Přejít na obsah

Nízká teplota regenerace dpf ( nekonečná)


Supik125

Doporučené příspěvky

Zdravim ,píšu ohledně problému se superbem 2.0 125kw CBBB r.v 2009, auto jezdí bez problému , spotřeba okolo 5litru , táhne krásně, volnověh drží bez žádného škobrtnutí , teplé starty ok, chladné taky , po 700km od regenerace se auto snažilo zvýšit teplotu před katem na 500°c, ( zvýšené otáčky na 1100/min za tepla) což je teplota připraveného katu , ale bohužel i po jízdě v záťeži se tato teplota nedostala přes 380°c , tudíž se jí Ř.J snažila dohmat tím že začne povstřik aby se kat rozehřál a zapalil saze , ale kat se prostě nezahřeje ani na 500°, tudíž saze nemají jak hořet , tato teplota se nezvedla ani po 100km jízdě v kuse , ( žadné chybové hlašení ve vcds nevyskočilo ), neřešil.bych to ale tím že jednotka stříká povstřik na kat , tak mi rapidně přibývá nafta v oleji , ale zarážéjící je že když spustím vynucenou reg..tak.teplota před katem.se krasně vyšplhá na 500° a hned poté začne vstoupat i teplota ve filtru ( 650°) takže saze shoří krasně, , už jsem vyměnil i samotné dpf z najezdem 100tis., a nakonec i všechny 4 vstřiky origo nové bosch , od te vyměny vstřiku bylo.vše v pořádku regenerace probíhala bez chyb , teploty ve filtru na 650°, a saze vždy spaleny, takto.bez chybně to regenerovalo 3×, poštvrté mi přítelkyně ale řekla že musela najet asi 50 km aby se to vyčistilo , přislo mi to.divné ale usuzoval.jsem.to.špatnému stylu jízdy , ale teď popáté to přišlo na mě, ..zkousel jsem.najed 90 km na 4 rych.stupeň 2000 otacek +, a teplota před katem nevzrůstla nad 400 °, takže sem.vlastně tam.kde sem.byl..prosím o pomoc.., nejde mi do hlavy že po vyměně vstřiků to fungovalo 3× bezproblému a ted znova..a proč to při nucene reg. Vse funguje jak.má..nesetkal se někdo s něčím poobným ? Ďekuji a omlouvam se za slohovku 😄😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...