Přejít na obsah

sedačky špatně topí


fandaklara

Doporučené příspěvky

Ja mám sedačky látkové, s elektrickým ovládaním pre výbavu Style. Predtým som mal Octaviu 2 s koženými sedačkami, vyhrievanie fungovalo bez problémov aj na tých kožených sedačkách aj teraz na látkových na tejto Octavii 4. Čo sa vyhrievania sedadiel, nevidím v tom žiadny problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám látkové sedačky. Po startu vyhřívání sedačky/sedaček zapínám, zpravidla až se ohřeje voda. Nemám to nastavené. Totéž volant. Zkušenost taková, jak píše výš @smire. Někdy však to začne hřát později nebo slaběji. Tu změnu si zatím si vysvětluji, že je to tím inteligentním dobíjením baterie. Možná má někdo přesnější zjištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu srovnávat O3 a O4. Obě auta mají 3 stupně výhřevu a obě mi na maximum hřály tak rychle, že jsem během 2 km musel snižovat, aby to nebylo nepříjemné. Kamiq měl 2 stupně a na první stupeň opět extrémně rychlé ohřátí, druhý stupeň už byl na dlouhodobou jízdu (asi jako 1 stupeň na O3/4). 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Kolega v práci má O4 - výroba jedna z prvních na začátku produkce - celokožené sedačky - stěžuje si na výhřev - dlouho trvá a celkově hřeje málo.

 

Já mám altantaru, výroba 9/2022 a topí rychle a hodně.  

 

Skoro mi přijde, jestli špatně netopí starší auta, a novější v pohodě, protože dle příspěvků výše materiál moc nemá vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přišla zima a možnost otestovat sedačky/volant… látkové style a netopí to teda oproti O3 vůbec (tam mi na trojku hořela prdel) tady ani po 40km nic co bych nevydržel dalších 40km…

volant (kožený sportovní) asi po 5min byl prohřátý ale víc hřeje na hodní straně kde není perforovaná kůže

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

športové sedačky - na jedničku nepoznám že sú zapnuté, trojka nie je nič čo by sa nedalo vydržať 200km, uvítal by som na 3 vyššiu teplotu. Ešte nemrzlo takže to bude možno bude naozaj slabé pri -10°C. Predchádzajúce auto inej značky hrialo podstatne viac.

Navyše O4 zapína ohrev na 2-ku pri poklese vonkajšej teploty bez toho aby som to mohol zmeniť alebo zmeniť intenzitu zapnutia a vypnúť musím ručne.

U predchádzajúceho sa dala táto funkcia nastaviť, navyše sedačky rovnako ako zadné okno vypínali po ca 15 minútach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moje zkušenost je, že to na 3 topí celkem hodně (v závislosti na vrstvách oblečení) a po pár minutách to musím přepnout na 1, s tím se pak dá pohodlně jet v podstatě celou cestu.

 

@OpelInsi Nastavit to samozřejmě jde - teda mělo by jít. Když jsme měli auto nové, tak jsem se proklikával infotainmentem a když dáš "nastavení (vlevo dole)" v obrazovce "clima", tak uplně dole je automaticky zapínat volant/sedadla při poklesu teploty. Je tam na výběr vypnuto/nízká/střední/vysoká. Na začátku mi to šlo nastavit v pohodě, ale teď jsem chtěl nastavit volant z střední na vysoký a prostě ani tuk... vždycky tam zůstalo střední. Pak jsem zkusil vypnout a to tam zůstalo a pak už mi nejde nastavit nic, zůstává tam pořád vypnout a volant si dělá co chce... většinou se zapne na stupeň, ve kterém byl naposledy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHL díky za pomoc, tak do toho nastevení jsem se opravdu nedíval a je to tam jak píšeš, ALE...

Nastavil jsem sedačky ze stŘední na vysokou a volant z vypnuto na nízké.

Vypnul motor, nastartoval a opět sedačky zapli na stŘední. Zresetoval jsem infotainment, skontroloval zda jsou nové nastavení uložena - jsou. Nastartoval, opět to samé. vypnul motor, vystoupil, zamknul, odešel od auta, vrátil se po minutě, nastartoval - samozřejmě to samé volant vypnutý, sedačka na střed. Kontrola nastavení - volant zap nízké, sedačka na vysoké. No. Tak asi tak.

 

Jinak dneska jsem vymrznul asi 4 hodiny venku u zákazníká, sychravo 2°C. Sednu do auta, hodinu sedačka na max ale že bych se byl ohřál to ani náhodou.

Zjistím v servisu, zda je možné s tím něco vůbec dělat nebo si to prostě topí jak která sedačka chce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak je možný, že to dojebala ta poslední aktualizace, protože prvotní nastavení jsem dělal na 1804 a teď mám 1899... Mě se to chová podle původního nastavení ať dělám co chci... teda volant. Do sedaček radši nehrabu, abych si je taky nedomrvil :D.. Hmm.. by mě zajímalo, jestli ještě bude nějaká poslední aktualizace nebo ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se omlouvám, chtělo to asi delší "vypnutí" - včera večer hned jak jsem to tady od tebe našel jsem to zkoušel a nechal auto zamčené 3x několik minut a žádná změna.

Dnes ráno jsem nasednul a vše je podle nových nastavení. Vypadá to, jako kdyby některé nastavení musel infotainment "odkomunikovat" s uložením nastavení na uživatele někde na cloudu a až potom je to aktivní. To je jenom domněnka...

Díky v každém případě za velmi dobrou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem na to koukal a fakt si to dělá co chce. V infotainmentu mám nastavené, že volant nevyhřívat a sedačky vyhřívání na max. Sedačky se opravdu zapínají na max, ale volant se zapíná na střed. Ale co je divné, ze pokud chci změnit hodnotu u volantu, tak jiná hodnota než vypnuto vybrat nejde. U sedaček se to vybírat a nastavit (a uložit) dá v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, OpelInsi napsal:

Tak se omlouvám, chtělo to asi delší "vypnutí" - včera večer hned jak jsem to tady od tebe našel jsem to zkoušel a nechal auto zamčené 3x několik minut a žádná změna.

Dnes ráno jsem nasednul a vše je podle nových nastavení. Vypadá to, jako kdyby některé nastavení musel infotainment "odkomunikovat" s uložením nastavení na uživatele někde na cloudu a až potom je to aktivní. To je jenom domněnka...

Díky v každém případě za velmi dobrou pomoc.

No a topí to už lépe nebo pořád nic ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...