Přejít na obsah

Nefunkčná navigácia vo virtual cockpit


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
před 33 minutami, Joe1vm napsal:

I dokoupená navigace v Boleru jde pod volant - ale je to jen ve virtual kopkpitu nebo jen na hlavním panelu. Ne obojí najednou jako u Columbusu. 

To mas otestovane? V autorizaku mi rekli, ze ve VK to s Bolerem nejde zobrazit, jen kdyz mas Columbuse. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hlavním panelu, v navigaci - zobrazení mapy, nastavení (tlačítko s "odrážkami" ) zatrhnout zobrazit mapu ve sdr. přístrojích. Potom přepnout zobrazení pod volantem již zmiňovanými tlačítky pod pravým kolečkem na volantu (mody virtuálního kokpitu) . Načtení mapy může chvilku trvat cca 10 sec, tak je potřeba počkat a neplašit...

IMG_20220214_221135.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Joe1vm napsal:

Ano. Řekli mi sice to samé, ale v reálu to funguje  - v předchozím příspěvku je fotka. Schválně jsem to šel kolegovi nafotit. 

Tak to je dobra zprava. Jen pro upresneni, jedna se o Bolero, do ktereho byla pres connect dokoupena navi? Mate tam i rozpoznavani DZ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tomas_cz1 napsal:

Tak to je dobra zprava. Jen pro upresneni, jedna se o Bolero, do ktereho byla pres connect dokoupena navi? Mate tam i rozpoznavani DZ?

Ano - je to Bolero, do kterého byla přes connect dokoupena navigace. Co se týče rozpoznání DZ tak to nemám a nevím, jestli se vůbec dá dodatečně aktivovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joe1vm A dokázal bys nám to třeba i vyfotit, jak to vypadá na tom virtualu? Je to stejné jako u těch co to mají v základu?

Jestli to chápu dobře, tak jediný rozdíl tedy je v tom, že když budu mít mapu zobrazenou ve virtualu, tak ji zároveň nemůžu vidět na hlavním displeji. Zajímalo by mě ale jak to funguje v reálu. To se to přepne, zčerná nebo něco jiného? 

Pokud by to opravdu bylo jen o tom, že to nejde mít zobrazené naráz na obou displejích, tak s tím asi jsem schopný existovat a o dokoupení navigace bych zauvažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Mikeencz napsal:

@Joe1vm A dokázal bys nám to třeba i vyfotit, jak to vypadá na tom virtualu? Je to stejné jako u těch co to mají v základu?

Jestli to chápu dobře, tak jediný rozdíl tedy je v tom, že když budu mít mapu zobrazenou ve virtualu, tak ji zároveň nemůžu vidět na hlavním displeji. Zajímalo by mě ale jak to funguje v reálu. To se to přepne, zčerná nebo něco jiného? 

Pokud by to opravdu bylo jen o tom, že to nejde mít zobrazené naráz na obou displejích, tak s tím asi jsem schopný existovat a o dokoupení navigace bych zauvažoval.

Souhlas, pokud je rozdil jen v tom, ze to nemuzu zobrazit soucasne na dvou mistech, tak se o tom da uvazovat. Jelikoz za Colubuse chteli 25 a dokoupeni navi stoji 11🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvyknout si na to jde snadno a v reálném životě to nečiní žádný výrazný nekomfort.

Jsou ale situace, kdy by se hodilo mít před sebou přiblížený detail s měřítkem třeba 100 m (detail odboček) a na hlavním displeji celkový pohled s měřítkem 1 km (celkový směr). Ale to je doopravdy úplná okrajovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Joe1vm napsal:

Ano - je to Bolero, do kterého byla přes connect dokoupena navigace. Co se týče rozpoznání DZ tak to nemám a nevím, jestli se vůbec dá dodatečně aktivovat. 

Pokud nam budes fotit virtual s navi, muzes pridat i foto o verzi HW/SW? Diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná video bude lepší - https://drive.google.com/file/d/1vDMpwQA8shqEoaW9es3lwR1deWxgmYLW/view?usp=sharing

Měřítko mapy ve VK se mění automaticky podle rychlosti a situace. Pokud je mapa ve VK, tak infotainment zobrazuje místo mapy kompas  - pokud se samozřejmě nepřepnete na něco jiného. Při dotyku na kompas se mapa vrací na hlavní displej. 

 

 

HWSW.jpg

Editováno: , autor: Joe1vm
oprava odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, ano funguje to ale akonáhle zvolím že chcem navigáciu tak ma to vyhodí z kokpitu a navigácia sa spustí  na infotainmente a už ma vôbec nepustí do možnosti zobrazenia v kokpite. Pokiaľ mám iba mapu tak sa môžem prepnúť do kokpitu ale akonáhle mám už navolenú trasu tak nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Mikeencz napsal:

Super. Tak to je paráda. Asi tedy zvážim dokoupení a vezmu to rovnou i s tim rozpoznáním dopravních značek. 

Vypada to dobre. ( funguje je to i na starsim HW/SW, jenom me trochu zarazi, ze o tom nemaji paru prodejci ani servis, skodovka pro zmenu radeji mlci). Taktez zvazim dokoupeni navi. Jestli se rozhodnes, tak jsem zvedavy na ty DZ zda budou funkcni. Jsem dnes zjistil v asistentech, ze kdyz to nastavuji, tak ikdyz to vypnu, tak ikona sviti stale zelene a asistent je jako ze ,,aktivni” stale…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ak by to niekoho zaujímalo, narazil som na stránku kde sa dá overovať dostupnosť rôznych služieb podľa auta, výroby, atď: https://availability.skoda-auto.com/004/en-com#/

Treba sa tam preklikať cez Other services -> Functions on Demand, je možné zvoliť aj konkrétne auto a rok výroby. Pri výbere roku výroby funguje stránka trochu hlúpo a aby som vedel zvoliť 06/2022, musel som sa tam presunúť kliknutím na nejaký rok a potom cez šípky klávesnice (wtf?).

 

Pri dokúpenej navi pre Bolero píšu, že pre autá od 07/2021 by mala byť zobrazená súčasne v infotainmente aj vo VC. Ešte je otázne ako to reálne funguje, možno bude treba ísť vždy do menu a povoliť zobrazenie do VC (ako bolo uvedené vyššie), alebo v lepšom prípade by to fungovalo rovnako ako pri Columbuse... Navyše do obdobia 10/2020 zrejme prepínanie do VC vôbec nie je možné:

image.thumb.png.760d40adb731a55d3937561858a91a48.png

 

V ponuke je aj rozpoznávanie dopravných značiek, kde píšu že je to dostupné iba pre najnovšie modely od 06/2022: https://availability.skoda-auto.com/004/en-com#/childservice/39/72

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o čítanie značiek by som mal celkom záujem ak by bolo za normálnu cenu.

moje auto je vyrobené 02/22, zaparkované pre chýbajúce čalúnenia a dokončené 07/22.

do web stránky zadám VIN a stránka píše typ auta a termín "po 06/2022".

Pozerám, čo je súčasťou jednotlivých balíkov a web stránka píše, že je možné dokúpiť farby ambient osvetlenie, trafication a čítanie značiek

tak idem do obchodu a tam je len ambient osvetlenie teraz so zľavou 40%. čítanie značiek nie je... ale pravda, visí mi tam nejaký SW upgrade, kde sa ale píše že po inštalácii budem mať "voľby aj bez prihlásenia hlavným užívateľom". Netuším čo to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, OpelInsi said:

o čítanie značiek by som mal celkom záujem ak by bolo za normálnu cenu.

moje auto je vyrobené 02/22, zaparkované pre chýbajúce čalúnenia a dokončené 07/22.

do web stránky zadám VIN a stránka píše typ auta a termín "po 06/2022".

Pozerám, čo je súčasťou jednotlivých balíkov a web stránka píše, že je možné dokúpiť farby ambient osvetlenie, trafication a čítanie značiek

tak idem do obchodu a tam je len ambient osvetlenie teraz so zľavou 40%. čítanie značiek nie je... ale pravda, visí mi tam nejaký SW upgrade, kde sa ale píše že po inštalácii budem mať "voľby aj bez prihlásenia hlavným užívateľom". Netuším čo to je...

 

Niekde som čítal, že to stálo okolo 70€ predtým než to stiahli z obehu. Za tú cenu by som bol ochotný si to priplatiť, rovnako ako dokúpenie navigácie za 400. Momentálne jediná možnosť ako mať toto kombo z výroby na SVK je Columbus za 1000€ + Travel assist za 660€ a to mi už príde premrštená cena (aj keď tam je ešte ďalšia výbava - ACC, ...). Nechápem prečo si pýtajú až tisícku za Columbus, keď by to mal byť v O4 defacto presne ten istý hardware ako Bolero + dokúpená navigácia, podľa toho čo píšu na tej stránke.

 

Ty máš teraz Columbus alebo Bolero + kúpenú navigáciu? Bez navi to čítanie značiek nemôže fungovať. Možno ten SW update pomôže a možno nie a auto naozaj potrebuje nejaký HW čo sa začal dodávať až k novým autám od 06/2022 (MR2023).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...