Přejít na obsah

1,4 TDI škubanie pri akcelerácii.


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, je to biele combi, ja som ju kúpil v BA v decembri 2021, 202000 km, 1,4 TDI 77 kw. Šklbalo to za studena, myslel som že to budú trysky. No dal som nové a stále to isté. Prestavba z dvojhmotového na jednohmotový zotrvačník. Nový softvér v Iterporche Bratislava. Vymenil som žhaviče, keď že to robí len v zimnom období, tak som si myslel že to pomôže. Ale bohužiaľ nepomohlo nič. Auto podľa všetkých prístrojov bez závad. Až sa oteplilo a auto išlo normálne. A zase je tu zima 2023 a auto zasa šklbe. Tak že skúšam či náhodou niekto nemal ten istý problém a podarilo sa mu ho odstrániť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nebude tá istá Fabia, ja som tam menil vahu vzduchu kde je aj senzor teploty nasávaneho vzduchu, snímač teploty chladiacej kvapaliny,rozvody, skúšal som aj rôzne aditivá dlho som tankoval kvalitnu naftu a nič nepomohlo, rovnako ako vám sa Fabia v lete správala perfektne, dokonca sa mi raz stalo že som šiel z oblasti kde je +3 Stupne kedy sa Fabia správala absolútne ok, do oblasti okolo -3 a Fabia aj keď šla 3 hodiny úplne ok začala v tej minusovej teplote trhať. Tiež diagnostika absolútne ok. Žiadne dymenie, turbo ok 

Myslel som si že je to chýba riadiacej jednotky ale keď píšete že ste aktualizovali tak ozaj netuším čím to môže byť,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teda skúšal som nahrievať dve rána za sebou včera a dnes bohužiaľ nepomohlo. Ak ste mali namysli vodu v palive tak to určite nemám. Ale ďakujem za typ. Ak by bol ešte dajaký nápad rád vyskúšam, aby sa odstránila závada na ktorú nevie nikto prísť ani v originálnom servise ŠKODA!!!!

Editováno: , autor: Igor B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš jsem myslel že to čerpadlo bude vyběhané a za chladného počasí se bude projevovat nestabilita tlaku.

Mě osobně výměna vstřikovačů a vysokotlakého čerpadla pomohla. Nicméně motor je i tak značně nekultivovaný (ale přestal cukat), krom toho měnili mi to na záruku za své bych do toho nešel. Nicméně mě to trhalo za studena pořád a přestalo to po ohřátí motoru v létě i v zimě.

Navíc mi to v létě špatně startovalo, když to dlouho stálo na slunku ve vedrech. 

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže mne štartuje nádherne a teraz ako sa oteplilo počasie, tak už prestalo šklbať. Na diagnostike ukazuje tlaky na čerpadle že vraj v poriadku na voľnobehu cca 600 a pri zaťažení to vybehlo až trošku cez 2000. No neviem čo s tým ďalej, ale veď už sa oteplí a do novembra to pôjde normálne. keď to začne v zime raplovať, tak budem skúmať ďalej. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...