Přejít na obsah

Zarosene / zamlzene čelné sklo pred kamerou


palomik

Doporučené příspěvky

Zdravim, je takyto stav (vid prilozeny obrazok) normalny, alebo je to na reklamaciu (S3 MR2021)?

Stalo sa to asi po 30 min jazdy, vonku bolo asi -3 stupne C a vysiel som z garaze kde mohli byt asi +3 stupne C.

Vozidlo vypisalo chybu "Rozpoznavanie znaciek nefunguje, ocistite predne sklo."

IMG_0005.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl stejný problém a byl nefunkční výhřev čelní kamery. Diagnostikou se tohle dá celkem snadno ověřit. 

Každopádně bych to řešil až v případě, že se to bude opakovat. On ten výhřev to nestíhá zas tak moc rychle. U mě naposledy to bylo tak 15 minut jízdy než to bylo OK. Někdy to je jen pět minut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to píše, že nemá dostatečný výhled, tak to bývá chyba pro Front Assist/ACC (prostě radar). V čelním okně ten problém vzniká, když je velký rozdíl teplot uvnitř a vně vozu. Ten výhřev čelní kamery to nezvládá tak rychle. Já když třeba nechám auto venku a zamrzne mi okno, zapnu si nezávislé topení, tak interiér je krásně vyhřátý, okno "čisté" a až třeba po 15 minutách jízdy funguje Lane Assist "na 100%"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, já se dohadovat nebudu :) Já jsem napsal, kde je problém, znám ten problém moc dobře z mého auta :D Diagnostika by byla nejistější.. podívat se, jestli hřeje, když má nebo ne

Teď už je to na něm, jak to bude řešit. Problém je ve výhřevu čelní kamery a za mě je neřešitelný, je to prostě stav techniky. 

 

EDIT: @Patrik1971 Právě, že ta chyba, je kvůli vnitřnímu orosení, vlhkosti, ale jak píšu, asi s tím máte více zkušeností, jak já :) 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potíž je v tom, že MR21 má jiné čelní kamery už. A také jiný výhřev té čelní kamery. A já tam teda vidím zamlženou čočku.. Přiložil jsem fotku, jak to vypadalo u mě. Chybu mi to psalo úplně stejnou. Rozpoznávání značek nedostupné, očistěte čelní sklo. A Lane Assist fungoval velmi sporadicky, spíše vůbec. Diagnostikou jsem zjistil, že výhřev je pouze v pasivním režimu, i když tam je požadavek na výhřev kvůli zajištění toho, aby se okno nezamlžovalo. 

A já osobně teda na té jeho fotce žádný bordel nevidím. Je to umyté okno, kde před čočkou je zamlženo/oroseno. 

Každopádně ano, když se to bude opakovat, tak do servisu, oni už snad budou vědět. Případně vymění výhřev, to je otázka chvilky, akorát oni řeknou, že se pak musí dělat znovu kalibrace kamery, protože bez odjištění kamery ten výhřev vyndat nejde.

A jen doplním, že ten problém u starších typů kamer 3Q0 nikdy nebyl, ten výhřev je tam totiž o dost větší a výkonnější. Takže tam to dokázalo rychle "odmlžit"

image.thumb.png.72c228aefcc75f666d95336cb709c3f9.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik1971 keby si nepisal po slovensky, poviem, ze si reinkarnacia Aleš_BX.....

 

a samozrejme, je to orosene zvnutra, ak to niekomu nie je jasne z foto, tak hadam majitel vidi a aj pise, ze zvonku je to ok 😀

 

Je mozne ze si trafil zvlastnu teplotu vonku/vnutri + nastavenie klimy, ale pokial by sa ro stalo este raz, davam to do servisu...

 

@Krosta holt setri se kde se da. I na velikosti a sile vyhrevu...

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...