Přejít na obsah

Parkovací senzory, kamera


Johny.

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
V 21. 1. 2022 na 1:30, Johny. napsal:

Zdravím, jak je to s doděláním předních parkovacích senzorů a zadní parkovací kamery? Lze to ofiko? Díky

 

Ofiko dodělat parkovací zadní kameru jde, prodává se normálně jako příslušenství na jejich eshopu viz odkaz..u F4 už to není jako u F3, kde kameru podporovaly jen některé. MIB3 infotaimenty zobrazují všechny kameru, viz popis v tom odkaze..mám to potvrzené emailem i ze škodovky, kdy jsem se na to dotazoval. Ovšem zatím je otázkou, jak by to bylo s nějakou neorigo kamerou, nebot k aktivaci té origo kamery se používá nějaký kod o kterém se píše i v tom popisu v odkaze..takže jak by to bylo s nějakou neorigo kamerou je zatím asi ve hvězdách, dokud do někdo nezkusí..:-)

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/zadni-parkovaci-kamera-fabia-iv/p/6VE054634

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zadní neoriginální kameru jsem montoval tento týden a není to žádný problém. Použil jsem tuhle kameru https://www.zbozi.cz/vyrobek/stualarm-c-vw06a/ která pasovala přesně včetně konektoru pro osvětlení. pak stačí protáhnout kabel k rádiu a připojit 2 piny do konektoru. napájení kamery lze vzít vzadu přímo od motorku stěračů. Nakódovat pak rádio třeba pomocí Obdeleven, jako jsem to dělal já: V jednotce 5F Multimedia jít do Adaptace, function configuration rvc a povolit active_no_legal_screen.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

8.jpg

10.jpg

12.jpg

13.jpg

16.jpg

18.jpg

 

20.png

21.png

22.png

23.jpg

Editováno: , autor: Filas2022
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ski1961 napsal:

@Filas2022 krásná práce, a kufr jde přes tohle stále otevírat ? a ty piny do rádia, to jsou tyhle dva viž šipka na obrázku ?

 

18.jpg.746779b835e4f711b696806ab75bfe2d.jpg

Jojo, kufr funguje normálně, piny se dají koupit třeba zde: https://www.elancar.cz/most-pin-do-konektoru-25-055-4-minimost-samice-10-ks-stm-41055-2-1109848.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
V 17. 10. 2022 na 1:28, Johny. napsal:

To chces takhle prijit o zaruku u novyho auta kvuli kamere 😃

Jedině originál v AS. Pak nebude problém se zárukou ani s kvalitou obrazu a všeho. Ovšem bude to stát pár zlatých. Nicméně budeš spokojen. Já ji mám ve Scale a jsem s tím maximálně spokojen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...