Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

V 7. 11. 2022 na 18:47, bilovec napsal:

Přátelé, tak se hlásím mezi vás.Je to děsné.Jsem zvědav co na to servis....

 

 

Servis ti řekne, že Škoda zakázala měnit volanty a že je nutné vyčkat na aktualizaci SW, ale neví kdy to bude......

 

Jinými slovy, zákazníku, my víme, že je to průšvih, my vím, že jsi si koupil auto za milion, my víme že je auto v záruce, ale my to neumíme spravit a nevíme kdy a jestli to spravíme, tak si jezdi dál s vadným autem......  Vaše Škoda.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Mira Brno napsal:

 

 

Servis ti řekne, že Škoda zakázala měnit volanty a že je nutné vyčkat na aktualizaci SW, ale neví kdy to bude......

 

Jinými slovy, zákazníku, my víme, že je to průšvih, my vím, že jsi si koupil auto za milion, my víme že je auto v záruce, ale my to neumíme spravit a nevíme kdy a jestli to spravíme, tak si jezdi dál s vadným autem......  Vaše Škoda.

 

 

Tak v pátek jsem to absolval a bylo to přesně jak Mira psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Vyžádat písemné stanovisko, že reklamaci závady odmítli.

2. S tímto se odkázat na infolince ŠA.

3. Podat reklamaci písemně (nezpochybnitelně) výrobci vozidla.

4. V případě odmítnutí reklamace nechat vypracovat znalecký posudek a požadovat odstoupení od smlouvy s vrácením 100% částky.

5. Žaloba.

Ony jsou sice pokroucené časy, takže nějaký zákazník automobilku nezajímá, ale naštěstí existují jiné informační kanály.

6. Změnit značku. Doporučuji.

 

Jestliže existuje plánované řešení, o to se prodlužuje záruční doba. Důležité je mít stanovisko s razítkem, podpisem a datem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám rovnaký problém s TA na Š-SuperB III. Volant bol 1 x menený a problém to vyriešilo asi na 5-6 mesiacov. V autorizovanom servise opakovane rovnaký výstup - čaká sa na nový SW, resp. pokyn na riešenie problému z SA. Pri poslednej návšteve mi však ponúkli dočasnú deaktiváciu TA. Takto mi to následne špecifikovali do e-mailu: "Ako ste už určite všimli, v ELSA pribudla aktualizácia TPI  - Sporadicky nedostupný Travel Assist, kde je aj možnosť dočasnej deaktivácie funkcie Travel assist avšak za určitých podmienok." Ešte zisťujem, čo mám rozumieť pod pojmom "určité podmienky", resp. ktoré z funkcionalít v rámci TA budú pri dočasnej nedostupnosti nefunkčné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ako píšete ponúknu vám de aktiváciu TA dajú si to od vás písomne potvrdiť že s tým súhlasíte.

Na de aktiváciu je už aj TPI s SVM kódom neviem ako to bude potom do budúcna s aktiváciou späť.

Dobrovoľne súhlasíte s deaktvaciou TA asistenta ktorého ste si zaplatil.

Nedopátral som sa do kedy, čí keď bude upravený sw alebo iný typ KLR volantu.

Alebo až skonči záruka na vozidlo.

To je otázka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. 

 

Oživil jsem asi po 15 letech svůj profil, protože moje zoufalost nabrala neskutečnejch rozměrů a vy jste snad jediný, kteří mi byli schopni objasnit, že nejsem blázen. Mám S3 SL 2021 a ten problém s TA se mi děje taky. Děje se to už asi půl roku, někdy samozřejmě jak píšete, vyskočí to třeba asi 30x za minutu, pak to třeba den mlčí. Dřív pomáhalo pustit výhřev volantu, teď už skoro nic. Servis se mi samozřejmě na poprvé vysmál a ještě s hláškou záruční závady, takže tam to auto bude muset být cca měsíc, než se jim " asi " projeví. Takže jsem jim poděkoval a se slovy, že chtěli vyřešit odvoz zákazníků za cizí naftu jsem zase odkráčel. Ofiko Škoda mi vůbec nereaguje. Pokus číslo 2 skrze známe už dopadl tak, jak jsem si tady dočetl, tedy o problému vědí, ale momentálně pro něj nemají řešení. Poslední dobou mi přijde, že někdo snad ve Škodovce nařídil nějakej zkušební mód toho, co zákazníci vydržej.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi volali ze servisu, že jestli to chci dočasně deaktivovat, než Škoda najde řešení, jak to vyřešit natrvalo. Tak jsem se objednal a vypnou mi to, protože nervy mám jen jedny. Jsem zvědav, kdy to opravdu vyřeší natrvalo (jestli vůbec). Každopádně mě dají i do nějaké evidence a pak by se mi měli ozvat, když to bude vyřešené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by dojít k deaktivaci pouze travel asistenta, tedy vlastně k té kombinaci všech asistentů dohromady...každý asistent sám za sebe by měl fungovat...ale jistý to není..

Bohužel Škoda se rozhodla přistupovat k reklamacím všeobecně takto blbě...např. mi tvrdí, že chyba uložená v paměti motorové jednotky, která se již opakovala 3x a vždy způsobila pád motoru do nouzového stavu, je stará a nemůžou se na ní ohlížet...když mi tohle při předávání tvrdili, přemýšlel jsem jestli právě nepřistál borec z Marsu...je to hnus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to uplne tak.

Bez zapnuteho TA, Lane assist funguje bez adaptivnej funkcie. Tzn len hlida ciary bez toho, aby sam tocil s volantom. To robi len vtedy ked zapnes TA.

Taktiez bez TA, auto nehlida ci drzis ruky na volante a tym padom auto samo nezastavi a nezavola 112.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mám v Kodiaqu trochu jinak....

Lane asist hlídá pruhy ale zasahuje do řízení....tedy jezdí cik cak mezi čárama....pokud s tím nic neděláš zařve a objeví se hláška jeď uprostřed(nebo něco takového)...ale dál jsem ho nikdy nepustil, takže nevím co by se stalo kdybych ho nechal jezdit cik cak a neposlechl tu hlášku...a studovat manuál se mi teď nechce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je jasný, ale aspoň něco, protože chápu že je dost na nervy když ti na každým km vyskočí hláška o deaktivace TA...

Doufám, že Škoda ten SW dodá co nejrychleji, u mého Kodiaqa to není tak hrozné, ale kolega v Supu to má opravdu co chvilku a ten už začíná být hodně nervózní když přijede z delší služebky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s tím mají všude - ŠKODA, SEAT, VW, AUDI. Osobní zkušenost např. z Golf 8 GTD.

Jinak s tím TA, tak tohle vyjádření není korektní:

V 24. 11. 2022 na 21:38, deto napsal:

Ved ano, ale to je ten "hlupy" Lane assist. Adaptive Lane Assist drzi auto stale v strede a ten sa zapina len cez TA.

Vozidla lze překódovat tak, aby opět adaptivní lane assist fungoval nad 60 km/h a držel tedy uprostřed a v případě aktivního ACC (TJA), tak bude držet už "od 0 km/h" (u DSG) a u manuálu od 30 km/h tuším.

 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...