Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

U aut, které už nejsou v záruce by se snad takové řešení dalo akceptovat, nicméně dokud je vůz v záruce, tak jsem přesvědčený, že by nemělo být možné si takhle jednoduše mávat se spotřebitelem.
Nová auta jsou podle aktuálního webu ŠA stále prodávána s touto funkcionalitou, takže pokud k poškození senzoru nedošlo prokazatelně vinou uživatele, tak by neměla být oprava řešitelná jinak, než uvedením do stavu, který odpovídá tomu, jak to auto bylo prodáváno. 
V březnu by mi měla končit zákonná dvouletá záruka, nicméně při nákupu jsem si připlatil rozšíření na 5 let s max nájezdem 100 000km. Jakou s tím máte dosavadní zkušenost? Předpokládám, že když odmítnu deaktivaci funkce, tak jim nezbude nic jiného, než v rámci záruky dále měnit volant.

@Znedlob Já mám Superb a dost mne šokuje takovýto přístup výrobce u auta, které v plné palbě prodává za 1,5M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 1. 2023 na 19:21, chaky napsal:

IMHO je jedním ze spouštěčů to, že používáte vyhřívání volantu - to zřejmě vede k postupnému domrvení těch čidel.

Já jsem si říkal že mám klid od tohoto problému a ejhle, vyhřívání volantu a TA nedostupný :-( Po vypnutí výhřevu klid.

No za měsíc servis, tak se připomenu a uvidím co řeknou. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před Vánoci se mi to trochu uklidnilo, ale po Novém roce, jak kdyby si to vybíralo ty "necinkací" časy. Za poslední týden je to už neustálé, nahodilé a například asi 20x za minutu. Předvčírem mi řekl člověk se kterým jsem v autě telefonoval, proč se nepřipoutám, že ho to opakující se cinkaní ruší... Normálně se děje teď i to, že auto nastartuju a nechám třeba 5 min běžet před domem a ta hláška prostě sama naskakuje, vypíná se, no prostě stejně jak za jízdy. A hle, v autě nikdo nesedí a stejně to dělá. BTW: jak píšete že po zapnutí vyhřívání se to stupňuje, tak u mě jsem pozoroval to, že po zapnutí výhřevu to přestalo. Alespoň dříve. Teď už nepomáhá nic, narovinu říkám, že auto je nepoužitelný. Reálný příklad mučení zvukem. Příští čtvrtek jsem se objednal na deaktivaci. Škoda slov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vyhřívání volantu nemám a dělo se mi to taky, než jsem si to nechal vypnout.

 

Taky už do Škodovky nikdy nepůjdu, vlastně do koncernu obecně. Vidím to na Hondu. Pokud se za tři roky vůbec ještě bude dát koupit benzínový auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, lucky.jack said:

Mimochodem... Škodovka má k dispozici již nové volanty se SW 0023 takže se již nebude muset řešit SW pro deaktivaci TA. Bráno všeobecně, ne jen superb.

Takže ztečí na servisy :-D

 

Ahoj, odkial mas tuto informaciu? Vies to blizsie popisat? Pises ze nove volanty, takze ak mam poruchu TA, cely volant sa aj tak musi vymenit a "SW 0023" je potom co, nejaky doplnujuci software?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, od podzimu mě trápí stejné problémy, před 14 dny jsem byl v servise kde mi řekli že ještě nemají řešení ale chtěli aspoň udělat re-flash nějaké jednotky, tak jsem se objednal na dnešek. Byl jsem zvědal zda mají nějaké nové info viz výše. Hned po příjezdu mi nadšený technik okamžitě s radostí řekl že má pro mě dobrou zprávu a že prý to možná vyřeší, že tam byl v pondělí zástupce Škody a prý mají novou jednotku. Auto jsem tam nechal, dnes by to měli objednat a zítra montovat. Tak uvidíme :) Očividně toho taky mají plné zuby a chtějí to konečně vyřesit. Dám vědět jak to dopadlo...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se. Minulý týden jsem si vyzvedl nového Supa od dealera a absolvoval jsem s ním zhruba osm krátkých jízd do práce a z práce. Za tu dobu v Brně dvakrát malinko sněžilo a u obou těchto cest mi po pár minutách s TA napsalo auto senzor nemá výhled. Jestli se nepletu, u obou těchto cest jsem zapnul vyhřívání volantu. Myslíte, že by to mohlo mít souvilost s volantem jako u vás ostatních v tomto vlákně?

Ještě uvedu, že vím, jak funguje superb a přesedl jsem ze supu (2015), kterej ale neměl TA a novej typ volantu. U staršího psalo auto, že senzor nemá výhled opravdu jen, když byl radar vepředu úplně zasněženej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, to co popisuješ je normální, pokud jsi měl zasněžený senzor a hlásilo ti to doslova, že nemá výhled. Chyba s volantem se projevuje obecnějším chybovým hlášením: Travel asistent je nedostupný, bez uvedení důvodu a časem se to hlášení začíná otravně opakovat i 10x za sebou v řádu sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2023 na 13:48, chaky napsal:

Ne, to co popisuješ je normální, pokud jsi měl zasněžený senzor a hlásilo ti to doslova, že nemá výhled. Chyba s volantem se projevuje obecnějším chybovým hlášením: Travel asistent je nedostupný, bez uvedení důvodu a časem se to hlášení začíná otravně opakovat i 10x za sebou v řádu sekund.

To právě normální není. Mám se Superbem 2015 najeto 230K km a troufnu si říct, že vím, kdy začne senzor hlásit, že nemá výhled. Tohle bylo naprosto minimální sněžení a senzor byl po jízdě čistej. Ale budu jen rád, když to nebude chyba způsobená volantem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je cista komedia toto... na mojom 2022 superbe mam tiez v priemere 1krat za mesiac hlasku ohladom travel assist (vzdy sa to stane po vypnuti vyhrievania volantu), ale zatial (klop, klop, klop...) to vyriesi opatovne zapnutie a vypnutie vyhrievania volantu a hlaska zmizne. Nastastie nepipa ako sialena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...