Přejít na obsah

Výmena oleja v DSG


SCATMAN

Doporučené příspěvky

Taketo filtre su po 120 bezne ... neviem uvazujte rozumne , doteraz sa menil olej po 60tis km s filtrom a odteraz sa meni po 120 bez filtra ... co myslite , zmenili sa kozmicky materialy alebo aky je dovod tohto ?  dovod je jednoduchy , vymena oleja po 120tis je vacsinou uz u druheho majitela tj . nizke naklady na servis ... nizke teda ked sa bavime o zivotnosti auta do 250000km ... potom tam urobime filter ktory sa vzdy menil konstrukcne doj*any tak ze je k nemu zly pristup tak radsej ako uctovat hodinovu vymenu naviac napiseme ze ho menit netreba ... resp. napiseme to takym koncernovym jazykom ze ak neboli zistene kovove triesky , chladiaca kvapalina a pod. v oleji tak sa menit nemusi ... ja nie som taky frajer ze pozrem na olej a poviem ze filter menit netreba , ani si neviem predstavit ho dat na rozbor a povedat zakaznikovi nech tyzden pocka kym bude vysledok. ..dajte si do toho trochu rozumu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na výměnu oleje v DSG DQ381 potřeba nějaké speciální nářadí / přístoje ? 

Nebo je to klasická výměna jako u manuální převodovky ? Tzn. zahřát jízdou olej, důkladně vypustit, vyměnit filtr a napustit nový olej ruční plničkou. Jde mi o to, jestli to svěřit servisu, nebo je to zvládnutelné v domácích podmínkách. První výměnu oleje v 60 tisících jsem nechal na značkovém servisu, další výměnu při 120 tis.Km bych si nejraději udělal sám, pokud je to možné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JSvoboda ... nemuze srovnavat filtr vytazeny  z krabicky a filtr namoceny v  oleji .. tak  sem  to urcite nemyslel   ze ho   vytahnes bily a suchy :-D .. spis sem  myslel ze nebyl nijak  naboptnany  nebo vyditelne poniceny  a  taky  zalezi  jak  s autem jezdis a kolik opotrebavavas jizdou lamely . jestli tahas vouik  atd ...pokud budes  zavodit  tak to je na vymenu nejen filtru  ale  i  lamel  a mozna i  cele prevodovky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, suri. napsal:

dá sa aj ručne ale za pár korun kupiš origo plničku https://auto.bazos.cz/inzerat/165286392/DSG-PRIPRAVEK-SKODA-VOLKSWAGEN-SEAT-AUDI.php

 

A čo rovno toto? 

€ 39,16 30%OFF | AUTOOL 5L Auto Pneumatic Automatic Transmission Refueling Replacement Tool Automatic Transmission Refueling Machine ATF Machine

Sú aj ručné plničky...  

 

A aj nadstavce:

€ 2,62 40%OFF | Car Transmission Fluid Oil Filling Filler Adapter 722.9 CVT DSG 09G 01J for Audi VW Mercedes Benz Aluminum Alloy Adapter

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cokolvek ked sedi zavit, toto mam roky ja a je najpohodlnejšie ,,., vyvrtana zatka prevodovky ,do nej naletovana rychlospojka na vzduch aby tym slo otacat pri sundavani ale nie je nutne a nadoba na nalievanie oleja 5l ,... nieto co lepsie vymyslet , mam to tak sto rokov a par olejov som vymenil  https://forum.skodahome.cz/topic/126923-p%C5%99evodovka-dsg-k%C3%B3d-lqv/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suri, ten tvůj plnící přípravek se mi líbí, v jednoduchosti je krása! Dosud jsem vždy z manuálních převodovek plnil olej ručním olejovým lisem a taky to šlo. Mám jej na 0,5 litru, v manuálu byly necelé 2 litry, tak to nebyl takový problém. Nyní u DSG a Haldexu by mě z toho nasávání a tlačení 6-ti litrů asi víc bolely ruce . Takže si asi vyrobím něco podobného jako ty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes vymenený olej v prevodovke DQ381. Filter som mal zboku. Do prevodovky vošlo 6 litrov a skoro 400ml vytieklo cez prepad. 

Použité diely z mojho príspevku vyššie... 

Musel som dorábať rýchlospojku, aby som pripojil adaptér. 

VW olej 6 litrov, filtračná vložka, o-krúžok filtra, podložka, zátka) :

6x G055529A2;

1x 0GC325183A;

1x N91084501;

1x N90965401;

1x N0438092;

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...