skla i volantu a sedačky.Volant i sedačka se zapnou.Ale mám pocit,že přední sklo se nezapne,když jdu pak do listy oblíbených ,tak nesvítí jako zapnuté ,musím ho prstem zmáčknout.Nemáte s tím nekdo zkušenost? Venku bylo i -8 a stejně nic .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

 

Sice zkušenost z O3, ale pokud mám zapnuté automatické spínání výhřevu čelního skla, tak jak píšeš kontrolka na tlačítku (u O3) nesvítí, ale jediná možnost jak poznat, že je zapnuté, je v infotainmentu, případně MaxiDot, na stránce "Komfortní spotřebiče", kde vidíš i aktuálně zapnuté spotřebiče, které zatěžují alternátor. Aby tlačítko svítilo, tak ho musím manuálně zmáčknout, poté je automatika vyblokována a okno se vyhřívá stále.

 

Teď mě napadlo, že to je vlastně podobné jako otáčky ventilátoru při režimu "AUTO", climatronic si automaticky reguluje otáčky, ale na knoflíku nejsou zobrazeny, jediná možnost je si tuto funkci naprogramovat, aby aktuální otáčky byly vidět i v režimu "Auto", možná by to šlo i pro vyhřívání čelního skla.

 

Nicméně toto je zkušenost z O3, ale předpokládám, že u O4 to bude podobné :-)

Snad jsem Ti trochu pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus po delším stání, hned po nastartování jít v infotainmentu do sekce "Komfortní spotřebiče" a pravděpodobně tam uvidíš zapnuté vyhřívání čelního skla. Ono kdy automatické vyhřívání spíná závisí na více faktorech (teplota, vlhkost atd...), ale většinou po ránu se po nastartování na chvíli hned zapne.

 

Jen připomínám, že vycházím ze zkušeností z O3, ale jak jsem psal výše, lišit se to moc pravděpodobně moc nebude, maximálně nevím jak má O4 v infotainmentu řešenou stránku "Komfortní spotřebiče", nebo zda ji vůbec má. V tomhle ti pak už nepomůžu a budeš muset počkat na radu od někoho jiného :-) 

 

Přikládám obrázek dané stránky na O3.

Snímek obrazovky 2021-12-31 102901.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám se svou zkušeností. Protože parkuju v garáži, tak vlastně funkci vyhřívání čelního skla v zásadě nepoužívám a od léta, co mám OIV jsem jen nastavil onu fci automatického vyhřívání čelního skla. Jak teď bylo -12 tak jsem parkoval venku a jak jsem byl zvyklý z O III, nastartoval jsem a zapnul výhřev čelního okna  - tady ovšem na displeji a šel škrabat ostatní okna, jaké bylo moje překvapení, že to nefungovalo, zkoušel jsem to znovu a znovu a ikonka vždy na chvilku zezelenala, u ikonky clima se objevil symbol, výhřevu okna, ale po cca 1 s ikona výhřevu ona opět zbělala a kontrolní symbol rovněž zmizel. Poslal jsem video do servisu a tam mi řekli, že mám přistavit vůz a provedou příslušná měření a budou to řešit se škoda-auto, protože s tím vlastní zkušenost nemají.  Uvedené mi dělá i když deaktivuji fci automatického vyhřívání čelního okna a vše se snažím ovládat manuálně. Petros GR máš to stejně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, jiri001 napsal:

Tak já se taky přidám se svou zkušeností. Protože parkuju v garáži, tak vlastně funkci vyhřívání čelního skla v zásadě nepoužívám a od léta, co mám OIV jsem jen nastavil onu fci automatického vyhřívání čelního skla. Jak teď bylo -12 tak jsem parkoval venku a jak jsem byl zvyklý z O III, nastartoval jsem a zapnul výhřev čelního okna  - tady ovšem na displeji a šel škrabat ostatní okna, jaké bylo moje překvapení, že to nefungovalo, zkoušel jsem to znovu a znovu a ikonka vždy na chvilku zezelenala, u ikonky clima se objevil symbol, výhřevu okna, ale po cca 1 s ikona výhřevu ona opět zbělala a kontrolní symbol rovněž zmizel. Poslal jsem video do servisu a tam mi řekli, že mám přistavit vůz a provedou příslušná měření a budou to řešit se škoda-auto, protože s tím vlastní zkušenost nemají.  Uvedené mi dělá i když deaktivuji fci automatického vyhřívání čelního okna a vše se snažím ovládat manuálně. Petros GR máš to stejně?

 

Měl jsem stejný problém, že nešlo zapnout vyhřívaní přes virtuální tlačítko. Chyba se objevila po přehrání auta na FW 1810. Vyhřívání šlo zapnout pouze přes volbu Chytrá Klima - Volný výhled. Pak sklo vyhřívalo. Auto jsem měl v servisu, chybu opravili nějakým přizpůsobením v ŘJ a nyní již funguje klasicky. Není to i tvůj případ, pokud to dříve fungovalo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu nemám to vypozorované ,take jsem mel chvili auto v garaži a ted teploty nejsou moc nízké. Já měl spíše pocit,že kdyz jsem zapnul vyhrivaní skla ,tak zatímco vzadu se mi udělali behem chvilky roztate pruhy přes okno ,tak vpredu nic a led se sněhem spise začal povolovat díky větrání ,protože celkem brzy zacal být vlažný vzduch .Ale je možné ,že se pletu. Zatím počasí nedovolí vyzkoušet 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2022 na 22:45, ladik1983 napsal:

Stačí hledat v návodu. A to, že je venku - 8 neznamená, že se spustí automaticky. Myslím, že tohle nikomu na 04 nefunguje neb to programoval nějakej debil. 

 

@Jeenasnepleť sem O3

Screenshot_20220102-224306_Acrobat for Samsung.jpg

Tak tohle by mě ani ve snu nenapadlo.Vyhřívání předního okna beru hlavně  jako odmrazení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zapnuté vyhřívání čelního skla automaticky. Před jízdou se nejdříve rozmrazí zadní okno. To přední se začne rozmrazovat až když vyjedu. Ale pak to rozmrazování jde velmi rychle. Je to rychlejší než když jsem měl předtím C3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska byla příležitost to vyzkoušet.Vypnul jsem klima a zapnul vyhřívání oken .Vzadu to zacalo prakticky hned rozmrazovat a vpředu vzápětí také ,pustil jsem pak klimu a můžu říci ,že do tří minut byla okna čistá.Nevím ,jak je to mmožné,jestli nemá octavia pomocné elektrické topení ,ale tplý vzduch z motoru jde snad uz po dvou minutách po nastartovaní .Takže odmražení všech oken je velmi rychlé.Měl jsem jen asi 7.minutovou jízdu ,ohřev předního okna(ikonka) se sám vypnul cca po pěti minutách ,kdy už nebyl třeba. Příště zkusím jestli to automaticky začne vyhřívat ,aniž bych zapinal ručně vyhřívání  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se musím podělit o zkušenost. Nahrál jsem projev na tel. a předal jako podklad servisu. řekli mi, že neví, že to musí proměřit a že to tam bude celý den, aby dodrželi proceduru, co jim předepisuje škoda-auto. Odpolko volali, že udělali upgrade sw a vše funguje. Již jsem měl možnost vyzkoušet a opravdu funguje. Takže pokud se vám po zmáčknutí jen na chvilku zazelená ikona výhřevu čelního okna, vězte, že to v pořádku není, výhřev čelního okna opravdu není aktivní a škoda-auto již o tom ví......Díky všem za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 1. 2022 na 8:21, jiri001 napsal:

Tak se musím podělit o zkušenost. Nahrál jsem projev na tel. a předal jako podklad servisu. řekli mi, že neví, že to musí proměřit a že to tam bude celý den, aby dodrželi proceduru, co jim předepisuje škoda-auto. Odpolko volali, že udělali upgrade sw a vše funguje. Již jsem měl možnost vyzkoušet a opravdu funguje. Takže pokud se vám po zmáčknutí jen na chvilku zazelená ikona výhřevu čelního okna, vězte, že to v pořádku není, výhřev čelního okna opravdu není aktivní a škoda-auto již o tom ví......Díky všem za odpovědi. 

Na jakou verzi SW ti upgrade udělali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...