Přejít na obsah

Opravná tužka na lak


samurraj

Doporučené příspěvky

Ahojda, na své Scale mám od kamínků tři takové tečky na kapotě + pavoučka na skle. Zajímavé je, že na své dvacetileté oktávce jsem za tu dobu chytnul snad jedinkrát kamínek. U nové Scaly to už bylo snad 7 ran za měsíc...ta to snad přitahuje a dost mě to sere.

No, koupil jsem si originál Škoda opravnou tužku přímo k mojí black magic perleť.

V návodu píšou, že jiný postup je u dvouvrstvého nástřiku a jiný postup u třívrstvého...Ale jak mám sakra vědět, kolik laků ma Scala?? Nevíte někdo? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čím odmastit? Normálně třeba technickým lihem? Já jsem objednal tuto sadu:

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/hfb380034-tuzka-lakova-cerna-magicka-22737.html

 

To tam jako jen kápnu a nechám být? Nebo se to nějak má až to zaschne rozleštit, či co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou sadu, vždy to jen "zakápnu". Čistím isopropanolem apod. Na fóru najdeš celkem dost témat na opravy laku. Ten štěteček, co u toho je, je na dvě věci na ty malé tečky, to ani nezkoušej. Používal jsem párátko, špendlík nebo dutý uchošťour po sundání vatičky. Barva se do něj trochu natáhne a mačkáním se to dá "dávkovat". Loni jsem poprvé vyzkoušel lakové pero a nemohu si to vynachválit.

 

93859038053.thumb.jpg.d4f1f3a2c7db997d9f8ae056ac4f4013.jpg

 

A počítej s tím, že to nikdy nebude na parádu, je to jen ochrana zbytku laku a karoserie.

Editováno: , autor: slapnahrabe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vobec sa toho nemusis bat. Ja som tak tiez osetril A stlpik. Odmastil som technickym benzinom, nechal zaschnut, naniesol farbu tym stetcom co bolo k tomu. Jemne bodovo nanasal, nie rozotieranim a potom to presiel ked to zaschlo priesvitnym. Kludne to mozes ak mas kopcek i vodnym smirglom bodovo prejst. Daka 2500-3000.

Na predoslom aute som lakoval naraznik skrkance a preliacinu od gule. A to som striekal sprejom a uplne v pohode.

Na youtube mas kopec navodov a netreba sa toho bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...