Přejít na obsah

Nefungující pomoc při parkování při nižších teplotách.


michalklecka

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

poslední dobou cca 3 měsíce se mi stává, že při nastartování nefunguje pomoc při parkování. Musím tak 2x až i 6x znovu nastartovat, aby senzory byly funkční.  Reset SW nepomůže. Vždy to hlásí " porucha: pomoc při parkování "

Bohužel při vyjíždění od baráku jedu na centimetry a zadní " pípáky" prostě potřebuji, jinak by mě to netrápilo.

Vypozoroval jsem, že je to horší při teplotách okolo nuly.  Odpoledne při odjezdu z práce, když je tepleji, to někdy dám na první nastartování.

Také při zahřátém motoru s tím není problém.

V servisu to již 3x řešili přeinstalací SW ale je to stále stejné.

U O3 jsem nikdy neměl tento problém.

Měl jste někdo podobný problém? A jak jste ho řešili?

Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To inteligentní dobíjení by mělo fungovat tak, že pokud je baterie plně nabitá, tak auto odpojí alternátor a používá baterii. Využívá potom momenty, jako třeba brždění motorem, k dobijení baterie. Pokud nabití klesne na 80%, tak by mělo baterii dobít zase do plna. Ale můžu se mýlit. 

 

Co je dostatečně je dobrý otázka. Na svojí O3 měla baterka lehce přes 12V a při každém startu auto otravovalo s tím, že nefunguje pomoc při parkování. Po plném dobití nad 13V, bylo auto spokojené. Ale to je O3. Tady to může být samozřejmě jinak.

 

Dalším důvodem může být to, že se něco v autě neuspává a auto potom vybijí baterku i vypnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 14. 2. 2022 na 12:32, michalklecka napsal:

Dobrý den,

poslední dobou cca 3 měsíce se mi stává, že při nastartování nefunguje pomoc při parkování. Musím tak 2x až i 6x znovu nastartovat, aby senzory byly funkční.  Reset SW nepomůže. Vždy to hlásí " porucha: pomoc při parkování "

Bohužel při vyjíždění od baráku jedu na centimetry a zadní " pípáky" prostě potřebuji, jinak by mě to netrápilo.

Vypozoroval jsem, že je to horší při teplotách okolo nuly.  Odpoledne při odjezdu z práce, když je tepleji, to někdy dám na první nastartování.

Také při zahřátém motoru s tím není problém.

V servisu to již 3x řešili přeinstalací SW ale je to stále stejné.

U O3 jsem nikdy neměl tento problém.

Měl jste někdo podobný problém? A jak jste ho řešili?

Děkuji.

 

Stejný problém… než jsem si udělal čas zajet do servisu,  tak jsem tuto závadu řešil následujícím zpusobem. 
1) macknout start stop bez brzdy/spojky dole, počkat cca 10 vteřin a až pak nastartovat a závada se mi ani jednou neukazala. 
(ovšem když jsem na toto výše uvedené zapomněl, tak vždy při te větší zimě v zimě , se mi to skoro pokaždé ukázalo. ) 

 

2) pokud jsem tedy zapomněl tak je nutné vylézt z auta, zamknout a následně odejít od auta na par metru , dokavad nepřestane na klíči blikat ta červená diotka. A pak je vše ok :-) 

 

 

v servisu jsem s touto závadou byl asi 2x, pokaždé nahráli nějaký jiný soft. A pak to přestalo. Jsem ve fázi , ze když zapomenu před startem udelat bod 1), tak se to občas (třeba 1 za měsíc ) ukáže ALE během par sekund to zmizí a vše funguje …

 

aktualne mám teď nahraný , prý odladěnější starší soft. A musim říct ze je rázem vše ok.

- CarPlay už na pohodu odezvy, 

- ta aplikace trafiction už naběhne hned na poprve

- Start systému rychlejší. 

 

jsem po roce jakoby bez zasadnejsich problému .

Verzi mám viz foto

 


 

 

41750FAC-AE19-4D6B-B55E-EB159FA0317C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...