Přejít na obsah

Navigační systém do Fabie III SD karta


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, 

 

koupil jsem ojetou Fabii III dovezenou ze zahraničí a nebyla v ní SD karta s mapami. Koupil jsem vlastní SD kartu a nahrál mapy ze Škoda Update portálu. Bohužel auto mapy nenačítá. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Rád bych využil vlastní SD kartu, nechce se mi kupovat novou od Škody za 6 tisíc... Díky předem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozvedl jsem to, pouze jsem poslal odkaz na stažení toolboxu a návod na použití toolboxu, kde je i video návod :)

Pomocí toolboxu se dá zrušit kontrola CID a použít jakoukoliv SD kartu, proto jsem to sem také poslal :) 

EDIT: Sám jsem to ještě nikdy nepoužil, pouze posílám, co jsem kdysi našel a lidé to na různých fórech úspěšně používají. Nepřepisoval jsem návod, postup, ani nic podobného, protože je to hezky popsáno na druhém odkaze a pak postup na rádiu je ukázán přímo na videu.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 16. 2. 2022 na 12:35, Kyla518 napsal:

Zdravím všechny, 

 

koupil jsem ojetou Fabii III dovezenou ze zahraničí a nebyla v ní SD karta s mapami. Koupil jsem vlastní SD kartu a nahrál mapy ze Škoda Update portálu. Bohužel auto mapy nenačítá. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Rád bych využil vlastní SD kartu, nechce se mi kupovat novou od Škody za 6 tisíc... Díky předem 

 

 

Pokud se ti podaří nainstalovat toolbox dle @Krosta tak zde máš návod na zrušení CID kontroly.

 

 

Dneska ty mapové balíčku už jsou velké a pokud se nechceš otravovat s mazáním např. jazykových mutací aby se to vlezlo na 16 GB kartu tak doporučuji 32 GB, pokud se ti nějaká nevyužitá válí doma.

 

Akorát jsem zatím nezjištoval v jakém formátu musí být karta naformátovaná. Možná je potřeba stejný formát jak při instalaci toolboxu, tedy FAT 32 + nejnižsí velikost alokačni jednotky ("4GB capacity or more, FAT32, smallest available allocation size"). Řeším stejnou věc jak ty, až se k tomu dostanu dám víc info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ci je Allegro tiez cina alebo nie, dokazat nemam ako. Vychadzat mozem iba z fotiek v teme O3

 

https://forum.skodahome.cz/topic/124089-aktualizace-map/?do=findComment&comment=2603898

 

Kde je odpotena origo karta z Karoqa. Od poliaka prisla identicka, dokonca aj napis LOCK je na opacnej strane ako by clovek cakal. Radio navyse nechadze chybu ako pri pouziti toolboxu (ano, mam to aktivne s moznostou neorigo karty) 

 

IMG_20221118_114408.thumb.jpg.f0713a4889441c24d0db886a419d1b18.jpg IMG_20221118_151032.thumb.jpg.ccaa3a9a5e3fead014b990b9533e0ca3.jpg IMG_20221118_151134.thumb.jpg.42f4230495c2f5e24f602dd221d9cf43.jpg IMG_20221118_175044.thumb.jpg.39d4d665ebc8520c9c1b80a718190345.jpg

 

Nahrate boli nove mapy, vratane radarov. Doma to bolo za asi 3 dni, chyba co je viditelna na netbooku je sposobena aktualizaciou, uz je to odstranene. Neorigo karta by hadzala este jednu chybu (foto pri sebe nemam) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro @Kyla518 můžu potvrdit že to funguje. Možná jsi to od února vyřešil, ale třeba to pomůže někomu v budoucnu. 

 

Pro mě to bylo jednodušší v tom protože kolega z tady z fóra, který mi odblokovával amundsen nechal nainstalovaný toolbox (předpokládám že ho tam instaloval on), dále mi tam taky evidentně odblokoval CID kontrolu a tím mi teď ušetřil práci, moc děkuju. Díky tomu mi proste stačilo naformátovat pametovku, nahrát mapy a pochopitelně zasunout do auta.

 

image.thumb.jpeg.93c2c356831e86ab02b9ed2ba2e72023.jpeg 

 

Původně jsem měl v plánu to řešit o víkendu, to budu teprve zapojovat GPS anténu. Ale jelikož jsem nedočkavý, tak jsem to zkusil aj tak. Mapy fungujou ale pochopitelně navigace bez antény neví kde jsem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Skusali ste na tie karty z Ali nahravat novsie mapy v PC? Takmer vsade pri nich pisu, ze nepouzivat v PC, ze nastane strata dat, co celkom nechapem... napr ten link z ALI vyssie ma "Computer access results in data formating". Nebudem si teda moct na taku kartu "normalne" v PC nakopirovat novsie SKODA mapy, ako teraz mozem na originalnu 16GB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil tuto SD kartu na doporučení @wirer a ta jde v PC normálně přehrát jinými daty. Sám jsem to zkusil než jsem prodal původní origo 16GB. Wirer ji i ověřoval diagnostikou a tato karta nevypisuje chyby jednotky, jako ty z Ali. Ovšem otázka, zda jde opravdu o originál, zůstává i tak nezodpovězena, takže je to na tobě.

 

https://allegro.pl/oferta/mapa-karta-skoda-2023-superb-octavia-fotoradary-eu-12844365862

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z Ali by som sa skusil vyhnut. nedavno som na drive2 cital clanok, kde mali problem s Ali kartami pri znizenej vonkajsej teplote, prestali fungovat. ked sa oteplilo, tak sa to zlepsilo. tato z Allegra bola v aute aj pri -18° co sme tu mali a vypadok som nezaznamenal

 

edit: tu je ten clanok - https://www.drive2.ru/l/635677975748040752/

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...