Přejít na obsah

Koupě nového vozu u dealera Škoda na SK+následná registrace v ČR.


ski1961

Doporučené příspěvky

Obecně platí, že pokud nakupuješ v jiném členském státu EU jako soukromá osoba, DPH platíš pouze jednou a to v zemi, kde zboží pořizuješ. Ergo pokud nejsi plátce, nemusí tě DPH vůbec zajímat. Pokud jde o zboží pro vlastní potřebu nebo osobní potřebu rodinných příslušníků, které není určené k dalšímu prodeji, tak neplatíš ani clo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JayBee1 bohužel v tomto případě nemáš pravdu. Koupě nového vozidla mé svoje specifika, než prodej běžného zboží. Dle zákona by se měla DPH platit až v zemi, kde bude registrované vozidlo, tedy nikoliv u prodejce na SK jak píšeš. Proto jsem zadal dotaz, zdali nemá někdo nějakou reálnou zkušenost, protože jak jsem se různě dočetl, tak většina prodejců odmítá nové vozidlo prodat v jejich zemi bez DPH a lidem říká, že až znovu zaplatí DPH v ČR při registraci vozilda, tak že pak mají požádat prodejce o vrácení u něj nezákonně zaplacené DPH, což jak jsem se zase dočetl nemusí fungovat a prodejce se k vrácení nemá, takže zákazník zaplatil DPH 2x..četl jsem na netu zkušenost jednoho kupujícího, který takto zaplatil za nové vozidlo prodejci v Německu, v ČR pak znovu dle zákona, ale když žádal zpět v Nemecku o vrácení, tak prodejce se stal nekontaktní a musí se soudit, což je na hlavu. V přiloženém článku je vše podrobně popsané, pokud tě to nebaví číst, tak stačí si přečíst jen ten odstavec se závěrem, kde je to stručně a jasné popsané.

https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/dodani-a-porizeni-noveho-automobilu-v-ramci-eu-z-h/

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMG, a jo, máš pravdu, teď na to koukám. Co k tomu říct, není nad jasná a jednoduchá pravidla bez výjimek. :(

V tom případě, pokud jde o běžné auto, nějak nevidím důvod k nákupu nového auta mimo ČR. Bude ti v tom nějakou dobu viset spousta peněz a navíc s nejistým výsledkem. To by musel být rozdíl cen hodně velký, aby mělo smysl tohle podstupovat, což u normálního auta asi nebude, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JayBee1 no jak se to vezme..když jsem si nakonfiguroval F4 s výbavou, jakou bych chtěl, tak jsem se na SK dostal o cca 50 tis. méně..navíc pakety jsou na SK úplně jiné než v ČR..v ČR nás neskutečně ojebávají..když vezmu třeba jen verzi Style, tak v základu je aut. klima, u nás za příplatek 10 tis..vyhřívaný MF volant v základu, u nás za příplatek 3.500,- v základu 16" kola, u nás 15" a to jsem to ještě všechno nenastudoval, navíc jejich Style plus stojí o cca 10 tis. méně než u nás, ano obsahuje trochu jinou bývau, ale ta SK mně prostě vyhovuje více, protože v tom mám i parkovací kameru, virtuál cocpit a dokonce elektricky sklopná zrcátka, což se u nás vůbec nenabízí + prodloužená záruka 5let/100 tis.km zcela zdarma u nás za příplatek 8.000,- Kč.. atd...prostě to u nich vychází levněji..to, že to můžeš normálně všechno reklamovat v AS u nás je zcela samozřejmé...takže prostě nákup na SK by se v mém případě vyplatil, tak jak bych ji chtěl mít..jen s tou DPH může být problém..zkusím napsat pár emailů do konkrétních prodejen, jak se té DPH budou stavět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jak si nakonec dopadl? Koupil jsi auto v SK a pokud ano, jak to legislativně bylo složité?

V 21. 2. 2022 na 11:05, ski1961 napsal:

@JayBee1 no jak se to vezme..když jsem si nakonfiguroval F4 s výbavou, jakou bych chtěl, tak jsem se na SK dostal o cca 50 tis. méně..navíc pakety jsou na SK úplně jiné než v ČR..v ČR nás neskutečně ojebávají..když vezmu třeba jen verzi Style, tak v základu je aut. klima, u nás za příplatek 10 tis..vyhřívaný MF volant v základu, u nás za příplatek 3.500,- v základu 16" kola, u nás 15" a to jsem to ještě všechno nenastudoval, navíc jejich Style plus stojí o cca 10 tis. méně než u nás, ano obsahuje trochu jinou bývau, ale ta SK mně prostě vyhovuje více, protože v tom mám i parkovací kameru, virtuál cocpit a dokonce elektricky sklopná zrcátka, což se u nás vůbec nenabízí + prodloužená záruka 5let/100 tis.km zcela zdarma u nás za příplatek 8.000,- Kč.. atd...prostě to u nich vychází levněji..to, že to můžeš normálně všechno reklamovat v AS u nás je zcela samozřejmé...takže prostě nákup na SK by se v mém případě vyplatil, tak jak bych ji chtěl mít..jen s tou DPH může být problém..zkusím napsat pár emailů do konkrétních prodejen, jak se té DPH budou stavět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...