Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Deliberator napsal:

Vcera jsem jel vozem konkurenci znacky, a kdyz zacal adaptivni tempomat spomalovat, dal jsem blinkr k predjizdeni a vuz pridal.

skodovka to ma tak, ze nez nevyjedu na cisty vyhled, tak brzdi jak blba. 
 

 

U S3 mi to funguje ako kedy.

 

Ak mam len zapnuty ACC bez Lane asaist, niekedy dam blinker a zacne zrychlovat a niekedy caka na cisty vyhlad - netusim ake su podmienky na jednotlive chovanie. 

 

Ak mam zapnuty Travel assist tak vzdy caka na cisty vyhlad - este sa mi nestalo, aby auto zacalo samo zrychlovat len pri zapnuti smerovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krosta overtaking right prevention je kdyz jede pred tebou auto v rychlem pruhu a ty v pomalem, tak ho v originalnim nastaveni v tom pomalem pruhu nepredjedes. Coz uz jsem vypl predtim.

 

pak tam bylo overtaking assistance, coz mam aktivovano, tak to vyzkousim, zda to po vyhozeni blinkru bude pridavat.

jeste jsem zmenil logiku tempomatu z VW na Audi. Audi musi mit logiku lepsi. Co to udela netusim.

 

@faithless78 diky ;)

 

no a taky jsem tam jednim klikem v adaptacich zapl pouze moznost "blbeho" tempomatu. Bez acc. 
 

@deto tiez mam ten pocit ze to nerobi. Snad niekto poradi.

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logiku z VW na AUDI bych nedával. Auto si potom bude myslet, že je kousek od tebe pořád auto. Alespoň tak si to pamatuji, když jsem si s tím dřív hrál.

Overtaking right prevention si pamatuji. 

A to s tím obyčejným tempomatem, na to jsem reagoval už v sekci pro kódování Superba, je to v kódování ACC radaru - Cruise_Controle_Mode a pak v adaptacích budíků pod zobrazením u Display_longitudinal_coordinator :) 

Akorát to nefunguje všude. Vypadá to, že limitem jsou budíky. Jen ty od MR2020+ to umí zobrazit, možná MR2021 až, nevím jistě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mal som seriovo len LA  radar 2Q kamera A5 2Q  + SWA tiez 2Q.

Pre mna v podstate nepodstatna vec vypisalo na kombi ze som presiel ciaru alebo zavybrovalo.

Po dorobeni TA je to uz o inom auto vedie stredom jazdneho pruhu ,alebo da vediet ze niesom v pruhu.

Pisem preto o dorobeni lebo to nieje len o kodovani musel som totiz doplnit  do systemu KLR to znamena kapacitny volant.

Tento paskvil tam je z dovodu aby system vedel ze mate ruky na volante, nestaci len do volantu vlozit modul KLR ,ten ma 3 senzory vlozene pod kozou do volantu rozdelene cca asi 120 stupnov.

A to je to o com sa tu na zacitku vlakna pise.

Je s tym dost zavedene co sledujem preto sa menia cele volanty problem je vacsinou vo volante nie v module KLR.

Problem zasiel az tak daleko ako s DG v 2016 ze sa riesi upgradom jednotky ktora ma KLR modul  nastarosti ako subsystrem a to je adr 19 gateway.

Na trhu sa objavuju v celkom slusnom stave volanty ktore maju problem zo senzorom miesto toho aby koncili v reciklacii.

Vsetko zle je na nieco dobre tato vec prispela ze podaktori sikovnejsi sa chytili prilezitosti a svetlo sveta uzrel emulator KLR kde neteba drzat ruky na volante pri zapnutim TA.

Za normalneho stavu system s kapacitnym volantom po cca 15sek vyzve na kombi pristroji prevezmite riadenie,potom je zvukova vyzva,a nasleduje kopnutie do brzd,zastavenie vozidla pri krajnici a emergenciassit cez nudzove volanie vola SOS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 10. 5. 2022 na 14:58, faithless78 napsal:

Som po servise. Na nič neprišli, nič nenačítali, takže nič neurobili... 😞 Tak neviem, skúsiť iný servis? Video videl, ale stále sa oháňal tým, že im tam to auto musím nechať na pár dní. Keďže ide o sporadickú hlášku, zase na nič nemusia prísť a ja nikomu auto nenechám, aby si z neho urobil na týždeň služobák... 

 

No nazdar zaujimalo by ma ako si to doriesil ??
Ja som bol s tym istym problemom u nas v servise vedia o tom uz davnejsie . Zo zaciatku vraj vymienali  danym majitelom volanty ale problem sa im po case opet vratil.  A ze tieto volanty maju tak fabie za 15000 ako aj etron za 80000.  Problem maju ze vraj konkretne v softvery pre ten dany volant(cely koncern ) travel asist ti nevie nacitat ze drzis volant v ruke tak vypise ze nieje k dispozicii lebo nevie ci drzis ci nedrziss volant . Zevraj tam bolo kedysi niaky senzor co zaznamneaval vahu ruky a tak ale zneuzivali to vodici davali tam na volant kadejake ovocie a tak urcite si vydel na youtube . No a tak museli komplet zmenit system ,,na prikaz eu”  no asu tam niake dotikove polia ale niako im nechcu komunikovat riadiace jednotky spolu . Hlavne ked sa zahreje volant zevraj.  Riesenie este na to nemaju bohuzial. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nijak. Vzdal som to. Poslednou dobou to ustalo (asi leto či čo). Ale rozmýšľam nad tým, že zmením servis. Zdá sa mi, že vymieňači dielov už ani toto robiť nechcú, odpoveď na všetko je poslednou dobou že nestíhajú a podobne. Chcel som po nedávnom najetí na obrubník urobiť geometriu, a dostal som termín za mesiac. Už ako u doktora... 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Byl jsem tento týden s nefunkčním Travel Assistem. Jak píše Pavel B, říkali mi že na výměnu volantu to asi nebude, že už to Škodovka zatrhla a čeká se na software. Měl jsem toho ale víc - nefunkční SOS, občas výpadky Line assist. Bylo to tam 3 dny a pak mi řekli, že Škodovka výměnu volantu povolila. Prý je problém s kapacitními senzory na volantu, které po čase chybně detekují přítomnost rukou na volantu... Za 14 dní jdu na výměnu, tak uvidíme, ale myslím, že nový volant=nové senzory=nějaký čas to funguje. Trvalé řešení bude spíš asi přes tu úpravu softwaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zajímavé čtení. Můj volant měnili po problémech s Travel Assistem na jaře, teď po 14000 km zatím bez problému. A informace o dotykových plochách má asi něco do sebe, protože u sebe jsem vypozoroval, že pravou ruku volant rozpoznával výrazně hůře, než levou. A mám i pocit, že to zpočátku nebylo, až zhruba v době, kdy se začal ozývat Travel Assist. Zkoušel jsem vyhřívání volantu zapínat, vypínat, tam jsem žádnou závislost neviděl.

Editováno: , autor: Delphin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, měl jsem v dubnu auto na výměně volantu a byl klid až do dneška. Při jízdě ve městě tato hláška vyskakovat snad každých 30 sekund. Fakt otravný. Po vyjeti z města a rychlosti nad 60km/h, nic. Takže vymena volantu asi moc nepomohla. V pondělí zavolám do servisu a optám se co se s tím dá dělat a jak to teď řeší.

Nemáte někdo nějaké info?

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím členy, momentálně mám velký problém se zmíněným hlášením a už se nemůžu dočkat, až přijde zima. Vypozoroval jsem, že pokud se teploty pohybují pod 10°C, tak se chybové hlášení redukuje na rozumnou míru. Samozřejmě, nesmí být zapnuté vyhřívání volantu. 

 

V poslední době cestuji dlouhé trasy, bohužel někdy je den "blbec" a upozornění se objeví za 6 hodinovou cestu cca 200 - 300x ... 

 

Octavia byla v srpnu 3x v německém servisu. Upravili mi software, ale odmítli vyměnit volant. V 2022/Q4 by měl přijít slíbený update softwaru, který snad vyřeší tento problém. Tak jsem plný očekávání. 

 

Nemáte někdo nápad, jak by bylo možné vypnout ten otravný tón upozornění? 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos 1. září jsem koupil ojetinu L&K, výroba 3/2021. Asi první týden jsem hlášku o nedostupnosti Travel Assist nezaregistroval, pak se začala objevovat občas. Dnes jsem za asi šest hodin ujel těsně pod 400 km a tuto hlášku jsem viděl snad stokrát. Většinou se objevila hláška a vzápětí zmizela, po pár sekundách se to opakovalo, někdy Travel Assist nebyl dostupný i dobu značně delší. Optická hláška by mi nevadila, dráždí mě to zvukové upozornění. A k tomu mi v závěru cesty vypadnul zvuk – rádio, média i handsfree se tváří, že fungují, ale neslyším vůbec nic, pochopitelně ztlumené to nemám... Takže v pondělí do servisu :-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 44 minutami, Deliberator napsal:

Tak keby aspon ponukli deaktivaciu travel assist...

 

@Krosta pokud jde TA nakodovat, mel by jit i odkodovat, ne? Podle me by dost lidi radeji nemelo TA, nez pipalo roky.

Auto za 3/4 míče a nejspíš mě odvezou dříve do blázince, než opraví tuhle debilni chybu.

 

V autorizovaném servisu mi řekli, že si mám stěžovat přímo u výrobce. Zkoušel to někdo z vás? 

Editováno: , autor: AngryBeast
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu jsem se dozvěděl, že se čeká na nový software, který údajně měl být už v březnu. Spouštěcím impulzem je prý často zapnutí vyhřívání volantu nebo vyhřívání/ventilace sedaček, ale mně to začne i samo od sebe. Někdy se to ozve jen dvakrát krátce po nastartování, někdy třeba po půlhodině jízdy, jindy to za 200 km neslyším ani jednou, tuhle dělala manželka čárku za každé pípnutí a za 23 km jsme to slyšeli 28×, druhý den zase nic. V neděli při cestě na druhý konec Plzně mi opět přestal jít zvuk – ani rádio, ani audio, ani handsfree. Po nákupu zase všechno O.K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...