Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

V 9/2021 sem vyzvedl uplne noveho Superba Combi 4x4 2.0TDI 147kW L&K "v plny" a "TA" bimbal od prvniho dne, takze to stari cidel ve volantu mi prijde zvlastni duvod nebo je meli na sklade uz dlouho. Kazdopadne nasledovala vymena volantu a mel sem klid az do minuleho tydne (12/2022) a byl sem s tim autem hrozne spokojeny. Prakticky ze dne na den to zaclo znovu tak 2x za minutu. Delsi jizda s tim je fakt o nervy. Servis mi nabidl jen deaktivaci po podpisu papiru, ale rad sem prijal. Chybejici funkcionalita (kterou sem taky smel videt jen na jejich internim papire) mi zatim prijde ok. Hlavni je klid. Tempomat funguje. Bal sem se, ze nebude. Horsi je co dal. Tesil sem se, ze casem prejdu na Enyaq, ale po tom, co mi pan ze servisu popsal, jak dlouho a spatne se tohle resi a jak debilne a dlouho (nekolik hodin) se updatuje SW v aute (u Enyaqu je to pry nasobne delsi update a celou dobu auto piska. Holt rok 2023! *facepalm*) tak si nejsem jisty, ze cokoliv z VW koncernu v budoucnu je dobra volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro doplnění místní statistiky: moje auto je vyrobeno 03/2021, volant mi vyměnili v březnu 2022. Nyní se už asi týden opět projevuje stará známá závada s opakující se hláškou "TA nedostupný". V servisu teď ze mne borec dělal pitomce: TA - to je přece jen čtení značek, ne? Každopádně to musíte vyfotit, než to sem dovezete. A pak najednou: volanty už se teď nemění, teď se mění firmware...
Auto bezmála za 1 a 1/2 milionu L&K... 17.1. jsem objednaný na servis, tak jsem zvědavý, co z nich vyleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, chaky napsal:

IMHO je jedním ze spouštěčů to, že používáte vyhřívání volantu - to zřejmě vede k postupnému domrvení těch čidel.

Hloupé je, že se vyhřívání volantu zapíná automaticky od určité teploty. Samozřejmě v nastavení je tato funkce vypnuta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@deto Potvrdzujem, ze mne sa to teraz sprava rovnako na O4 a vyhrievanie sa X-krat po starte zaplo aj s vypnutym nastavenim...

 

Auto je rok stare - MY22, HW56, SW1889 ale ja ho mam len prvy tyzden, za tu dobu sa mi 2x stal ten hrozivy TA warning (spolu s SOS chybou), vzdy pri nizsej teplote a ked som manualne vypol vyhrievanie volantu. Co bolo zaujimave, ze akonahle som znovu zapol vyhrievanie volantu tak hlaska zmizla. Obidva pripady som mal aj takmer vybitu autobateriu, tak neviem ci to nesuvisi aj s tym a mozno by som inak ten problem nemal... Kazdopadne po tychto skusenostiach uz proste v klimatizacii nechavam vyhrievanie volantu nastavene na automaticke zapinanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@chaky a není náhodou problém rovnou to, že lidi to auto používají? Když jej nechají v garáži, nemůže za jízdy vyskakovat otravná hláška o nedostupnosti TA, to dá rozum...

Pokud výrobce nabízí kombinaci vyhřívaného volantu a TA (kapacitní volant), má to fungovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Martab napsal:

@chaky a není náhodou problém rovnou to, že lidi to auto používají? Když jej nechají v garáži, nemůže za jízdy vyskakovat otravná hláška o nedostupnosti TA, to dá rozum...

Pokud výrobce nabízí kombinaci vyhřívaného volantu a TA (kapacitní volant), má to fungovat...

 

Obojí - bez pochyby souhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 hours ago, chaky said:

IMHO je jedním ze spouštěčů to, že používáte vyhřívání volantu - to zřejmě vede k postupnému domrvení těch čidel.


Mám v autě volant s výhřevem ale ani výhřev ani travel assist v autě není funkční (zatím) a v zimě se mi v diagnostice také objevila chyba senzorů takže s tím jestli se výhřev používá nebo ne to spíš nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já dnes vezl kolegův Superb na servis a vyhřívání volantu poslal TA úplně do kopru, dokud jsem vyhřívání zase nevypnul...tak nevím, ale do dneška jsem žil v domění, že zapnuté vyhřívání funkci TA zlepšuje a ne úplně deaktivuje...jsem zvědav co na to Škoda...hodil jsem jim to na hlavu včetně toho papíru co mi nabídli k podpisu .... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

je tu někdo kdo by se mohl podělit o zkušenost s "opravou" nedostupné TA přeprogramováním infotainmentu? Konkrétně:

- dá se TA vypnout v sekci "asistenti" nebo jinde? Je vypnutí trvalé nebo se musí TA vypínat při každém startu?

- po vypnutí funguje ACC a Line Assist?

- co ještě přestane fungovat?

Díky 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle současné verze dohody to je zatím vypnuté natrvalo a pracují na SW který bude umožňovat uživateli si to vypínat a zapínat.

Konkrétně bod II odstavec 4

Citovat

Aby uživatel Vozidla mohl sám provést z uživatelského prostředí Vozidla deaktivaci a opětovnou aktivaci asistenčního systému vozidla „Travel Assist“, je aktuálně vyvíjena aktualizace softwaru vozidel ŠKODA, která by měla být dostupná v první polovině roku 2023. Uživatel Vozidla tak po provedení připravované aktualizace softwaru v případě deaktivace asistenčního systému vozidla „Travel Assist“ nebude upozorňován na jeho případnou nedostupnost a současně bude moci dle své volby tento systém opět aktivovat a užívat. Partner ŠKODA se zavazuje Zákazníka informovat o dostupnosti této připravované aktualizace softwaru a po vzájemné dohodě provést aktualizaci softwaru Vozidla.

Možná příliš zobecňuji, ale toto mi nezní jako vyjádření, že by chtělo problém vyřešit. Jen že dají uživateli možnost systém vypnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chápu, tak po změně FW (až bude někdy do června hotov) bude mít řidič možnost deaktivovat TA, čímž už se alespoň zbaví obtěžující chybové hlášky, nicméně díky vadným senzorům bude TA a tedy i vedení v pruhu nadále nefunkční? Tomu se dnes říká oprava? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...