Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

Poslednou dobou sa mi stáva pomaly pri každej jazde, že mi vyskakuje hláška o nedostupnosti Travel assistu. Keby to písklo raz a dalo pokoj, ale ono to pískne, rozsvieti hlášku na displeji a po pár sekundách zhasne a takto sa to kľudne opakuje niekoľko minút. Privádza ma to do nepríčetnosti, každých 5-10 s písknutie. Netušíte, čo to može byť?

 

Návod: 

 

Funkce může být omezená nebo nedostupná např. v následujících případech:

  • Snímač nemá výhled přes překážku, znečištěné sklo nebo vůz jedoucí před Vámi.
  • Při nepříznivých povětrnostních podmínkách.
  • Při průjezdu prudkou zatáčkou.
  • Při jízdě na nakloněné vozovce nebo ve vyjetých kolejích.
  • Při jízdě v příliš úzkém jízdním pruhu.

 

Ani jedno z toho ale v mojom prípade nenastalo, sklo je čisté, je sucho, idem po rovine, žiadne koľaje v asfalte, krásna široká jednička. Niekedy tento cirku začne po pár minutách jazdy, niekedy ale kľudne po 1/2 h. Odpíska si svojich 5 minút a potom to prestane. Servis? Či niečo robím ja špatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych se podívat na to, jaké napětí má baterie, případně ji dát preventivně nabít, pokud je ta možnost.

Druhá věc, ta samozřejmě nejsnazší, podívat se diagnostikou, jakoukoliv, na chybovku, kdyby byla ta možnost :) Předpokládám, že na Gateway (jednotka 19) bude chyba na snímač 2 detekce dotyku volantu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikláním se k názoru Jara9999. Stejná zkušenost, rozsvítí se chybová hláška a pak zmizí, stalo se me to cca 4x ale když jsem byl v servisu kvuli jiné věci, dotázal jsem se na tento problém(auto je také v záruce). Odpověď od člověka v servisu: Ano ano, víme o tom, je to problém dvouramennych volantu, vycteme Vám jednotky a pokud tam chyba bude uložená, vyměníme Vám volant. 

Chyba tam byla ale volant teď není skladem, takže čekám.

Toť má zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám,že to nějakou dobu vydrží, protože dle informace ze servisu je to problém v jednotce, která je prý umístěna ve volantu. Proto výměna celého volantu. Každopádně čekám na zavolání, že mají volant a pak se poptám, snad budou sdílní. Potom můžu napsat co jsem se dozvěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Uz tuhle diskuzi s obavami chvilku sleduju a mam pocit, ze mam taky problem, travel assist pipal za studena nekolikrat, za jizdy to prestalo po nejake dobe. Naposledy mi zase protestovalo vyhrivani volantu pri vypinani, ovsem to zmizelo po opakovanem zapnuti. Volant je dvouramenny, auto z 04/2021. Mam spechat do servisu? Jsou vubec dostupne dily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, chaky napsal:

Stejný problém - dnes odvezeno do servisu a už mi volali, že budou měnit celý volant. 

Údajně jim zítra dorazí na sklad, tak by to mělo jít rychle. 

Chaky, prosím tě, ve kterém servisu? Já čekám přes měsíc a včerejší info je takové,že volant není dostupný. Prý není skladem. Asi mne tahají za nos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetín. Tak uvidíme, třeba tahají za nos mně a ten volant zítra mít nebudou... Každopádně když jsem jim to auto dnes ráno dával, tak jsem řekl, že nejpozději v pátek ho potřebuju zpět, protože mám v plánu delší jízdu, tak je možné, že na to dodání náhradního dílu nějak přitlačili.

 

Ještě mne napadá, že může být na skladě jen nějaký typ volantu. Já mám černý L&K v kůži s vyhříváním.

Editováno: , autor: chaky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám trochu k tématu: jak se nám oteplilo, pokud nechám auto stát delší dobu na Slunci aby svítilo na přední sklo, po startu vypíše hlášku že je Travel Asist nedostupný a hned potom následuje Rozpoznávání dopravních značek omezené a k tomu svítí žlutý trojúhelník. Jak se rozjedu a auto se otočí od Slunce, do minuty problém zmizí, trojúhelník zhasne a vše je OK. Jen si TA musím znovu zapnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím Všechny,

 

Tak už i já mám vyměněny volant. V 7 ráno jsem auto předal a v 10 bylo venku z dílny. Vše proběhlo bez problémů a s plnou spokojeností. Teď budu jezdit a čas ukáže ale doufám že to bude ok. 

Jen by mne zajímalo jak ta výměna probíhá a jaký je postup(co vše se mění atd.) Nemáte někdo příručku(čistě ze zvědavosti bych ti to pročetl)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...